Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy-másfél év közötti gyereked...

Egy-másfél év közötti gyereked hányszor, miket eszik egy nap, és mekkora mennyiséget fogyaszt el egy étkezésre?

Figyelt kérdés
14 hónapos a kislányom, és néha már azt gondolom, hogy fényevő. Kíváncsi vagyok, hogy a hasonló korú gyerekek miket és mennyit esznek.
2014. jan. 27. 19:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az én lányom ekkora korában rengeteget evett, egész nap csak evett volna, ha például valaki maradékot hagyott a tányérjában, odament, és kiszolgálta magát vele. Aztán szinte egyik napról a másikra elmúlt. Most 2,5 éves, és úgy kell reggelire belekönyörögni egy fél zsömle felét. Nálatok is majd biztos változik a helyzet, csak a másik irányban.
2014. jan. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem, hogy változni fog. Csak győzzem kivárni...

Ma pl.:

reggeli 150 ml tápszer + 2-3 falat bundáskenyér

tízórai 150 g joghurt 1 db babapiskótával

ebédre a húslevesből evett egy kis levet 1 evőkanálnyi csigatésztával, kevés zöldséggel

uzsonnára negyed szelet vajas kenyér + 1 banán

vacsora 230 ml tápszer


Van, hogy még ennyit sem eszik.

2014. jan. 27. 19:42
 3/14 anonim ***** válasza:

Reggeli: 3 dl tejital, negyed zsemle, 5-6 szelet háti szalámi, vagy fél bundás kenyér, 2 tojásból rántotta...


Tízórai: Egy fél narancs/3 db mandarin/1 banán/8-10 szem szőlő/fél körte


Ebéd: 15-20 kanál leves, jó gazdag leveseket főzök/ 2 csirkecomb(alsó)/ kistányér egytálétel

ha levest eszik, nem bír enni a másodikból


Uzsonna: 1 gyümölcs bármilyen vagy fél alma, egy kis szelet házi süti vagy túrórudi


Vacsi: 1 virsli, vagy az, ami reggelire+ 3 dl tejital


Még papáéknál nassol minden délután papa ebédjéből. :)


18 hónapos és 9500 grammos kis vékonyka lány. Bármit eszik örülök, most hagyta abba a cicizést, egyévesen 6700 gramm volt. Akkor én is azt hittem fényevő.

2014. jan. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

És ha pl. de, tízóraira csak gyümit adnál, nem lehet, hogy jobban ebédelne? Nálunk ez van.


És uzsira is több gyümölcsöt. Inkább enne akkor szilárdat vacsorára és nem tápszert.


Nem beleszólni akarok, csak nálunk ez működik. Tejitalt is akkor kapja meg, ha megette a vacsit, reggelit, különben eltelítődik teljesen vele.

2014. jan. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

16 hónapos fiam van.

Reggeli: 2dl kakaó (tejitalból,fél8kor)

Tízórai: egy 130g-os krémtúró+ 2 babakeksz (9-fél 10kor)

Ebéd: egy/másfél merőkanál leves (husival,zöldségekkel),kb.10 falat a másodikból

Uzsonna: joghurt+ 2 keksz (190gr-os),vagy egy banán,vagy csak keksz,mandarin,ilyesmi,ma pl.padlizsánkrémes kenyeret evett

Vacsi: fél zsemle vajjal/sonkával/parizerrel/sajttal/paradicsommal,vagy egy egész virsli egy zsemle belével

2014. jan. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Van, hogy gyümölcsöt kap tízóraira, de sajnos akkor sem ebédel jobban.

Próbáltam már reggel rendes reggelivel kezdeni a napot, de mindig sírás a vége, mert farkas éhes és nincs türelme rendesen reggelizni. Rögtön ébredés után kéri a tápszert, aztán kb. fél óra múlva az én reggelimből eszik még pár falatot.

Szilárd vacsorát meg köszöni szépen, nem kér, max. pár falat virslit, rántottát stb. eszik meg, de az elenyésző mennyiség.

Irigyellek, kedves utolsó, hogy ilyen szépen eszik a másfél évesed. Remélem, hogy addigra nálunk is változni fog a helyzet.

Egyébként a súlya nem olyan rossz, 1 évesen 8,5 kg volt, most 9 kg.


Ja, amit még kérdezni szeretnék. Kb. 2 hete csinálja azt a lányom, hogy sokszor kiköpi, kifújja az ételt. Van, hogy szépen beveszi a szájába, aztán ahogy megrágta, ki is köpi. Ez normális? Miért csinálja? Lehet, hogy a foga miatt? (2 rágó jön éppen)

Vagy most egyszerűen ezt a korszakát éli?

2014. jan. 27. 20:18
 7/14 A kérdező kommentje:

Közben jött még egy komment. Köszönöm szépen a te válaszodat is, utolsó.

Egyre inkább az az érzésem, hogy az én kislányom fotoszintetizál. :)

2014. jan. 27. 20:21
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Figyi,szerintem egyáltalán nem olyan "aggódósan" kevés mennyiséget eszik,simán lehet (sőt,a jelek azt mutatják),hogy neki ennyi bőven elég. Mi sem vagyunk egyformák,van aki kevesebbet eszik,valaki meg egész nap tömi magát. A köpködés: vagy nem ízlik neki,vagy nem éhes,vagy ezzel "bohóckodik",próbálja elviccelni az evést. Fiam is csinálta sokáig csak úgy,mostanában már csak akkor csinálja,ha nem kér többet.
2014. jan. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Fiam 13 hónapos, még szopik is.

Reggel cici, picit később reggeli: fél túróstáska

Most, hogy átgondoltam, a tízórai időnként kimarad, vagy gyümölcs, de általában visszaalszik még délelőtt, úgyhogy megint cici.

Ebéd: amit kiszedek magamnak, a felét megeszi. :) Lassan +1 fővel számolok, többet kell főznöm.

Uzsi: túrórudi, vagy tejszelet, gyümi, kekszes puding, ilyesmi...

Vacsi: 1 kifli + sajtkrém/sonka+sajt+paradicsom/esetleg ebéd maradék/1-2 virsli

Alváshoz cici.

Amúgy: ne aggódj szerintem, ilyenkor nincs az, hogy dacból nem esznek, szóval annyit eszik a babád, amennyire szüksége van. Az én fiam azért eszik, és vagy fél éve nem változott a súlya (9,5kg). Ő is van, hogy megrágja, majd kiköpi, általában akkor, ha valami sok neki, túl krémes, vagy túl puha. Ha nem éhes már, akkor elfordítja a fejét és kb kiveri a kezemből az ételt, vagy ha kezében van, eldobálja.

2014. jan. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem sem eszik olyan hú de keveset a lányod, a súlya is tök jó. Neki ennyi az igénye. Szerintem jól csináltok mindent, simán előfordulhat, hogy egy hét alatt megváltozik az ízlése és majd máshogyan eszik.


A rágó fog meg kényes téma, legalábbis nálunk. Csoda, ha olyankor eszik egyáltalán valamit, nemhogy kiköpi. Tehát lehet attól, de vannak ilyen korszakok is, szórakoznak az étellel, kiköpik, ledobálják, turkálnak... Határozottan lereagálod és kész is. :)

2014. jan. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!