Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babák Anyukái,...

Tápszeres babák Anyukái, hasfájásra mi vált be a babátoknál?

Figyelt kérdés

Teljesen kétségbe vagyok esve, nagyon kínlódik a kisfiam.

Már kipróbáltunk 4 féle tápszert (Milupa HA Start, Dm babylove, Beba Pro 1, Milunil laktózmentes), kapott Infacolt, Espumisan cseppeket, papaverines görcsoldót, Laevolac szirupot (ezt csak egyszer). Masszíroztam, tornáztattam, meggymagpárna is megvolt.


Tegnap éjjel ment el a férjem a gyógyszertárba, mert már annyira üvöltött, ott adtak kamillateát és a Laevolacot.


Inkább este és éjjel fáj a pocakja, napközben jókat alszik, nem sír. 7 hetes.


2014. febr. 1. 15:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Biogaia. :)
2014. febr. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Véletlen elküldtem. Szóval a Biogaia segített, de nálunk elég kis gyenge hasfájósság volt, ami utána átcsapott tejallergiába (véres hasmenés). Nekünk akkor a Pepti sem segített, csak a gasztrós által írt Neocate. Érdemes volna kipróbálni. Legalább a Peptit vagy a Pregomint.
2014. febr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nálunk ugyanez volt, 8 hetes koráig folyamatosan sírt, utána szinte egyből abbamaradt. Viszont nekünk azt mondta a doki és a védőnő is, hogy ilyen pici babának ne adjunk gyógyszereket, magától elmúlik ez az időszak. Mi Beba Ha-t használtunk
2014. febr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre babámon, hogy hiába fáj a hasa, akkor semmi nem segít, de semmi. Adtam neki Espumisant, Infacolt. Eleinte segített,de aztán feleslegesnek tartottam,hogy még az is terhelje gyomrát. Abba maradt a hasfájás. Itt-ott még fájdogál,de már nem annyira,hogy 16 órán keresztül,2-3 órás pihenéssel, csak ordítson a fájdalomtól. Doktornője mondta,hogy adjam neki tovább az espumisant,mert fel van puffadva, de akkor meg nem akar büfizni. A szelek állandóan járnak.
2014. febr. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Meddig etetek egy tápszert? Mi is Milumil laktózmentesre váltottunk a hasfájás miatt (előtte mi is végig próbáltunk szinte minden "csodaszert"). Pár nap után abba akartam hagyni mert nem láttam változást de akkor mondták hogy nem jó gyakran tápszert váltogatni mert még beválhat csak több nap kell neki hogy teljesen kiürüljön a szervezete + Biogai cseppeket is adtam neki. Most már átalussza szépen az éjszakát. Hát most se vagyok benne biztos hogy a tápszer segített-e vagy már pont úgymond kinőtte a hasfájos korszakot (2 hónapos most), de egyenlőre marad még egy darabig ez a laktózmentes tápszer.:)
2014. febr. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


maximálisan átérzem a problémád. mi is ezt csináltuk a fiunkkal szinte szóról szóra. BEBA koraszülött tápit kapott, majd nagyon fájt a pocak, akkor BEBA HA sensitive jött - eközben ment az antibiotikum kúra is...- ettől is üvöltött :( utána jött a pregomin tápszer...utálta... majd visszaálltunk a BEBA HA sensitivre (ebben ugyanaz a baci van pluszban mint a biogaiaban) . ekkor már 7-8 hetes volt a picúr. tényleg mi is mindent kipróbáltunk, infacol, espumisan, papaverines görcsoldó, stb.

ami végül javított talán a helyzeten az a protexin restore nevű probiotikum volt. ott talán enyhült. de leginkább az idő múlása hozta meg az enyhülést. Addig meg protexin restore, infacol, szélcső.

meglátod nemsokára jobb lesz. mikor fáj a pocak akkor tekereg és a lábait húzogatja vagy ívben hátra feszíti magát???


3 hós kisfiú anyukája :)

2014. febr. 2. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6os vagyok. Lactase comfort cseppet is kapott mellé. az 1 hós kortól adható, receptre nem annyira vészes.

és egy tápszerre két hetet szántunk, azt mondták annyi idő alatt áll be az új tápszerre.

2014. febr. 2. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló volt a helyzet. Én több dolgot is tettem:

- tápszercsere: Novalac AC, ami direkt hasfájásra van

- cseppek: SAB Simplex

- pólya.

Ezeket kombinálva megszűnt ez az üvöltős időszak. Bebugyolálva jól aludt, és szerintem a tápszer is jó volt.

2014. febr. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

csak a tápszerváltás. előtte ilyen csepp, olyan tea stb..

aztán írattam neki Milupa Fermentáltat (az volt a 3. tápszer, előtte Beba és Novalac), azóta mintha elvágták volna

2014. febr. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nálunk 2 gyereknél semmi nem jött be mindent végigpróbáltam mindkettővel,tényleg mindent.......a nagynál végül a gripe water hozta meg a javulást a kicsinél 4,5 hetes pedig a colief!
2014. febr. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!