Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leszokik magától az ujjszopásr...

Leszokik magától az ujjszopásról? Ez normális? 20 hónapos a lányom. Amikor fáradt, álmos, akkor szopja az ujját, ha kiveszem, akkor visszateszi rögtön.

Figyelt kérdés
A második gyerekem. A nagy sose cumizott, sose szopta az ujját. A kicsi se cumizott. Borzasztóan zavar az ujjszopás. Ha ebben a korban még normális, akkor nem idegeskedem. De nem szeretném, ha még 3-4 (vagy még több) éves korában is így legyen. Túlaggódom?
2014. jan. 21. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
19 hónapos a fiam, azt csinálja, amit a lányod. Én nem idegesítem ezen egyenlőre magam. A 4-5 éves gyerek szájából álló nap lógó cumi semmivel sem jobb szerintem, sőt.
2014. jan. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, a cumi még gázabb...
2014. jan. 21. 12:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Mindjárt lekopogom, de úgy néz ki, hogy a 4 éves kisebbik fiam magától leszokott az ujjszopasrol!

Szinte születése óta csinálta és az elmúlt 1 évben már többször mondtuk neki, hogy ő már nagyfiú, nincs rá igazából szüksége, viszont az utóbbi pár hétben nem került szóba egyáltalán, valószínűleg ez is segített.

Mondjuk engem nem is zavart annyira, alvashoz felőlem szopizhatta volna továbbra is, inkabb csak az volt gáz, amior

unalmaban tette :)

2014. jan. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért gázabb a cumi??

Szerintem meg az újj a problémásabb:

-koszosan bekapja nem ellenőrizheted egész nap hogy tiszta legyen

-nemtudod tőle elvenni

-eldeformálhatja a fogát és az újját is!


Ha pedig fogszabályozós cumoit veszel neki az ilyeneket nem okoz ja és eltudod tőle venni ha megérik rá!

2014. jan. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

-ha mászókázik, akkor kell mindkét keze, ergo: akkor nem szopja az ujját, ellentétben a cumival. Egészséges gyerek nem lesz beteg egy kis kosztól

- a cumit is csak erőszakkal tudod elvenni (persze vasn, aki 2 évesen "megérik rá", de ha nem?)

- az ujjszopás sem deformálja a fogat, ujjat kb 5 éves korig

És nem mellékesen: ami a kezeden van, az ujj és nem újj!

Köszi a válaszod, bár nem a cumi kontra ujjszopás volt a kérdés.

2014. jan. 23. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!