Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges, hogy unja a...

Lehetséges, hogy unja a társaságom a másfél évesem?

Figyelt kérdés
Egész nap kettesben vagyunk,de persze szoktunk másokkal is találkozni,kb heti rendszerességgel,nem értem,hogy mi lehet a baja velem. Sokszor hív,fogja a kezem és vezet oda,ahova menni szeretne,megmutatja mivel akar játszani,de amikor belekezdünk,akkor 3 perc múlva faképnél hagy. Sokszor mérgesen néz rám,csapkod,elmegy onnan,ahol vagyok,ha utána megyek és épp babrál valamivel (láthatóan jól el van),akkor azt is felfüggeszti és megint megy... Amikor jön anyukám,akkor egyből teljesen kivirul és tök jól el van vele,én le vagyok tojva. Egyedül akkor nem elutasító velem,amikor fogócskázunk,vagy a sátra körül kukucsolunk. Szerintetek mi lehet vele? Ha itthon van az apukája,akkor hármasban szuperül lehet vele játszani,kezdeményez,tényleg élvezi a játékot,de ha csak én vagyok,akkor ez nem így van :(
2014. febr. 3. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Fájdalom, de mi anyák vagyunk a kiszolgáló személyzet: étel-ital-pelus-stb. A többiek meg a játszótársak. Kis huncutok ám!

Ne aggódj, okos gyerek, ha már ilyen kicsiként beosztja, hogy kivel, mikor, mit játsszon.

2014. febr. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lassan itt lenne az ideje bölcsibe adni. Szüksége van a társaságra.
2014. febr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges igen, én annyit teszek, hogy egyre jobban bevonom mindenbe, amit csinálok. Nekem ugyan nehezebb, mert olyan kiváncsi, hogy a csapot sem nyithatom ki nélküle, viszont minden sokkal jobban érdekli, mint a játékai:-) nálunk van közös főzés, sütés, takarítás, persze bohóckodunk és igazából ez is csak pár percre köti le a figyelmét. Folyton jön- megy, pakol, a fiókokban elrejtek neki néha valamit, amivel játszhat. Ne izgulj, minden kisgyerek ilyen, de én a bölcsit még nagyon korainak tartom!
2014. febr. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én másfél évesem nagyon észrevehetően unatkozik mellettem :) 14-15 hónaposan nagyon sokat fejlődött értelmileg, okosan játszik, ennek köszönhetően hamar megun minden játékot. A formabedobó már nem téma, a néhány db-os puzzle-okat is megunta, a legóból már mindent kirakott amit csak lehet, van sok könyve de megunta, stb, és én vagyok az egyetlen társasága. Egyre hisztisebb lett, így én is, ráadásul babát várok (veszélyeztetett terhes), nagy a pocakom, nehezen tudom emelgetni amikor ő ezt szeretné. Kerestünk neki egy maszek bölcsit, hetente ott tölt pár napot. Először féltünk hogy sírni fog, nehéz lesz a beszoktatás, na hát a beszoktatás abból állt hogy egyszer elmentem vele másfél órára, ott voltam végig, rám sem bagózott csak játszott a többiekkel. Másnap mondták a nevelők hogy menjek el 3 órára, az idő alatt sem volt gond, sőt sírt amikor hazaindultunk. Utána egész napra ott maradt. Együtt eszik, alszik a többiekkel, állítólag könnyen kezelhető. Estére (sőt délután 5-re) hulla fáradt a sokk szaladgálástól, csúszdázástól. Sokat mondókáznak, báboznak, nagyon élvezi. Még nem régóta jár oda, és gond szokott lenni a gyerekeknél hogy amikor rájönnek hogy ez nem fakultatív akkor elkezdenek sírni anya után a bölcsiben, de én csak havi 10 napra viszem, és ha gond lenne akkor szólnak telefonon és megyek. Nekünk nagyon bevált. Idegenekkel, rokonokkal nálunk is jobban eljátszik mint velem, de kb havonta 1-szer tudunk rokonokhoz utazni, nem sokat segít a helyzeten :) Ha van a közeletekben napközi akkor érdemes kipróbálni, akár csak fél napokra is.
2014. febr. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lehet,hogy lassan ő is bölcsibe fog menni,mert nálunk is érkezik a tesó,bár még nagyon az elején vagyok. Úgy szereti a picibabákat,simizi őket,puszilja,tényleg egy kis angyal,de szerintem ha itt lesz a tesó,akkor nagyon féltékeny lesz... Na meg gondolom neki is jobb, ha korabeliekkel lehet. Nem akartam bölcsibe adni egyébként,de lehet,hogy tényleg ez lesz a legjobb megoldás.
2014. febr. 4. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!