Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fájhat a mellkasom a 10 kilós...

Fájhat a mellkasom a 10 kilós babám hordozásától?

Figyelt kérdés
Főleg a bordáim alján érzem körben, de kisugárzik a hátam és a derekam irányába is. Olyan érzés mintha valaki nagyon megszorított volna.

2014. jan. 27. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfelelően hordozol, akkor elvileg nem.

SSC-ben viszed a hátadon?

2014. jan. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is kb. 10 kg, már 14 hónapos, nagyon rég a hátamon viszem napi szinten 1-2 órát mivel babakocsink nincs.

Kötözős és csatos mei tai-t használok felváltva, de soha nem éreztem hasonló panaszt, mint amit te leírtál.

Szerintem megfelelő hordozóval és megfelelő használattal nem lenne szabad fájdalmat érezni.

2014. jan. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
SSC-ben hordozom, de a fájdalom miatt két hete inkább babakocsiba teszem. Sajnos a fájás nem múlt el. Mondjuk otthon ölben is sokat tartom, megerőltetheti ez is ennyire a mellkasomat? elég vékonyka vagyok felül. Az én lányom hét és fél hónapos.
2014. jan. 27. 23:33
 4/8 A kérdező kommentje:
mivel még korban kicsike többször van elől mint hátul, ez lehet a gond?
2014. jan. 27. 23:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Húha!

6 kiló felett már nagyon nem ajánlott elől hordozni, mert tönkreteheted vele a medenceizomzatod, fájhat a csípőd, derekad stb.

Már rég csakis háton kellene hordoznod.

Tud már ülni?

Beszerezhetsz egy mei tai-t is, vagy ha nem akarsz rá költeni, akkor inkább várj a hordozással, míg biztonsággal tud ülni és hátrateheted a csatosban is, mert így a te egészséged veszélyezteted.


Én ha néha busszal utazunk, csak akkor szoktam előre kötni a lányom, de így már fél óra alatt iszonyatosan fáj a csípőm a súlytól, a hátamon viszont akár 1-2 órán át is megyek vele, meg se érzem.

2. voltam

2014. jan. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is 10 kilós a babám, még elől hordozom, mégpedig azért, mert fogalmam sincs, h hogy tudom az ssc-vel hátra kötni, amíg nem tud jól kapaszkodni, vagynincs aki segítsen betenni a babát. Én vagyok ezek szerint ügyetlen ebben? megvan a titka ennek is?


Egyébként én sem éreztem sosem hasonló fájdalmat, maximum a derekam, medencém fáj ritkán. Érdemes volna kivizsgáltatnod magad minél előbb, mert ez, ahogy írod szerintem nem a hordozastol lehet.

2014. jan. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a hordozás tette tönkre a kérdezőt, utolsó, neked szerencséd van egyenlőre, viszont hosszútávon senkinek sem ajánlatos.

Nagy butaság elől hordozni egy 10 kilós gyereket.


Hátra tenni iszonyat egyszerű.

A derekadra csatolod a hordozót, megfogod a gyereket, a hátadra lendíted, majd felveszed a karpántokat és beleigazítod-rázogatod a gyerek lábait, testét, hogy szimmetrikusan legyen.

Youtubeon rengeteg oktatóvideó van erről.

2014. jan. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Rendben, köszönöm, utánanézek.

6. voltam.

2014. jan. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!