Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megfelelő a kislányom súlya?

Megfelelő a kislányom súlya?

Figyelt kérdés
3,5 hónapos(15 hetes),ma voltunk súlymérésen,6720 gramm és 60 cm.Pontosan 4 héttel ezelőtt 6150 gramm volt és 58 cm.Tehát 570 grammot hízott 1 hónap alatt.Ez nem kevés?Anyatejes.Gondolom a védőnő szólt volna,ha nem jó a súlya,vagy ha kevés lenne az,amennyit a 4 hét alatt hízott.3300 grammal született(3210 gr-mal jöttünk haza)és 51 cm-rel.
2014. febr. 5. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kevés. Azt is kell nézni, hogy 3 hónap alatt megduplázta a súlyát, és több mint 3 kilót gyarapodott.
2014. febr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

teljesen jó.


a papírforma szerint egyébként 6 hónapos korára kell megdupláznia a születési súlyát. addig pedig csak az a lényeg, h gyarapodjon a súlya, ne stagnáljon, ne csökkenjen. ne aggódj, minden rendben.

2014. febr. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen rendben van, négy hét alatt 570 gramm teljesen jó, ne aggódj! Nem kell minden hónapban egy kilót híznia, akkor nagyon hamar nagyon nagyok lennének a kisbabák. :) Ráadásul gondolj bele, máris megduplázta a születési súlyát, amit általában hat hónapos koruk körül szoktak a babák. Szóval szerintem aggodalomra semmi ok!
2014. febr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Nektek!:)Csak azért is kérdeztem,mert azelőtt 4 hét alatt 740 gr-ot hízott.Persze tudom,hogy nem híznak minden hónapban egyformán...Ráadásul meg is volt fázva,nem volt egy pár napig olyan étvágya,mint máskor.Nem beszélve arról,hogy 1 héttel ezelőtt megjött a menstruációm(a szülés óta először),és azóta szinte minden etetés "kínszenvedés".Állítólag ilyenkor megváltozik a tej íze,és vagy csak nagyon nehezen,vagy egyáltalán nem akarják elfogadni.Bár már olvastam olyat is,hogy valakinél akkor is ugyanúgy elfogadta a kicsi.
2014. febr. 5. 15:04
 5/5 anonim ***** válasza:
teljesen megfelelő nálunk volt hogy 5hét alatt 130gr szedett csak fel erre a védőnő azt mondta hogy lesznek olyan hónapok mikor alig szed fel és lesznek olyanok mikor sokat hát következő 4hétben 1kg szedett fel.
2014. febr. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!