Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek nagy súllyal született a babája?

Figyelt kérdés

Mennyit eszik és hányszor? Mennyi idős?

Az én lányom 4520 grammal született, most 8 kg 64 cm és 3 hós múlt 1 héttel. Annyira félek hogy kövér lessz. Ha elkezdem a hozzátáplálást lelassul egy kicsit a sulygyarapodása szerintetek? Eddig 5* evett de most megint visszatért a 6*- i evésre és az éjszakai kerülésre.


2014. jan. 22. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, hogy lelassuljon. Az én lányom 3800 grammal született, de 8 kiló volt 3 hónaposan, és 67 cm. Most 2 éves, és kifejezetten csinos. 90 cm és 11.8 kg.
2014. jan. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Csak annyira rossz hogy az ismeretségi körökben senkinek nem ilyen nagy súlyú a babája, és mindenki csak bámul mikor mondom hány kiló. Valahol belül magamat hibáztatja, mert tápszeres lett teljesen, és hogy emiatt hízik rohamosan.

2014. jan. 22. 20:50
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan nem született nagy súllyal, de ő is borzasztó gyorsan gyarapodott, majdnem ilyesmi méretei voltak neki is 3 hónaposan, mondta is a védőnő, hogy diétáztassam (!!!) meg hogy ritkábban szoptassam. ja persze. Most 22 hónaposan 12 kg és 86 cm, a combján még van egy lefűződés :), de amúgy egyáltalán nem kövér. A te lányod is majd ha elkezd forogni, kúszni-mászni, járni, alábbhagy a gyarapodással. A tápszerhez nem tudok hozzászólni, szerencsére.
2014. jan. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

4,5 kg, 59 cm született.

3 hónaposan 7 kg volt, és 68 cm.

Fél évesen 70 cm 8kg, most 7 hónapos, 8,5 kg, 74cm.

A fiam nem kövér, az a pont jó.

A lányod duci lehet, de hát úgy aranyos egy baba ha aranyos husi!

Lelassul majd a hízás, ha elkezd mozogni.

A fiam már mászik, egész nap jön megy, csak ha alszik fekszik, nem hízik már annyira, pedig reggel este szopik, eszik gyümölcsöt, főzeléket 2x is, Tejpépet. Napi 6 étkezésre van, és még köztük szopik.

Ez genetika szerintem. Gondolom ti sem vagytok nádszálak...

Na meg most az a baj sokat eszik hízik, később meg az lesz a baj nem eszik, nem hízik...

2014. jan. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Eleve iszonyú nagy súllyal született, semmit nem tudsz csinálni, mert éheztetni nem tudod.


Amúgy sem tudhatod hogyan fog hízni, genetika kérdése.


A barátnőm fia 2650gr-al született, 15 hónaposan 13,5 kiló.

A Fiam 3800gr-al született , 15hónaposan 10,5 kiló.


Ha belegondolsz hogy 3 hósan 8 kg, az Én Fiam meg 15hósan 10,5 kiló akkor nagyon soknak tűnik. Az Én Fiam is nagyon rohamosan hízott, igaz Ő anyatejes volt! Aztán kb. 10 hós korában (akkor indult el) elkezdett stagnálni a súlya.


Ne izgulj!

2014. jan. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezen ne stresszeld magad! Biztosan úgy jó,ahogy csinálod. Az én kisfiam 8 hónapos,és 10 kg,73 cm. Nem kevés,de ha látnád,nem feltételeznéd,hogy ennyi kilo,mert nem kövér. Fél éves kora után már nem hízik rohamosan,sőt stagnál a súlya. Nálatok is így lesz. A hozzátáplálást meg nem érdemes siettetni,emiatt meg pláne nem. Minden úgy jó,ahogy van. Hidd el!
2014. jan. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom ezelőtt(majdnem)4évvel 4950g-mal született. Kb 1éves koráig kis "húsgolyó" volt,de mostanra nagyon arányos és egyáltalán nem dagi! Átlagon felüli méretekkel rendelkezik 114cm 22kg. Ne aggód mérséklődni foga a súlygyarapodása. Teljesen természetes hogy az első 1-2évben sokat "hízik"! Az hogy kövér lesz e a gyerek vagy sem a genetikán kívül tőled is függ. Én pld mindig figyelek arra hogy mit adok neki enni,és eleget mozog e!
2014. jan. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A lányom 4200 g és 58 cm-vel született, fél évesen 10 kg volt, 1 évesen 13 kg. 2 éves és 17 kg, 95 cm, szóval nem csak súlyában nagyobb, mint a kortársai, hanem magasságban is. És hozzáteszem, hogy az én lányom sem kövér, teljesen arányos, senki nem mondaná meg, hogy ennyi kg, ilyen alkat, akár csak én, nálam sem hiszi el senki, hogy annyi kg vagyok mint amennyi, mindenki kevesebbnek néz...vastag csontozat...


Egyébként a lányom tápszeres-anyatejes volt és azt hittem a 3. hónap nem telik el, mert nagyon megugrott az étvágya, úgyhogy 4 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást, akkor volt 9 hónapos, és tényleg lelassult a hízása onnan, úgyhogy nem bántam meg.

És még annyit, hogy ez így alakult, hogy mindig figyeltem, hogy mit eszik, most meg pláne, hogy nagyobb, mert mi is hajlamosak vagyunk a hízásra, úgyhogy mikor elkezdte azt enni, amit mi, akkor életmódot váltottunk, úgyhogy semmi egészségtelen és hízlaló nincs itthon, imádja a zöldséget, gyümölcsöt, kenyeret alig eszünk (az is teljes kiörlésű), inkább a zöldséget leeszi mindenről (miután a sajátjával végzett, a miénket is lelopja), egészséges, sovány húsos, zöldséges kajákat főzök..

Úgyhogy ez genetika, azon kívül, hogy igyekszik az ember egészséges ételeket eléjük tenni (nyilván ez később lesz érdekes nálatok), sok mindent nem tehet, fogyóztatni nem lehet egy ilyen picit...

2014. jan. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nagyon megnyugtattatok. Úr isten diétáztatni egy babát, hát neki se lehet gyereke.

Igen mi sem vagyunk vékonyak de nem is eszik, van egy kis felelősségünk, jó nekem több ami még szülés után rajtam maradt.

Az elmúlt pár napban 6* evett de tegnap 5* 150-et.

Amúgy már átfordul a hátárol a vására szóval mikor fent van meg sem áll.

Akkor nem aggódom, megnyugtattatok nagyon, mégegyszer köszönöm a válaszokat.

2014. jan. 23. 04:39
 10/12 A kérdező kommentje:

Ja és amúgy nem kövér baba.

Van a kombájn hurkája meg a hasában is nagyon pici, egyáltalán nem mondható dugóban vagy hurkásnak.

Kórházba is azt mondták erős sorozatú. :)

2014. jan. 23. 04:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!