Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fog elindulni? Vagy...

Hogy fog elindulni? Vagy minden baba máshogy csinálja? Az igaz, hogy a fiúk tényleg lassabbak mint a kislányok?

Figyelt kérdés
Lassan 13 hónapos a fiam.De még egyedül nem megy!Bútorok mellett tud menni.Most próbálgatja azt,h feláll mondjuk a szekrénynél és elengedi magát áll pár mp-ig aztán csücs :) Vajon sok idő kell még neki,h egyedül menjen?
2014. jan. 21. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem még vagy egy hónap. És a mi családunkban a fiúk kezdek el önállóan járni hamarabb.
2014. jan. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szerintem nem vagytok már messze a jarastól. Bármelyik pillanatban elindulhat önállóan.


Az én fiam 10,5 hós volt, egyszercsak fogta magát és elindult. Nem volt bútorok mellett lépegetés, csak elindult.

2014. jan. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet általánosítani, a keresztfiam 15 hónapos volt, amikor elindult, a kislányunk 12 és fél hónapos volt, amikor elkezdett elengedett kézzel sétálgatni. Hozzátartozik, hogy 10 hónapos kora óta kapaszkodva lépegetett a bútorok mellett, elengedett kézzel nem nagyon álldogált, szinte átmenet nélkül, kapaszkodás nélkül kezdett lépegetni. Úgyhogy nálunk innentől 1-2 hét volt, hogy járt.

De pl a szomszéd kisfiú 7 hónapos korában állt fel, és az 1. születésnapja körül kezdett járni...


Semmiről nincsen lemaradva a kisfiad, így is ügyes :)

2014. jan. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ha már pár másodpercre el is engedi a bútort akkor az azt jelenti,hogy van már egyensúlyérzéke és innentől sztem már nem sok,hogy meg tegyen pár lépést önállóan!
2014. jan. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

8 hónaposan lépegetett a bútorok mellett a lányom.

10 hónaposan indult el.Most 1 éves és már szalad :D

Tehát olyan 1-2 hónap és ő is elindul.

Amugy nálunk bejött,hogy a fiúk lustábbak.

Majd csak 13-15 hónaposan indultak el.

2014. jan. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kedvesek vagytok.Csak már úgy várom,hogy menjen :D
2014. jan. 21. 21:15
 7/10 anonim ***** válasza:

Két féle elindulás van. Az egyik, amit a te fiad is csinál, hogy elengedi amibe kapaszkodik és úgy elindul, a másik pedig, hogy teljesen szabad területen feláll kapaszkodás nélkül és úgy indul el. Szerintem a legtöbb baba az előbbi módon indul el, de az én fiam pl. a második módszert választotta. Guggolásból felállt a szoba/konyha/stb. közepén, és úgy indult el. Így már simán tudott járni, de ha pl. az ágyba/asztalba kapaszkodott, akkor nem merte elengedni. Valahogy úgy nem találta meg az egyensúlyát, csak ha önállóan állt fel.

Szerintem hamarosan a te fiad is önállóan járni fog, az enyém egyébként 14 hónapos volt, mikor segítség nélkül ment.

Az utóbbi szerintem nem igaz, bár én is hallottam már. Ismerek kisfiút, aki már 11 hónaposan járt, de kislányt is aki 15 hónaposan csak kapaszkodva tud még. Amúgy sincs lekésve semmiről a kisfiad.

2014. jan. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sztem nem lehet igy altalanositani hogy a fiuk vagy a lanyok jarnak hamarabb.. mondok peldat: noverem fia 15 honaposan indult meg,lanya 11 honaposan,az en fiam 11 honaposan kezdett jarni, szomszed asszony lanya 16 honapos koraig ahova letetted ott maradt..maszni tudott de esze agaba se volt mozogni..en nem hittem el hogy nyari sutogetes alkalmaval a kislany 2 oran at ult es jatszott egy helybe a pleden..3 nap mulva meg rohant elem mert o k8hagyta ezt a butor mellett lepkedek kort..

mikor elindul majd 2 heten belul azt fogod kivanni hogy barcsak megallna:))

2014. jan. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam 9 hónaposan kezdett menni a bútorok mentén, de csak 16 hósan indult el önállóan, addig kézen fogva sem volt hajlandó. Így hát négykézláb játszótereztünk overálban... Viszont megkímélt a derékfájástól és szinte sosem esett :) Persze én is aggódtam, de gyógytornász barátnőm is látta, és csak gratulált, hogy milyen szépek lesznek így a hátizmai. Az áttörést nálunk egyébként egy tricikli jelentette, amit mindenképp tologatni akart.
2014. jan. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat :) Első gyermekünk és minden "kis" dolog óriásinak tűnik :) Olyan cuki lesz ha már totyogni fog :)
2014. jan. 22. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!