Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit "kell tudnia" egy 7 hetes...

Mit "kell tudnia" egy 7 hetes babának?

Figyelt kérdés

Az én lányom még semmit nem csinál sajnos. Nem forog, nem nyomja ki magát, ez sajnos az én hibám, mert nem fektettük hasra. Most próbálkozunk vele, de nem szereti, keservesen nyöszörög, majd sír. A fejét csak úgy tudja megemelni és tartani, ha a mellkasunkon fekszik, de azt sem mindig tudja, csak ritkán. Büfiztetés közben is megtartja a fejét, de egy idő után nyaklik neki hátrafelé.

Más anyukák gyereke ár 5 hetesen forog és kinyomja magát hason fekve. Lehetséges, hogy utoléri a kortársait, ha most egyre többet fektetem hasra?


2014. jan. 21. 18:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

5 hetesen még nem forognak a babák és nem is nyomják ki magukat. Aki ezt állítja, az dicsekszik csak.

Nem vagytok még semmivel lemaradva.

2014. jan. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezek biztos valami csodagyerekek :D

6 hónaposan kell tudniuk forogni (hátról hasra és hasról hátra), persze van olyan baba, aki már 4 hónaposan esetleg forog, de ritka. Hason fekve 45 fokban kell tudniuk emelni a fejüket 3 hónaposan, a törzsüket megemelni hason fekve inkább csak 4 hónaposan szokták.


Egy hét hetes babának annyit kell tudnia, hogy hason fekve meg tudja emelni annyira a fejét, hogy átfordítsa. Ezen kívül már fixálnia kell, vagyis rászegezni a tekintetét élénk színű tárgyakra. Mosolyognak már ilyenkor, és reagálnak a beszélőre, vagyis gőgicsélnek.

2014. jan. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ne már! Komolyan mondom ez beteges.


sorry egy 7 hetes baba 7 HETE született, mit kellene tudnia? Enni, aludni és újszülöttnek lenni!


Nem forognak a babák ennyi idősen, és ha igen, akkor lehet, hogy gond van, túl feszes izomzat pl.


Nemsokára kinyomja majd magát, hetek kérdése. Nyugi. forogni meg bőven ráér.

2014. jan. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Kétismeretlenes logaritmusos egyenletet fejben megoldani.

SZERINTED?

Enni, aludni, fejlődni. Ennyit "kell" tudnia.

2014. jan. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
enni meg aludni! nehogy már elhidd, amiket összehordanak neked a barátnőid a gyerekeikről... anyám
2014. jan. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyobbik lányom 5 hetesen teljesen kinyomta magát, 3 hónaposan tudatosan fordult hasról hátra. Most 4 éves és mozgásfejlesztő tornára kell járnia. A kisebbik lányom 5 hónaposan fordult át, most 2 éves, úgy tűnik, az ő mozgása rendben van.
2014. jan. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Enni, aludni és sírni.
2014. jan. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

En is azt akartam irni a kerdes olvastan, amit mar mas is. Enni-aludni. :) Az enyem ezeket tudta...es persze, hogy sirni is.


Nem vagy lemaradva semmirol. De az nem mese, hogy a babakat gyakran hasra kell tenni, ugy erosodik. Nyoszorog? De szerencses vagy! NEkem sirt. Nagyon keveseket tudtam hasra tenni, mert nem hogy nem szerette, de ruhellte! :) Ha olyan napja volt, hogy kicsit hajlando volt kuzdeni, akkor hagytam, ha sirt, es nem lehetett elterelni a figyelmet, akkor hagytam a francba. Jatszoszonyeg, jatekok, es hajra hasaltatas.


Es a vicc nalunk az volt, hogy tok eros volt! Meg tudta volna tartani hason a fejet, csak tojt az egeszbe.


Ja igen, es az 5 hetesen forgasrol: varosi legenda ;) El ne hidd mar! Hasonlitgatni sem erdemes...marmint itt ezen az oldalon ne tedd, ahol a legkesobb elindulo baba is max 6 honapos volt ;)


Keress ra Vida Agnes nevere a Gugliban. En feliratkoztam meg valamikor az elejen hirlevelre hozza. Havonta jon az e-mail, hogy mit csinal az akkora baba, mint az enyem. Ebbol sem csinal most sem mindig mindent. De ezt neked kell magadban helyre tenni, hogy az ugy NORMALIS! Ellenben lesz, amiben a te babad lesz elobbre ;) Jo babazast!

2014. jan. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem egyből a vizsgálóban megfordult miután megszületett, huuh,hogy 7 hetesen mit csinált??Azt hiszem akkor már törölte a saját kis fenekét...


Bocsi,de ne hidd már el,hogy egy 5 hetes baba forog!!!!

enni,aludni,és megszokni a "kintlétet" ennyi amit tudnia kell.

De a parázást most fejezd be szerintem,mert ha még 5 HÓNAPOSAN se fog forogni az is normális lesz!!!!!!

2014. jan. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, es a hasra tetel sem igazan 7 hetesen tortent. Nekem ennyi idosen szinte csak aludt :D Azert sem tudtam hasaltatni. Hiszen ha felkelt szopi volt, majd egybol nem vagtam volna hasra, hisz kijon belole minden. Aztan kb. 1 ora fentlet utan mar almos volt, azert nem lehetett "trenirozni"....hu de jo ido is volt ez! Elvezd ki!!!!
2014. jan. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!