Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 22 hónapos gyereked beszél már?

22 hónapos gyereked beszél már?

Figyelt kérdés
Milyen szavakat illetve mondatokat mond? A fiunk 22 hónapos de csak 6 szót tud kimondani. Mondatok közül egyet használ. Halandzsanyelven beszél egész nap. Az egyik ismerősöm szerint legalább hatvan szót kellene már kimondania. Kezdünk aggódni emiatt.
2014. jan. 16. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Az enyém igen, de ő lány. A fiam ennyi idősen kb. ott tartott, mint most a tiéd. Ne hallgass az ismerősödre, hülyeség ez a hatvan szó dolog, van, amelyik mond ennyit van, amelyik nem. És amelyik nem, az sem butább, 3 éves korukra behozzák egymást. Tapasztalat. :)
2014. jan. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen ment bölcsibe,és meg tudta értetni magát a fiam,de nem mondatokban hanem szavakban beszélt csak,de ha valamit akart,ki tudta fejezni magát.Voltak náa ügyesebbek,é volt olyan kisfiu aki csak mutogatott ennyi idősen.
2014. jan. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

20 hónapos a fiunk, ő mondatokat mond, de ez tényleg elég ritka úgy tudom. Nála kimaradt a mama-papa-tata stb.


Anya turmixol mindjárt.

Apa itthon van.

Sólámpa ott van.

Tévének nem van szeme. ("Nincs" még nem megy.)


Ilyesmik, meg idéz mondókákból, mesékből kihagyva szavakat.

2014. jan. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Enyém 21 hónapos korától beszél,folyékonyan és összetett mondatokban,fiú.De pl öcsém 3 éves koráig pár szót mondott és mutogatott.
2014. jan. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen a gyereknevelés terén, hogy "KELL"!!!

Fog beszélni a Te kicsid is, ne aggódj!! Nincs lemaradva!!

Én kisfiam 23hónapos, és nagyon sok szót mond, de nem kapcsolja össze mondtokba, néha előfordul, hogy két szót egymás után mond, ami már mondtanak tekinthető, mert értelmesen akarja mondani: Pl: Kérek teát! De jó nagy szünettel-szóval gondolkodik, hogy mit is kell mondani. :)

Szerintem nagyon ügyes!!

Egyébként nekem ő a 3. gyerekem.

Az első 21hósan elkezdett beszélnli, mondókák, énekek, bármit mondott, de csak a szavak első szótagját- így eléggé kodolva volt, hogy mit beszél. És nem volt nála átmenet az egyszótagos és rendes beszéd között. 27hós volt, mikor az öccse született. Mikor mentem szülni még elköszönt, hogy SZI Anya. MIkor jött két nap mulva a kórházba megnézni az öccsét folyékonyan beszélt. Azt sem tudtam kire legyek büszkébb, rá vagy az öcsikéjére. :)

A középső 2évesen beszélt már, kicsit törte a mondatokat, nagy szóközökkel beszélt, de a mai napig olyan babás akcentusa van, pedig már 3,5éves. Pl olyan nyitottan mondja az A - Á betűt- szinte összemosódik ez a két betűje, de azért tisztul a beszédje.

A kicsi meg bármit, amit mondok leutánoz, mindent mond utánam, ha nehéz neki egy-egy szó, akkor is amit tud belőle kimond. És mostmár mondogatja magától is a dolgokat.

De egyébként még akár 1-2hónap alatt is nagyon sokat fejlődhet!

Ne aggódj, semmi gond nincs!! Ügyes a kisfiad!!

2014. jan. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kicsit megijedtünk, hogy valami baj van vele. Mutogat ő is, meg odahúz ahhoz amit akar és ráteszi a kezem, de nem akarja kimondani a szavakat.
2014. jan. 16. 23:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Tesóméknál a kisfiú és a kislány is közelebb volt a 3 éves korhoz, amikor elkezdtek beszélni. És akkor sem tisztán és érthetően. Pedig 5 év van a két gyerek között, és azt mondják, a második gyerek hamarabb szólal meg. Na, náluk nem. :)

A lányom pl másfél évesen egyszrű mondatokban beszélt. De ő nagy dumás, soha nem áll be a szája. A barátnőm kislányával egyidősek, ha együtt vannak, akkor lehet észrevenni, hogy az én lányom csak mondja és mondja, a másik kislány meg csak ritkán szól. Leginkább ha zavarja, hogy az én lányom énekel mondjuk. :)

Ne aggódj, előbb-utóbb belejön majd. :)

2014. jan. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán ne izgulj emiatt, nem egyformák a gyerekek! PL. az én 21 hónapos lányom mondatokban beszél, mondókázik már, még a tesóm fia 2 éves múlt és még csak pár szót mond. Barátnőm kislánya szintén nagyon ügyes 19 hónapos és rengeteg szót használ már, egy másik közös barátnőnk ugyenennyi idős kislánya pedig még a mama, papa, babán kívül semmit.

Ne izgulj majd beindul nála is!!

2014. jan. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!