Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik olyan taxitársaság...

Létezik olyan taxitársaság (BP) ahol van gyerekülés? 1,5 éves gyerekkel utaztatok már taxival?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy BKV helyett inkább a taxit választanám, bár költségesebb, de nem kéne a sok fel lejártó, meg fel a villamosra, le a villamosról stb. Babakocsival vágnánk neki.

Viszont gyerekülés nélkül hogy tudnánk taxiban utazni? Úgy tudom nem kötelező, de akkor hogy szoktak utazni?


2014. jan. 8. 13:17
 1/6 Jégtánc ***** válasza:
Taxiban nem kötelező,de felhívod bármelyiket és akkor olyat küldenek akinek van gyerekülése.Szokott lenni. Ülés nélkül beülsz hátra és öledbe veszed a gyermeket.
2014. jan. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

tényleg nem kötelező taxiban a gyerekülés. én ezzel nem értek egyet. azt most nem fejtem ki, hogy miért, mert nem ez a kérdés.

ennek ellenére már kényszerültem arra, hogy a másfél évesemmel taxiba üljünk, persze gyerekülés nélkül. a sofőr mögötti ülésen ültünk, a gyerek az ölemben és úgy kötöttem be magunkat.

2014. jan. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Taxiban nem kötelező a gyerekülés, DE ha előre szólsz, hogy gyerekkel utazol, akkor olyan autót küldenek, amiben van.
2014. jan. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy éves kora óta utazunk taxival, van hónap, hogy minden héten többször. Nincs gyerekülésük, semelyiknek. Ölbe veszed, és ül, vagy veszel egy olcsóbb ülést, és beszenveded a taxiba.
2014. jan. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jaj, ez Debrecen, amit én írtam.
2014. jan. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm

érdekes, hogy ennyire nem foglalkoznak a taxitársaságok a gyerekekkel. Mindenhol a biztonságról hallani, ilyen olyan ABS meg légzsák, ilyen ülés olyan ülés, aztán bekötetlenül utazik pont a gyerek, persze a felnőttek be vannak kötve.

Jó hát ez van, akkor úgy fogunk utazni, illetve rákérdezek majd a taxitársaságnál, hátha.

Tudom régen is megoldották, de kevesebb autó volt, talán emiatt kevesebb baleset, vagy a fene tudja.

2014. jan. 8. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!