Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalatok már olyat, hogy...

Tapasztalatok már olyat, hogy az egyik nagyival valamiért nem jön ki a gyermeketek ha ti is ott vagytok?

Figyelt kérdés

Kislányunk lassan két éves lesz.


Mindkét nagyszülőjével sokat találkozik, nagyon békés, kiegyensúlyozott család vagyunk a tágabb kört nézve is, nincsen vita, veszekedés, vagy sérelem, sőt, a férjem remekül kijön az én szüleimmel, és én is jóformán második szülőkként tekintek az ő szüleire. Tehát a kapcsolatunk jó, sőt, nagyon jó.


Ennek ellenére anyósommal nagyon nehezen jön ki a kiscsaj. Kb. egy éve minden szombatot felváltva tölt hol egyik, hol másik nagyinál, mi délután érkezünk érte, de hétközben is találkozik mindkét nagyival minimum egyszer. Az én szüleimnél mindkét tesómmal, anyummal-apummal egyformán tökéletesen elvan, ha ott vagyunk mi is, ha nem, de a férjem szüleinél csak és kizárólag apósommal és a férjem öccsével, anyósommal nem, pontosabban csak akkor, ha mi nem vagyunk ott. Mindenkinek ad puszit, neki nem, nem engedi, hogy ráadja a ruhát, semmit-semmit nem kontaktol vele, onnantól, hogy megérkezünk és nagyon bánt a dolog. Imádom anyósom, tüneményes, oltári jó fej nő, a kedvét lesi mindenben, szereti, nem nyomulós, de ez már a lányunk kb. fél éves korától így van (épp ezért jött az az ötlet is, hogy töltsön a nagyiknál időt nélkülünk is, hogy neki is jusson valami az unokájából). Mindenre, ami vele kapcsolatos, nem a válasz. Nem megyek vele, nem fogom a kezét, nem adhat inni, nem adhatja fel a kabátot, ha mégis szeretné, elmenekül.


Ha nem vagyok velük, más a helyzet, de szeretném, ha akkor is tudna unokázni, ha mi is ott vagyunk... Vagy ez majd megváltozik, hagyjam? Mi lehet az oka? Volt már így valaki...?



Hosszú lett, tudom, de tanácsokat várnék, mert látom, hogy szegény anyósomat is bántja néha, hogy ilyen mufurc vele a kiscsaj.


2014. febr. 1. 15:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ennek bármi köze lehet a nagyihoz, inkább olyan dackorszakos jelenségnek tűnik. Meg aztán az ilyen korú gyerekeknek nagyon jók az antennáik, minden negatív érzést azonnal átvesznek, értelmezni viszont nem tudnak. A kicsi valószínűleg érzi, hogy neked emiatt bűntudatod van a mamával szemben, de a kis agyában ebből még csak annyi jön le, hogy valami rossz dolog van benned vele kapcsolatban, ezért ha ott vagy, elutasítja a mamát. Ne foglalkozz vele, hagyd rá, és el fog múlni.
2014. febr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De hat hónapos korától csak nem dacol. :))) Igen, tudom, hogy sok dolgot éreznek, de pont azért bánt ez, mert olyan pici korától így van. Abban igazad lehet, hogy most már érzi, hogy emiatt én is frusztrált vagyok, és így reagál. Egyébként még nem látok rajta túl sokat a dackorszakból, lényegében ez az egy, ami ilyen általános elutasítást vált ki belőle.
2014. febr. 1. 15:48
 3/12 anonim ***** válasza:

Nálunk az egyik nagyi nagyon harsány, ezt a lányom nem bírta soha. Független attól, hogy én ott vagyok-e, bár nyilván csak akkor látom.:)

A fiam meg a másikkal ellenséges lesz, ha én ott vagyok, gondolom, ilyen furcsán fejezi ki a ragaszkodását hozzám. Szerintem ez elmúlik, ő is 2 éves.

2014. febr. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Most lehet le leszek pontozva de mi lenne,ha egy kicsit együtt is lennétek párod te és a kicsid,hogy nem mentek egyik nagyihoz sem? Lehet ragaszkodna hozzátok.

Bocsi az előző off ért.

Viszont nálunk sem jó a másik nagyival a kapcsolat mert ugyan nem erőszakos de érzi,hogy olyankor velük kellene lennie még akkor os,ha neki éppen nincs kedve hozzá. Nem dohányzik esetleg mert a lányom ezt sem csípi és a nagyapjához nem szívesen bújik.

2014. febr. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A férjem orvos, ügyelete után mindig együtt vagyunk egy teljes napot hétvégén túl is (ez általában hetente 2 alkalom - ilyenkor néha ugyan elmegyek fodrászhoz, akárhova, de ez max. 2 óra), és minden egyéb napon délután négytől este tízig, akkor fektetjük le a kislányunkat. Vasárnap mindig közös, és rengeteg időt töltünk együtt.


Hétközben a nagyikkal is úgy találkozik, hogy mi is ott vagyunk, hétvégén pedig kettő körül érkezünk érte az ominózus szombati napokon, és hétig maradunk, tehát akkor is ott vagyunk. Nagyon örül, amikor megy, mondja is, hogy akar menni, tapsikol az autóban is végig, sorolja, hogy mit fognak papával meg mamával, csinálni szóval nagyon nem hinném, hogy ez a gond, mármint az, hogy szombaton reggel kilenctől kettőig nagyizik. A másik nagyinál pedig, mint írtam, az érkezésünk után sincs gond.



Plusz éppen azóta jobb egy kicsit, ahogyan írtam is, mióta ezeket a szombatokat bevezettük, ez is azért lett, hogy egyrészt mi töltsünk időt kettesben a párommal, másrészt mert anyósom totál ki volt bukva, hogy soha nem megy oda hozzá a gyerek egy árva puszira sem. Most amikor mi nem vagyunk ott, szuperül meg vannak, de utána nem, csak ellöki, ha közeledik. Ezért érthetetlen nekem.



Azért köszönöm! :)

2014. febr. 1. 17:52
 6/12 A kérdező kommentje:
De, dohányzik egyébként, de hát akkor is, amikor ott a kislány (a kertben természetesen, a lányunk olyankor nincsen vele). Apósom nem dohányzik.
2014. febr. 1. 17:53
 7/12 anonim ***** válasza:
A nagymama esetleg nem csinált olyat amitől megijedhetett? Bármit amit ti nem is gondolnátok,hogy megijedt? Csak ötlet. Nem hangos neki,selypít neki ami miatt bizalmatlan? 3dik válaszoló vagyok.
2014. febr. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Most a cigis dolgon elgondolkoztam, de hangosnak nem hangos, nem selypít, nem gügyög, nem nyomulós, tényleg egy angyal. Ettől függetlenül persze abban igazad van, hogy éppen értékelhet benne valamit ijesztőnek a lányunk, amit mi nem is gondolunk annak.
2014. febr. 1. 18:15
 9/12 anonim ***** válasza:
Elnézést negyedik válaszoló vagyok az előbb is én kérdeztem. Esetleg megkérni,hogy addig amíg ott vagytok ne tegye. Lehet ez zavarja a lányodat ha ti és másik nagyi nem dohányzik.
2014. febr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekünk a keresztlányunk volt ilyen, sőt még manapság is rájön néha, pedig már 4 éves.Úgymond "kifog" valakit a családból, és vele csinálja ezt amit írtál, hogy pl.nem ad puszit, nem lehet hozzá szólni stb. Annyi hogy most ha van is ilyen az 1 napos dolog nála. De régen pont a párommal csinálta ezt hogy nem volt hajlandó vele foglalkozni, viszont ha egyedül volt vele mert itthagyták nálunk akkor me elvolt vele. Kb. egy évig csinálta ezt hogy nem beszélt vele, mondta hogy "nem szeretlek" stb, pedig semmi előzménye nem volt a dolognak. Aztán egyik napról a msikra meg imádja. Ha megyünk hozzájuk puszilgatja, lóg a nyakán, le nem száll róla. Nem tudjuk miért van így. Szerintem a tiéd is majd kinövi, még gyerekek, sokszor nem lehet érteni miért csinálják ezt.
2014. febr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!