Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi alapján állítod össze 9-10...

Mi alapján állítod össze 9-10 hónapos gyereked heti menüjét? Hányszor egyen húst, halat, tojást, stb.

Figyelt kérdés
2012. márc. 27. 07:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Nincsenek nálunk összeállított menük.

Minden nap legyen hús zöldséggel,gyümölcs,nasinak valami baba joghúrt puding,tejtermékek.

Ha nincs husis kedvében akkor halat zöldséggel vagy májat eszik.Ez az átlag nálunk.De vannak napjai amikor a zöldséges ételt a hajamra keni ilyenkor nem erőltetem.Főzök neki krémlevest vagy tejbegrít-rizst.

Tojást én személy szerint 1 éves koráig nem adtam neki,bár egyébként sem szereti tehát azt nem eszik.De nyugodtan adhatol neki abból amit ti esztek csak ne fűszerezd meg annyira és törgéld még neki villával.

2012. márc. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

11 hónapos a lányunk, nálunk sincs heti menü. Minden nap van hús, vagy ahogy előttem is írták máj, vagy hal, de ezek ritkábban. A husi általában főzelékként, zöldséggel, krumplival. Tojást én sárgáját adtam neki már néhányszor, majd lassacskán a fehérjét is kipróbáljuk, de azt egy éves korától ehet, bár nem hiszem hogy 1-2 héten bármi múlik. :)

Délelőtt gyümölcs, keksszel, vagy túróval, jughurttal. Délután szintén valami tejes, gyümis dolog, vagy tejpép.

2012. márc. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 alaszka ***** válasza:
Én próbálok minden nap mást csinálni neki, de azt eszi általában ebédre és vacsira is. A zöldségeket váltogatom amiket már kaphat, és általában csirkehússal csinálom, de heti 1-2 alkalommal tojássárgáját vagy reszelt sajtot kap a főzelékre. Már naponta eszik tejterméket is, főleg natúr joghurtot vagy túrót gyümiben. Szóval minden nap van gyümölcs joghurttal, vagy gabonával, főzi 2x, de ha épp úgy fogy el a főzelék, hogy vacsira nem marad, akkor olyankor tejpépet kap vacsorára. Még szopik napi 3-4x plussz éjjel is.
2012. márc. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem. És ti főztök? Honnan inspirálódtok? :-)


9 hónapos a kicsim és én a hús elkészítésével vagyok bajban, még nem eszi a darabosat, pépet meg nem tuok belőle csinálni

ill. az a gond, hogy a joghurttól kiütéses lesz, szóval ezt nem rakhatom a főzelékébe.

2012. márc. 27. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!