Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Undorítónak érzem magam?

Undorítónak érzem magam?

Figyelt kérdés
Pár hete hihetetlen rosszul alszik a babám, imádom de tegnap éjszaka hajnal 1ig sírt ha nem járkáltam vele, ha leültem már ordított, és inkább beleraktam a kiságyába mert nem is tudom , nem bántanám soha , de a gondolatom az volt h mostmár nem érdekel sírjál benn egyedül?
2014. jan. 30. 10:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Persze kb 5 perc után lehiggadtam ,aztán meg sírtam h hogy lehettem ilyen szemét... kivagyok, normális ez ? Vagy meg idegbeteg lettem? mit csináljak segítsetek
2014. jan. 30. 10:05
 2/12 anonim ***** válasza:

ne utáld magad

elfáradtál, előfordul

2014. jan. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
6%
Mennyi idős a baba? Lehettél volna türelmesebb, szegény nem tehet róla, ha sír annak oka van.
2014. jan. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden embernek van egy tűréshatára. Ha azt eléri, akkor bizony előtörnek ilyen gondolatok és érzések. Ez nem szégyellnivaló, emberből vagyunk. Könnyen adunk itt racionális tanácsot, de ez érzelmi reakció volt. Természetes dolog, hogy kiborultál, neked itt volt az a pont. Jobb, ha az ágyába teszed és lehiggadsz, mint ha erősen rázod, vagy dühödben rosszul fogod meg. Nem lett tőle semmi baja, hogy kifújtad a gőzt és úgy vetted fel ismét! Embert próbáló éjszakák ezek! A jövőre nézve is azt tudom tanácsolni, hogy ne hidd, hogy mindenki mindig tökéletes, te sem vagy az, bocsáss meg magadnak! Mindig a legjobbat teszed, kihozod a maximumot a helyzetből és kész! Nem lesz semmi baj! Pihenj, amikor csak tudsz és figyelj magadra is jobban (ha van bárki, aki figyeljen rá, ülj be egy kád vízbe, vagy menj, sétálj egy fél órát a hóban, szellőztesd ki a fejed!) Türelem, kitartás, nemsokára jobb lesz! :)
2014. jan. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Amíg nem volt gyerekem, és nem voltak ilyen éjszakáim, én is azt hittem hogy sose fogom sírni hagyni, nem lehet semmi fontosabb mint ő. De most már rájöttem hogy semmi baja nem lesz ha egypár percet magában nyűglődik, nekem is vannak szükségleteim.

Ha van aki éppen megfogja jó, de ha arra a pár percre míg kifújod magad leteszed, nem leszel se rossz, se undorító.

Egyébként is van, amikor éppen attól nyugszik meg hogy leteszed.

2014. jan. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem szabad ilyesmibe belelovallnod magad. Nem vagy ezért undorító, ne hülyéskedj.


Letetted, kész. Régebben amíg nem volt ilyen kényelmes az élet, akkor hiába sírt a gyerek, a kamrából akkor is tűzifát kellett behozni meg rakni a tűzre, különben megfagy. Most melyik a jobb? Ha sír pár percet magában, vagy ha megfagy, netán éhenhal, mert az anyja végkimerülésben szenved és enni se tud tőle. Na ugye. Akkor már inkább sírjon pár percet egyedül, aztán minden mehet tovább.


Manapság túl sok időnk van gondolkodni ilyeneken...de ne a nyúl vigye a vadászpuskát. A gyereknek sem lesz jó, ha az anyját a pszichiátriára viszik. Ennek érdekében egy ágyba tétel igazán nem lehet szemétség.

2014. jan. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, jobb lett a lelkemnek. Csak úgy éreztem h tehetetlen vagyok mert nem értem mi a baj 5hós valószínűleg jön a foga, meg tegnap telihold is volt , arra is érzékeny, de mindig meg tudtam nyugtatni eddig, tegnap meg úgyéreztem megbuktam.... De most már jobb , kedvesek vagytok
2014. jan. 30. 10:49
 8/12 anonim ***** válasza:
Amikor pici volt a babám, nem is értettem, hogy hogy hagyhatja valaki sírni a gyereket. Aztán az enyém csak úgy aludt, hogyha járkáltunk vele egész éjjel, leülni sem lehetett. Néhány hétig bírtuk, aztán megbeszéltük Apával, hogy kipróbáljuk, hogy hagyjuk sírni az ágyában. Bár egy hét alatt megszokta az egyedül elalvást, most sem tudom, hogy ez volt-e a legjobb megoldás. Most már három gyerek van, és néha előfordul, hogy besokallok, és adok magamnak pár percet, csak utána megyek a gyerekhez. Az ember türelme és energiája is véges, akármit csinálsz, ilyen helyzetben előbb-utóbb elfogy.
2014. jan. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

A lehető legjobbat tetted! Szakemberek is ezt tanácsolják. Minden édesanyánál, édesapánál elszakadhat a cérna, hiszen kimerülünk és az idegeink felmondják a szolgálatot.


Ilyenkor óva intenek attól, hogy megrázzuk a csecsemőt, megszorítsuk, vagy az arcába kiabáljunk.Sajnos ez is megesik, de még ettől sem rossz senki, vannak határaink.


De ezeknek az elkerülésére, azt ajánlják, amit te tettél.

Tegyük be a kiságyba, az egy védett ismerős környezet, menjünk ki a szobából, csukjuk rá az ajtót és a fürdőben hideg vízzel mosakodjunk meg, vagy zuhanyozzunk le. Ha megnyugodtunk menjünk vissza a babához.


Ha van otthon más is rajtunk kívül, hagyjuk rá a gyereket, de maradhat a kiságyba, és sétáljunk egyet a ház körül, együnk meg egy csokoládét, igyunk hideg vizet.


Semmi gond, mindenkinek vannak rossz napjai :)

2014. jan. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyon helyesen cselekedtél. Nemhogy szégyellned kéne magad, hanem büszke lehetsz magadra, hogy így kezelted a helyzetet.

Morbid példa, de nézd pl.a híreket, hányszor hallani, hogy megvernek, megölnek kisbabákat, gyerekeket, csak mert ordított szerencsétlen...na, szerinted te vagy undorító mert leraktad 5percre a gyereket?

2014. jan. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!