Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos kislányom a konnekto...

8 hónapos kislányom a konnektorba nyúlkál (ami be van dugva vakdugóval). Mit tegyek, hogy ne csinálja?

Figyelt kérdés

Mindenki mást ír. Van, aki hagyja, van aki rácsap (?) a gyerek kezére, van aki elhozza onnan akár 50x is.

Mi a helyes?


2014. febr. 6. 09:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Inkább én csapjak rá egyszer a kezére mint hogy az áram csapja meg egyszer. Szerencsére nem volt rá még soha szükség, de ez az egy amiért bizony én rácsapnék a kezére. De természetesen nem ez az első lépés!!!! Nem tudjátok leragasztani egy kis linóleum darabbal, vastagabb tapétával? Nem lehet elé egy fotelt tenni vagy valami egyéb bútort? El kell hozni onnan 100x és mind a 100x elmondani, hogy ez veszélyes és miért nem szabad.
2014. febr. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mielőtt elkezdett mászni, beleraktam a vakdugót és leragasztottam egyszínű fehér papírral. A fal is fehér, alig tűnik fel, még nem keltette fel az érdeklődését. Az enyém 9 hónapos.
2014. febr. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
nem igazán értem a kérdést. ha benne van a vakdugó akkor nincs ok aggodalomra. most még hiába mondod neki százszor el hogy ne piszkálja,mert nem fogja megérteni. majd ha már nagyob lesz 1,5-2 akkor már jobban elfogadja hogy az nem játék,stb..
2014. febr. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
OFF Szerintem semmi esetre sem szabad engedni a konnektorban turkálni még akkor sem ha benne a vak dugó, mert egyrészt sosem lehet tudni a vakdugót mikor piszkálja ki/törik bele/ "romlik el". Másrészt igen otthon benne a vakdugó, de máshol nincs benne vakdugó, ne tanulja meg, hogy a konnektorban bátran lehet matatni.
2014. febr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

azért a vakdugót nagyon nehéz kivenni belőle..-szóval azt lehetetlen kipiszkálni belőle.


egy 8 hónaposról beszélünk! akit ha nem otthon vagyunk,figyelemmel követjük-és nem rakjuk csak úgy le,hogy menjen amerre lát.


és igen,persze hogy mondani kell hogy nem szabad,stb. de egész nap rácsapdosni a kezére nincs sok értelme. persze el is lehet hozni-de két percen belül megint ott van. ezért mondom azt,hogy el kell érni az a kort,amikor már szigorúbban lehet/kell venni hogy ahhoz ne nyulkáljon-mert már okosabb

2014. febr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A kisfiam 14 hónapos, és nem tudom leszoktatni erről. Egyszer csaptam rá a kezére, de abszolút nem érdekelte, semmit nem értem el vele. Százszor is rászólok, hogy nem szabad, de megvárja, hogy odamenjek, miközben ő remekül szórakozik. Én is úgy vagyok vele, hogy hiába van bedugva a konnektor, máshol nincs bedugva, és ne szokja meg, hogy azzal játszik. Szóval én rászólok, és elhozom onnan, egyszer majdcsak megtanulja.
2014. febr. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én rászólok komolyan és elhozom. Nem várom azt, hogy 7,5 hónaposan megtanulja, hogy nem szabad, de úgy gondolom (lehet, hogy rosszul, hisz első baba), hogy inkább szokja meg, hogy vannak szabályok, minthogy 1-1,5 évesen úgymond "váratlanul" érje, hogy már nem szabad azt amit eddig lehetett.


És egyébként minimálisan de én úgy látom hatásos, pár percig utána nem megy oda, míg ha nem szólok rá, csak elveszem, akkor visszamegy... szóval azért valamennyire talán érti, hogy ez rossz.

2014. febr. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

7-es vagyok... viszont egy 8 hónapos baba kezére soha nem csapnék rá... elég ijesztő neki az is ahogy rászólok, hisz soha máskor nem beszélek vele ilyen komoly hangon... miért csapkodnám szegény kis kezecskéjét... jesszus...


Rászólok, elhozom... ez van, ezzel jár a babanevelés.

2014. febr. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

jesszus. nem azt írtam hogy nem kell rászólni,stb..-amíg nem lesz 1,5-2 éves-hanem azt,hogy ebben a korban még nem lehet elvárni hogy megértse,és mivel benne van a vakdugó nem kell kétségbe esni ha el kezdi piszkálni..

viszont egy bizonyos kortól már elvárható hogy a nem,az nem nemet jelent. de nem érte váratlanul,hogy most már nem szabad-mert eddig se volt megengedve hogy játsszon vele..

2014. febr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálunk ez vált be: Már amikor tartott felé, rászóltam, hogy nem szabad. Nem vártam meg, hogy hozzáérjen, előbb felkaptam és arrébb raktam, miközbe persze mondtam, hogy miért nem szabad (de egy 8 hónaposnak az még sokat nem jelent). Ezt kb napi 10-20-szor játszottuk el. 2-3 hét alatt elértem, hogy már nem érdekelte annyira, lecsengett nála az érdeklődés. Még ma is néha ránéz, aztán rám és "nem"-et bólogat a fejével, tudja jól,hogy azt nem szabad :)

Engem nem igazán zavart, hogy 20-szor is akár el kell onnan hoznom, és mondani, hogy nem szabad, hiszen ez olyan dolog, amit meg kell tanulnia (és pont azért, mert vendégségbe, nyaraláskor, stb nincs bedugva semmivel). Ez kb olyan, hogy napi 20-szor segítettem popsival lefelé lejutni az ágyról, és végül csak megtanulta, hogy úgy kell . Azért vagyunk otthon a babánkkal, hogy pl ilyeneket is megtanuljanak, figyeljünk rájuk, hogy máshol, más közegbe is tudjanak majd érvényesülni, mozogni, jól érezni magukat.

2014. febr. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!