Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent, hogy tartalmatlan...

Mit jelent, hogy tartalmatlan a tejem?

Figyelt kérdés
Nemrég kérdeztem,hogy a 11 hetes lányomnak 4. napja nincs széklete és adhatok e kamilla teát neki.Kaptam egy olyan választ,hogy vigyem dokihoz és lehet,hogy hozzá kell pótolnom,mert tartalmatlan a tejem.Ez igaz lehet,hogy azért nincs széklete?Szépen gyarapszik,pukizik is,a hasa nem fáj, jókedvű,végig alussza az éjszakát(21-07-ig)3,20-al született most 5,30.Ha így van mit tehetnék,hogy továbbra is csak anya tejet kapjon?Úgy érzem változatosan és megfelelően táplálkozom.Mi lehet a gond?Elkeseredtem.Aki tud kérem adjon tanácsot.Köszönöm.
2008. júl. 18. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyatejjel táplálod, az tuti jobb, mint bármi más. Mondd el az orvosnak, mit eszel, és majd ő elmondja, elég-e ez?
2008. júl. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit jelenthet, hogy tartalmatlan a tejed, de az én fiam is 11 hetes eleinte naponta3*, majd csak naponta 1* kakilt, most 3-4 naponta. Itt olvastam egy régebbi kérdésnél, hogy ez előfordulhat lehet akár 6-7 nap is. Kisfiam 3100-zal született, most 6 kg körül van. Ha ilyen probléma azért lenne, mert nem jó a tejcsi szerintem nem tudna ennyit hízni.
2008. júl. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, nehogy ezért pótlást adj neki!

Semmi baj nincs! Ha szépen gyarapszik és jól érzi magát, pisis pelus van elég, akkor elég a tejed, ez biztos!

Valószínűleg a táplálkozásoddal sincs semmi baj!

Kizárólag anyatejjel táplált babáknál nem ritka, hogy akár 5-6 napig sincs széklete! Ez azért van, mert ennyire jól hasznosítja a szervezete az anyatejet. Az anyatejben ugyanis gyakorlatilag nincs, vagy nagyon minimális a salakanyag. Ezért csak az távozik sűrűbben, ami több a felhasználtnál. Ha ritkán távozik, akkor jól felhasználja a szervezet szinte az összeset és csak 4-5 naponta kell üríteni a felesleget és a salakanyagot. Akkor kell csak beavatkozni, ha 6-7 napon túl sincs széklet, de akkor sem a pótlás a megoldás, hanem az, hogy segíteni kell a bélmozgást. Kamillatea, vagy hőmérőzés (az utóbbival óvatosan, mert ha gyakran csinálod, hozzászokhat és később máshogy nem megy).

A lényeg: elég az anyatej, nem kell adnod semmi mást!

Ne ess kétségbe akkor sem, ha ritkán kakil, mert anyatejes babáknál nagyon tág határok között mozog a normális: az is normális, ha napi többször kakil egy baba, de az is, ha csak hetente egyszer!

A babád súlya is szépen gyarapszik!

Szóval semmi baj, nyugi!

2008. júl. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom,hogy ki volt az az idióta,aki azt mondta,hogy tartalmatlan a tejed,de csak gratulálni tudok hozzá!

Nincs olyan,hogy tartalmas,vagy tartalmatlan tej.Csupán az van,amit az előző válaszadó leírt.Ha nem tekereg a hiányzó kaki miatt,akkor még kamilla tea sem kell.Viszont arra készülj fel,hogy ha kijön,akkor 3-4 pelus is csurig lesz:)Ismerősöm legalábbis ezt szokta tapasztalni 9 nap után.Én szoktam kamillatea és édesköménytea keveréket adni neki minden szopi előtt(hajnalban néha elmarad)mert hasfájós,ettől olyan 1,5 naponta kakil egyet,de akkor,ha nem rakom elég hamar tisztába minden jukon folyik ki a pelusból.

Ne aggódj ilyenen.A gyerekorvos is csak ezt mondaná.

2008. júl. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy honnan jön ez a tartalmas ill. tartalmatlan tej, de szertintem sincs ilyen.Én a te helyedben teljesen nyugodt lennék, hiszen nagyon szépen fejlődik a babád. A súlygyarapodást nem a születési, hanem a legkisebb súlyhoz képest kell számolni, aminek 1. hónapban min. 600, utánna 500 g-nak kell leniie, ez nálatok bőven megvan. A széklettel sincs gond, a gyermekorvosok azt mondják 6 nap az, amíg várni lehet. További sok sikert és grat. az eddigiekhez.
2008. júl. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan sajnos tápszerrel táplálom a babámat, de úgy gondolom, hogy egy anyatejes babánál nem feltétlenül probléma, ha ritkábban van széklete. Inkább azt hallottam, azt jelenti, hogy nagyon hasznosítja az anyatejet. Az, hogy jól érzi magát, szépen fejlődik, szerintem megmutatja, milyen is a tejed. Én úgy látom, nincs a tejeddel semmi probléma. Az is mutatná, ha esetleg tartalmatlan lenne a tejed, hogy a kislányod hamarabb megéhezne, mint ahogy cicire teszed egyébként. Ok, hogy alapból nem kell az anyatejes babának más, de szerintem ebben az esetben itathatsz vele kamillateát, hogy meghozza a kakit. Én vegyesen táplálom (hozok más anya tejét és a tápszer), de én amikor tejes napok vannak, akkor is adok a lányomnak teát, mert különben szenved, pedig neki 2 naponta azért szokott lenni kakija. 2 hós kislány anyukája.
2008. júl. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Olyan nincs, hogy tartalmatlan tej. Az eleje hígabb a TEJCSINEK A VÉGE ZSÍROSABB. Ha szomjas akkor csak a kisebb kalória tartalmú tejcsiből iszik. Ha éhes, akkor a zsírosabb tejcsiből is szív. Ne halgass butaságokra. Különben egy anyatejes babánál az sem baj, ha 1 hétig nincs kakija, ha egyébként jó kedvű és nem fáj a hasikája.

2008. júl. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!