Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azoktól akiknek bevált és...

Azoktól akiknek bevált és hisznek benne. Melyik a jobb borostyánlánc? A sötét csiszolt, vagy a világosabb, de nyers csiszolatlan?

Figyelt kérdés
babám még csak 3 hónapos lesz.

2014. jan. 15. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Nekünk világos van és csiszolt. 9 hós a kisfiam, 3hós kora óta van rajta. Fogzás miatt még nem sirt, 6 foga jött ki eddig.
2014. jan. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Bár én nem tudtam ráadni a láncot mert valahogy állandóan zavarja de mindenképp kerekre csiszoltat vennék a helyedben mert a csiszolatlanon lehetnek élesebb, hegyesebb részek amik felsérthetik a bőrét.
2014. jan. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]


de természetesen ha veszel se fogsz ártani vele :)

2014. jan. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk sötét, csiszolt, egyesével fűzött van, a 22 hósomnál alig vettük észre a fogzást. A kicsi még nincs 3 hós, de neki is használni fogom. Azt mondják a csiszolatlan még hatásosabb, de ettől félnék, és nekünk amúgy is elég volt a kevésbé hatásos is :)
2014. jan. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Enyémnek világos csiszolt van.

Pár hónapig hordta, aztán levettem róla, mert kinyújtotta, állandóan húzkodta, most már én hordom....

Hittem benne, hiszek az ilyesmiben, de nem vált be és életveszélyes is volt már. Tudod, ahogy egyesével vannak csomózva a szemek, és húzkodta, így megnyúlt az egész, hogy felért a gyerek homlokáig...

2014. jan. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is azt a cikket akartam belinkelni, amit a 3-as, de én nem értek egyet azzal, hogy ártani nem tud. Sajnos fordultak már elő balesetek, amit a "borostyán" lánc okozott (azért idézőjelben írom, mert amit babaláncként lehet kapni a kereskedelmi forgalomban, nem igazi borostyán, már bebizonyosodott, hogy kamu, igazából műanyag az egész). A szemek leszakadhatnak (igen, az egyenként csomózás ellenére is), és a bab légutaiba kerülhetnek, fulladást okozva. Vagy ha úgy mocorog, forgolódik a baba, akkor a nyakán is megszorulhat a lánc, szintén fulladást okozva.
2014. jan. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

3kisfiam van, mind a három 2hós kora óta hordja. Minháromnak a gömbölyűre csiszoltat választottam. Az egyiké többszínű, a másiké sötét, a harmadiké meg ilyen zöldes színű. Nagyon szép mind a három, és mind a három hatott!! Szerintem mindegy a színe.

Arra kell figyelni, hogy valóban babalánc legyen.

2014. jan. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

valóban babalánc? ezt hogy érted?

én egy kerekre csiszolt fekete-cserkó borostyánláncot néztem ki. Szerintem ez babalánc. Nem? amúgy a borostyánlőnc oldalon néztem ki, de a Brumi-Maci boltban van ilyen. Csak nem hamisítják. (viszonteladó a Brumi-Maci bolt)

2014. jan. 16. 14:47
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

ez nagyon szép!! :)

és tényleg babalánc!!

2014. jan. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Csak nem hamisítják."

Attól függ mit értesz hamisítás alatt. Legális a dolog, mert borostyánnak lehet hívni ezt a mesterségesen előállított hókusz-pókuszt, de abban 100%-ig biztos lehetsz, hogy ez nem igazi, természetes, bányászott borostyán, mert az ennél "egy kicsit" többe kerülne.

2014. jan. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!