Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orvosnak vagy védőnőnek higyjek?

Orvosnak vagy védőnőnek higyjek?

Figyelt kérdés
Védőnő azt mondta 4 hónaposan doki azt hogy 3,5, hónaposan kezdhetem a hozzátáplálást. A védőnő hozzátette hogy ha nagyon akarom egy kis álmát adhatók neki. Azt úgy adjam hogy minden etetés elött egy két kanál vagy csak a tízórai elött egy két kanál. Illetve mikor válthatok ki egy etetést?
2014. jan. 30. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Ha nincs rá különösebb okod, én még várnék vele. Miért akarod siettetni? Tápszeres babánál 5 hónap, anyatejesnél 6 hónap az ajánlott. Felesleges előbb, ha nincs semmi gond a fejlődésével.

Egyébként én az egyik etetés előtt adnám. Kiváltani akkor tudod, ha eleget eszik belőle, hogy jól lakjon.

2014. jan. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Mi is kb 3,5 hónaposan kezdtük, pont fordítva voltak a vélemények :) védőnő-orvos

Elsőre 2 kanál, majd következő nap 4 majd 6 kanállal adtam pépesítve, utána kapta a tápszert ahogy megette az almát. Aztán pár nap múlva megint adtam, mivel láttam, hogy marhára enné és izlik annyit evett amennyivel jól is lakott :)

Én a délelőttit válottam ki elsőre gyümölcsel, utána jött az ebéd, ott zöldséges dolgokkal válottam ki.

2014. jan. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért akarják,hogy ilyen hamar hozzátápláld? Nekem fél évet mondtak mindkét gyermeknél,de 4 hónaposan amikor már nem volt elég neki a tápszer akkor mondta a doki,hogy kezdjük el a hozzátáplálást!
2014. jan. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Iszonyatosan gyorsan hízik azèrt szeretném elkezdeni.

Gyümifacsaróval kifacsarom külön van a leve és külön a gyümölcshúsa utána összekeverem és úgy adtam neki ma. 2-es akkor ha jól értem pár nap alatt kiváltottad?

2014. jan. 30. 13:06
 5/9 anonim ***** válasza:

nyilvan babatol is fugg hogy mikor jobb, de szerintem is a 4. honaptol mar adhatsz valami almapuret.

A bebikajakon amugy rajta szokott lenni hogy hany honapos kortol adhato, na ami legalacsonyabbat talalsz azt add :)

2014. jan. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
3,5 hónaposan már nyugodtan táplálhatod hozzá.
2014. jan. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 2. hozzászóló

Én botmixerrel pürésítettem az almát, elsőre két kanállal adtam utána itta a tápszert, kövekező nap 4 kanállal és megint tápszer, majd utána 6 és tápszer, ezeket délelőtt csináltam, állítólag akkor kell, mert ha bármi van, akkor nem este lesz nyűgős.

Aztán következő héten (pár nap szünetet kell tartani) nekem így mondta a védőnő, már úgy adtam ahogy kérte, láttam, hogy csak úgy tátja a száját és látványosan nagyon izlett, akkor nem hagytam abba pl két kanálnál, de még azért nem váltottam ki az étkezést, csak kapott mondjuk 8 kanállal :) de aztán mivel nagyon izlett és sajnáltam, hogy enné még már adtam tovább, szóval következő héten már adj neki nyugodtan, látni fogod hogy mennyire izlik neki vagy sem. Vagy bármi panaszt okoz-e nála, ha nem akkor miért ne ehetné ha izlik? Utána már volt, hogy nem is csináltam végig, hogy két kanál 4 majd 6 hanem már mikor a négy kanállal adtam volna adtam amennyit akar pl répánál. Nyilván a nagyon allergéneket pl tejtermék, tej ezeknél sokkal óvatosabb voltam.

4 hónap után elkezdheted hogy kekszet reszelsz az almához, a glutén bevezetése miatt 4-6 hónap között kell állítólag azért írom így , mert mindig kitalálnak valamit, tavaly még akkor kellett :) én tej és tojásmentes Fosfovit kekszet adtam. Nem ezt kérdezted, de gondoltam leírom :)

2014. jan. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

ez azért vicces, mert engem azzal cseszegetett a doki, hogy kezdjem előbb a hozzátáplálást (értsd 6 hó előtt), mert nem hízott a lányom.


a babák emésztése 4-6 hó közt fejlődik sokat, ezért a legjobb megvárni a 6 hót, de van aki már 4 hósan is bírja.

a babádnak az a legjobb ha minél később kezded és minél lassabban váltasz ki étkezést. általában 1-2 hó alatt lehet kiváltani.

tápszeres vagy anyatejes?

2014. jan. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tápszeres sajnos. Hasznos volt minden válasz. Köszönöm szépen. Amúgy ma adtam neki és ízlett neki nagyokat cuppogott. :)
2014. jan. 30. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!