Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tud 3-4 hónapos babátok?

Mit tud 3-4 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
Fordul ide-oda? Utána nyúl és elkap tárgyakat? Mindig nyitva van a keze? Öltözködésnél együttműködik? Mármint, emeli/dugja lábacskáit/kezeit? Tud pohárból inni? Persze, úgy hogy te tartod a poharat. Próbál ülni? Mennyire tudja felhúzni magát? Bármi egyebet? Köszi. :)
2014. febr. 8. 00:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Utolsó valamiben igazad van, de nekem a kislányom 4 hónapos múlt 1 hete és már kb. 4 hete nyúl a játékokért/elveszi őket, nézegeti. Ezeket csinálhatja.

De öltözködés/pohár tuti nem.

2014. febr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 adriennjeni ***** válasza:
Nekem 4hónapos a kislányom. Hason fekve magasra emeli a fejét és tartja sokáig, ha tartom a kezem felhúzza magát fekvő helyzetből, ha pl. olyan fokban van az ölemben mint a hordozóban, magától segítség nélkül felül. Kacag, vigyorog, gagyog, cumit a szájába teszi, kis cumisüveget fogja ki-be rakja, mostanában ezzel szórakoztatja magát. A keze csak etetésnél van ökölben. Öltözni kifejezetten utál, fürdeni imád, a két kezét a feje alá teszi és a lábával pancsol! Vicces. :) Pohárból nem itattam még, kanállal ügyesen eszik, meg is fogja, ezért még a feje teteje is kajás. :) Nemsokára mászni is fog, már nem szabad egyedül hagyni az ágyon, forog ide-oda, fog, ráz, csíp, szorít. Ha Apa fogja a hóna alatt és a lábujja épp hogy a hasára ér, lépked és kifejezetten tetszik neki.
2014. febr. 9. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszi a normális válaszokat! :)

Az én kisfiam 1 hét múlva tölti a 4 hónapot. Amúgy, van egy 11 évesem is, szóval az okoskának nincs igaza... Már csak azért sem, mert igenis az első perctől, már az anyatejet is és most a gyümölcslevet is pohárból issza. Én fogom a poharat, odateszem a szájához, és emelem, amilyen ütemben issza. Semmi sem megy mellé, nem köhög, tökéletesen iszik. És nekem az együttműködésnek számít öltözésnél, hogy dugja a kezét, amikor mondom, hogy felvesszük a kesztyűt és közelítem a kezéhez. Lehet, hogy "állandó véletlen", hogy pont akkor dugja a kezét, illetve időnként a lábfejét is, amikor a rugdalózót vesszük fel...

Ő csak hasról fordult hátra 2-3 alkalommal. Sokat próbálja, kalimpál a lábával, csak nagyon türelmetlen és elkezd visítani, úgyhogy vagy elalszik, mert cumit dugok a szájába, hogy ne sírjon, vagy felveszem. A kezem és az állatkái után, ha a látóterében vannak a kezétől nem messze, utána nyúl. A keze 50-50%-ban van nyitva és csukva. Állandóan ülni akar. Háton fekve is próbálja magát felhúzni, persze nem megy neki, csak a fejét tudja emelni, meg a lábait feszítve a hasizmait. :) De ha odaadom a kezem, elkapja és húzza magát a kezemig. A pihentetőszékében a játékokat elkapva felhúzza magát ülésbe pár másodpercre. Rengeteget és hosszasan, változatosan gügyög. Most a "grrrrr"-re kapott rá, úgyhogy kiskalóznak hívom. :)

Hason fekve kinyomja a fejét és vállait, dugja az égfelé a fenekét, próbálja magát tolni a lábaival. Úgy nekem sem nyúl még semmiért.

2014. febr. 9. 12:00
 14/17 A kérdező kommentje:
Mármint nem az összes anyatejet itta pohárból, szopizott, amíg volt tejem, csak mondjuk, amíg az egyik cicimből szopizott, a másikból folyt a tej, és az így összegyűjtött tejet a gyűjtőből itta, ami olyan, mint egy pohár.
2014. febr. 9. 12:02
 15/17 A kérdező kommentje:
Ja, és amit én még "teljesítménynek" értékelek, hogy a pihenőszékében ülve húzogatja és emelgeti a karokat, hogy szóljon a zene, jöjjenek a majom hangok.
2014. febr. 9. 19:41
 16/17 anonim ***** válasza:
Egy 4 hónapos baba tényleg nyúl a tárgyakért és meg is fogja az én kislányom ha tudna menni, már minden a földön lenne, és fel is ül, nah persze nem fekvésből, de tudja magát kicsit tartani és ez nem hülyeség.
2014. febr. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Én se azt írtam, hogy ül... Csak hogy próbál. Ha az ölemben van, küzd, hogy ülőhelyzetbe kerüljön! Húzza fel a lábát, emeli fejét válást.
2014. febr. 10. 09:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!