Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kelengyelista második babának?

Kelengyelista második babának?

Figyelt kérdés
Te miket vettél a második babának? Kicsi kor külömbségre gondolok. Mi az amit ugyan úgy megvettél? Babakocsit, kiságyat, mérleget, mellszívót, légzésfigyelőt biztos nem kell venni. De például textil pelenkát vesztek újat? Mert én úgy gondoltam azt is hogy magas hőfokon kimosom kivasalom és fogjuk használni, persze veszek egy pár db.-ot ha orvoshoz megyünk akkor azt vinném, de itthonra jó a régi is.Igaz?Orrszívót, lepedőket,matracot,plédeket újat vettetek/vesztek? Ilyenekre lennék kíváncsi, mi az amiből biztos újat vesztek/vetettek?
2014. jan. 19. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is vettem 3 db. új textil pelust. lepedőt, matracot, plédet, stb. nem vettem újat. Orrszívó van kettő, de nem a kis tesónak vettem külön, valami más volt az apropó. Én amit újat vettem, az a mikrós sterilizáló, és az bébiétel melegítő. Ezek nem voltak az első gyereknél egyáltalán. Ja, amit még vettem az a cumisüvegre új fej. Cumisüveget nem.

Én csak a legszükségesebbeket vennék újat, na meg ha tiszta rózsaszín minden, és öcsike érkezne...

2014. jan. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
csak ruhákat vennék, ha ellenkező nemű lenne.
2014. jan. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
ne meg ugye cumi, cumisüvegre fej.
2014. jan. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk azért különleges a helyzet,mert a fiunknál alig kellett valamit kapni,ugyanis van egy féltesóm(fiú) aki 3,5 éves volt a fiam születésekor,mindenét megörököltük,tehát inkább ruhákat vettem.Viszont a babakocsi és a babaágy pl így 2 gyerek után már eléggé lestrapált ezért ezeket biztosan veszünk,etetőszéket is kell,mert fiam nem kímélte,ha lány akkor ugye lány ruhákat,még jó néhány dolgot ami elhasználódott eleve nem volt stb.
2014. jan. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
*alig kellett valami venni
2014. jan. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2,5 év van közöttük, egyik fiú, másik lány, egyik téli, másik nyári. Textil pelenkát vettem én is egy párat orvoshoz menőset, lepedőket, bimbóvédőt, 2 db cumisüveget, orrszívót, hajkefét, kanalakat, plédet, törölközőt-mosdókesztyűt, cumit, meg sok-sok ruhát. Jó sok mindent nem kellett venni :) Mi a nagyobbnak mindent újonnan vettünk (nincs a rokonságban másik kisgyerek), így azok tökéletesen használhatók voltak. Matracot se vettem újat.
2014. jan. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Lányom másfél éves volt mikor született a kisfiam.

Ezeket vettem: új lepedő, ágynemű, baldachin (fiús színben mert ami volt az rózsaszín volt), új cumisüvegek, új cumifejek, új játszócumi, egy pólyát (lányomnál nem volt és nagyon bántam, hogy nem vettem anno így bepótoltam), ruhákat persze, mert kevés uniszex volt, új autósülést mert a lányomé ciklámen volt. Vennünk kellett egy testvérbabakocsit is mert a lányom is éppen csak megtanult járni mikor a tesó született. Kb ennyi és így kb. 80ezret költöttünk.

2014. jan. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Matracot újat vettem, mivel a lányomé foltos volt, meg egy két helyen kifeküdt.

Babakocsit eladtam, rózsaszín volt, vettem egy narancs szürkét, mert fiam lett.

Ruhák sem lettek jók, az is venni kellett, adtam el a lányosat, veszem a fiúsat.

Vettem új Plédeket, textil pelenkát, cumisüvegeket.

2014. jan. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vettem 4 textilpelust, ruhákat mert nem egy szezon a két gyerek. Másik hordozót, mert a régit eladtam, lágzésfigyelőt mert az nem volt, új cumisüveget és cumit, a nagy vastag plédje mellé a kicsinek vékonyat. Ennyi, amit vettem :)
2014. jún. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!