Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan végeztek a házimunkával...

Hogyan végeztek a házimunkával, amikor a baba mindenre felébred?

Figyelt kérdés
8 hetes a babám. Nehezen haladok a napi tennivalókkal, mert mindenre felébred. Pakolni, takarítani mellette képtelenség, ha csak hangosabban teszek le egy tányért a konyhapultra már fent is van és sír, mert fáradt és aludna, de nem tud, mert "zajongok". Lopakodni még sem lehet egész nap. Ti mit tesztek? A lakásfelújítás miatt még nem kerültek vissza az ajtók, így becsukni nem tudom.
2014. jan. 13. 19:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Halk zene szól a szobájában, és még sosem ébredt fel, még a mosógépre sem. Lehet nem ez a legjobb megoldás, de nálunk bevált, hamar elalszik, ha szól a zene, és szerintem falat is fúrhatnék abban a két órában. 12 hetes baba
2014. jan. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
18%
Nincs gyerekem, nem vagyok tapasztalt. De tudom, mert elmesélték, hogy anno a szüleim kb. mindent tök csendben, a legkisebb zaj nélkül csináltak, külön szobám volt 0 éves korom óta. És állítom, hogy emiatt van az, hogy minden apró zaj zavar az elalvásban, még az óra kattogása vagy a hűtő ki-be kapcsolása és működése is. Szóval nem akarok okoskodni, mert nincs gyerekem, biztos nehéz folyton újra elaltatni egy síró csecsemőt, de gondolom majd megszokja a gyerek, szerintem nem kell lábujjhegyen járni.
2014. jan. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én sem akarom, hogy minden kis neszre felébredjen és rosszul alvó felnőtt legyen belőle. Ezért is tettem eddig mindent, ahogy szoktam, de kb. úgy néz ki a napom, hogy két tányért a helyére teszek, altatgatom, csitítgatom, megint két tányért elrakok, vagy berakom a mosógépet, megint csitítgatom, leülök (leülnék) ebédelni, de a villa hozzáér a tányérhoz és már megint kelhetek fel... ha ébren van, vele foglalkozom, akkor akartam ilyesmiket csinálni, amikor alszik, mert akkor tudok nyugodtan enni vagy takarítani, hogy nem kell rá figyelnem. De így képtelenség. Észrevettem magamon, hogy elkezdtem lopakodni, óvatosan teszem le a tárgyakat és némán vagyok egész nap. De ez nem normális dolog. Akkor inkább csitítgassam gyakran és majd megszokja? Nem kiszúrás ez vele? Kicsi a lakás másfél szoba, övé a kis szoba, nem nagy távolságokról van szó, sajnos. :(
2014. jan. 13. 19:35
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Én akkor végeztem a házimunkát, amikor ébren volt.Most 6 hónapos, de "kisebb" korában, ha aludt inkább mellékucorodtam én is pihenni.A házimunka megvárt, de szerencsére ezt senki nem is hányta a szememre.Amikor ébren volt és hosszabb időn keresztül elvolt (max. fél óra egyhuzamban), akkor csináltam házimunkát.Pl. pár ruha kivasalása, porszívózás, egy fél órás kaja összedobása. Volt, hogy belekezdtem valamibe, de csak 3 óra múlva tudtam befejezni. Szerintem nem kell ebből nagy ügyet csinálni,ahogy nő, egyre jobban el van a játékaival egyre több dolgot tudsz te is megcsinálni.
2014. jan. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
16%
Nincs gyerekem és lehet hogy a nagyon szuperanyuk le is szólnak majd emiatt, hogy így "osztom az észt". De szerintem: ha amúgy nincs semmi baja a babának (nem éhes, tiszta a pelus, nem beteg, nincs melege, nem fázik) tehát csak a zaj miatt ébred fel, én hagynám picit sírni. Oké, ha megébred a zajra, akkor ne zajongj tovább maradj picit csendben, de hagyd, ha álmos, gondolom el fog aludni. Csak abból indulok ki, hogy régen, 4-5 gyerek mellett, falun, tuti nem altatgatták a gyerekeket a házimunka meg az állatok gondozása mellett. És azok a gyerekek is felnőttek, semmi bajuk nem lett. Szerintem a teljes csend hosszabb távon károsabb, mint egy ideig pici sírás. Mondjuk az ajtót azért lehet fel lehetne tenni, ha van rá mód, az is szigeteli a zajokat. Nyilván fárasztó folyton elaltatni a gyereket, meg frusztráló is, hogy kb. miattad nem alszik, de biztos vagyok abban, hogy én is a nagy csend miatt lettem nehezen alvó és közel 30 éves létemre még most is zavar a legkisebb zaj is. Szóval gondolom kevésbé káros egy kis sírás pici korban, mint az, hogy kb. minden éjjel füldugóval alszom.
2014. jan. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

" De szerintem: ha amúgy nincs semmi baja a babának (nem éhes, tiszta a pelus, nem beteg, nincs melege, nem fázik) tehát csak a zaj miatt ébred fel, én hagynám picit sírni."


Kifelejtettél egy nagyon fontos igényt: a testi közelségre való igényt. Ezt legalább olyan fontosnak tartom, mint az etetést, ezért számomra az, hogy sír, majd abbahagyja, ha megunta, nem opció, de köszönöm a tippet. Csak számomra kivitelezhetetlen.


Ki fogom próbálni, hogy vele takarítgatok, közben beszélek hozzá, és pihenek, amikor ő pihen. Nem fogok úgy sem lassabban haladni, mint ahogy most haladok, és legalább tud aludni és nem lesz olyan zilált.

2014. jan. 13. 19:47
 7/16 anonim ***** válasza:
45%

Én kendőben végeztem a legszükségesebbeket, a babácska szupereket horpasztott benne, én meg haladtam :)


Ami zajos volt, azt a férjem hazaérkezése utánra halasztottuk :)

2014. jan. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
Azt megnézted már hogy ugy mégis meddig sírna ha mégse mész be tutujgatni két tányérkoccanás közt?Nem azt mondod hogy orkig agyd orditani,de ha 2-3-4 perc utab elhallgat es elalszik magátol abban nincs semmi rossz szerintem...ha nem jol gondolom akkor nem.jol gondolom...Az se tesz jot ha nema csendben vagyunk amig a gyerek alszik de az se jo mindig fel van kapva ahogy megszolal. Probald meg a hangoddal megnyugtatni.
2014. jan. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sincsenek fenn az ajtók, és ez koncepció, nem felújítás (viszonylag kis szobákból áll a lakás, nagyon túlzsúfolt ajtókkal).

Ha igazán mélyen alszik a fiam, akkor nem ébred fel egy mosogatásra, de igyekszem a lehető legkevesebb zajjal végezni. A legtöbb házimunkát én is akkor csinálom, ha ébren van. Ha másképp nem megy, magamra kötöm, így szívesen nézi, ahogy teszek-veszek.

Azzal nem értek egyet, hogy tanuljon meg zajban aludni. Egyrészt szerintem ez embertípus kérdése is, másrészt, ha valaki (felnőtt) alszik napközben, akkor is lehalkítom magam. Miért várjam el akkor egy babától, hogy ne ébredjen fel? Egyébként először én is szerettem volna zajhoz "szoktatni", de úgy jártam, mint te, ezért gondolkodtam el ezeken.

2014. jan. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg úgy elaltatni, hogy nincs teljes csend (pl. megy a mosógép). A mi házunk előtt folyamatosan mentek az autók, buszok, amikor altattam, amikor elaludt, csinálhattam mellette akármit.
2014. jan. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!