Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hós kislányom sokszor...

3 hós kislányom sokszor öltögeti a nyelvét, ami talán kicsit hosszabb is az átlagosnál. Az gyerekorvos szerint ez utalhat Down-kórra. Ti mit gondoltok erről? Jellemző ez a nyelvöltögetés (vagy inkább ajaknyalogatás) más babára is?

Figyelt kérdés
Amniocentézis (magzatvíz-mintavétel) nem volt, mivel minden eredményünk jó volt (AFP, ultrahang, szívultrahang). Fejlődése is rendben van, súlya is szépen nő.
2009. dec. 4. 10:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is sokat nyújtogatta akkor(most már 2,5 éves)és szerencsére nem Down-kóros.
2009. dec. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszod!

Nagyon megvagyunk ijedve! Azóta egész nap csak nézegetem, méregetem...

2009. dec. 4. 10:52
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A gyermek orvosotok nem komplett!Ilyennel ne ilyeszgessen egy szülőt sem!Meg vannak a megfelelő vizsgálatok a down szindróma megállapítására,de az nem az átlagnál hosszabb nyelv...egyébként milyen hosszú egy csecsemő átlagos hosszúságú nyelve?Mert szerintem ez is változó, mint a haj ,szem színe.Ha a terhesség alatt nem mutatta jelét a vizsgálatokon ,és most szépen fejlődik a babád,akkor csekély rá az esély.De a magad megnyugtatására vidd szakértőhöz,bár azt hiszem ez felesleges,mert minden kisbabának van ilyen "nyelv öltögetős" időszaka.
2009. dec. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Egy barátnőmet is ezzel ijesztgették, mert a babának állandóan kint volt a nyelve, ráadásul a szeme is mandulavágású (mint mindkét szülőjének). Nekik csináltak vizsgálatot ahol kiderült, hogy semmi baja a gyereknek. De az Ő babája csak pár hetes volt akkor. Egy három hónapos babán már egyértelműen látszanának a Down-kór egyéb jelei. Én úgy tudom, hogy nagyobb a buksijuk, rövidebbek a végtagjaik, pici az orruk és mandulavágású a szemük. De ha megnyugtat vizsgáltasd ki. Szerintem csak egy vérvétel az egész.
2009. dec. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Már elindult a vizsgálat, de ólomlábakon jár az idő az eredményig. Próbálok kapaszkodókat keresni...
2009. dec. 4. 11:12
 6/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt szerintem minden gyerek csinálja ennyi idős korban.Semmi baja a fiamnak,és ő is csinálta.

2009. dec. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy most fedezi fel a nyelvét, azért öltögeti, vagy fogzik. Nem kell mindig a legrosszabbra gondolni, remélem nálatok is csak ez a helyzet.

A down kórnak egyéb látható testi tünetei is vannak, az arcberendezésen is azonnal látszik. Akkor szinte állandóan kint van a nyelve, nem öltögeti, inkább "kilóg" a szájából. (Az egyik nagybátyám down kóros volt, nagyon szeretetre méltó egyéniség)

2009. dec. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szia! Ultrahangon szerintem észre vették volna a nyakiredő vastagságból!!!A Down szindromás babáknál vastagabb a redő. És az AFP-d is jó volt, ááá biztos, hogy egészséges a babád.

Az én babám is nyújtogatta a nyelvét elég sokáig, mint minden más baba.

2009. dec. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Azt mondják, a teljes down szinte kizárt, de van egy mozaik forma, amikor csak a sejtek egy része beteg.

Első babám, nincs viszonyítási alapom, ezért nagyon megnyugtató, hogy ezek szerint a babák egy része csinálja.

2009. dec. 4. 11:36
 10/19 anonim ***** válasza:
Az én babám is most 3 hónapos...folyton kint a nyelve,de nemcsak a száját nyalja,hanem ameddig kiér,addig nyújtja.Szerintem lüke az az orvos....minek ijesztget?
2009. dec. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!