Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom most 2 éves és...

Kislányom most 2 éves és mennék vissza dolgozni. A munkahelyem ugyanúgy működik és a munkaköröm még létezik. Mit jelent az, hogy nincs számára megfelelő pozíció? Nekem ez nagyon tágnak tűnik, ebbe szerintem nagyon sok minden belefér.

Figyelt kérdés
Az új törvény 66.§ (4)-(6) bek azonban ezt mind felülírva bevezeti, hogy felmondással (korábbi rendes felmondás) megszüntethető a kismama munkaviszonya, amennyiben a pici 3 éves kora előtt visszatér és nincs számára megfelelő pozíció vagy a felajánlott pozíciót nem fogadja el.
2013. aug. 28. 12:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azt jelenti, hogy van X számú olyan pozíció, amiből jelenleg mind be van töltve. Tehát nincs felesleges, üres pozíció.
2013. aug. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen lényegtelen ha felakarnak mondani bármit kitalálnak ha meg nem akkor meg úgysem.
2013. aug. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha pl tanár vagy es a helyedre felvettek valakit hatarozott ideju szerződéssel es nincs további státusz.
2013. aug. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem tanár vagyok, de elvileg határozott idejű szerződéssel van valaki a helyemen.
2013. aug. 28. 13:23
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A tanárt csak példának írtam. Ha anno 3 évre kerted a fizetesnelkuli szabit es ok arra a harom évre vettek fel valakit a helyedre,, akkor elkuldhetnek, ugyanis a hatarozott ideju szerződést ha felmondják, akkor a lejáratig hátralevő időre egy összegben ki kell fizetniük a dolgozó munkaberet.m
2013. aug. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
27%
Ha a Te szerződésed határozatlan idejű, és a helyeden levőé határozott, akkor te nyertél vele szemben hosszú távon. Téged nem küldhetnek el, viszont aki a helyedre tette, a szerződése végéig róla is "gondoskodik". Valószínű arra számítottak, hogy 3 évig nem mész vissza, ezért nincs most meg a megfelelő "pozíció". Ezt lehet tolni, kivenni a szabikat, átcsoportosítani a munkaerőt, stb. De ebbe ne nyugodj bele, nem küldhet el, ez az ő hibájuk. Lehet, hogy későn jelezted feléjük a szándékod?
2013. aug. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem nyert vele szemben utolsó, hiszen a hatarozott szerződés azt jelenti, hogy X ideig tart, a határozatlan ellenben bármikor végeterhet. Sajnos a kérdezőt simán el küldhetik.
2013. aug. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%
Igen, x ideig tart, tehát van vége (pl. 2011. 01. 01.- 2014.01.01.), csak addig nem küldhetik el, amíg tart a szerződése. A határozatlannak nincs vége, magyarul végleges, ha őt akarják elküldeni, nagyon meg kell indokolni. A munkáltató köteles visszavenni, ha időben jelezted a szándékod.
2013. aug. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mar megszűnt a védelem a kisgyerekesekre es épp elég indok, hogy nincs megfelelő pozíció a szamara, utolsó. A határozatlan lehet 100 eves, de lehet 2 hetes munkaviszony is es mar meg se kell indolkolni a munkáltatói felmondást.....
2013. aug. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
13 éve vagyok a cégnél és határozatlan idejű a munkaszerződésem. Nálunk több embert határozott idejű munkaszerződéssel foglalkoztatnak, általában 6 hónapra szól nekik a szerződésük. Többen vagyunk otthon babával, ha jól emlékszem négyen. Talán nálam még annyi pozitívum van, hogy van egy tanulmányi szerződésem, ami részemről teljesült az iskolát befejeztem. Viszont az ki lett benne kötve, hogy a gyed és gyes ideje nem számít bele.
2013. aug. 28. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!