Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babátok milyen...

8 hónapos babátok milyen ételeket eszik? Mennyire pürésítitek le neki?

Figyelt kérdés
2014. jan. 25. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Pár napja alig eszik valamit, nem tudom a front, vagy a foga jön. Egyébként eszik már minden gyümölcsöt és zöldséget amit kora szerint lehet és most kezdtem bevezetni a tejtermékeket, kapott már pici túrót és joghurtot is, most jön majd a sajt. Sok üveges bébiételt eszik, ezek 8 hónapos korig teljesen krémesebb és eddig nem is szerette a darabosabbat, de valamelyik nap adtam neki egy 8 hónaposnak adható főzeléket amiben elég nagy darabok voltak és az első meglepődés után mégis megette. Foga még nincs, de kapott már kézbe nyammogni kiflit, durum tésztát (pennét), kekszet, banánt, sült krumplit, még almát is. Persze nem ette meg az egészet, de szereti ha van a kezében valami mikor mi eszünk, általában ő is ott ül az asztalnál etetőszékben.
2014. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam gyümölcsök közül szinte mindent eszik már. Narancs vagy mandarin levet is szoktam neki adni.Belefacsarom pl almához. Ebédre fözeléket szokott enni husival. Cukkinit, répát, tököt, kelkáposztát, borsót, paradicsomot (héj és mag nálkül fagyasztottam le még a nyáron),spenótot, céklát, sütötököt, rakok neki az ételébe póré vagy fokhagymát is. Kelbimbót is próbáltuk, de az felfújta. Szereti a zellert, fehérrépát is eszik. Amikor levest fözök én veszek ki neki a a zöldségekböl, nagyon nagyon szereti. Búzadarát is föztem már neki, vizben, almával, egy pici kis cukorral(ssemmi máshoz nem rakok cukrot)és fahéjjal.Szokott enni kis katonákat is. Sonkával( de valódi, csak húst tartalmazót.megbizható helyröl) vagy kis sajfalatokkal. A banánt pl azt már ö szokta harapni. Kenyér héjat, zsöml´t is szoktam a kezébe adni. Eszik csirke, pulyka és sertáshúst. Kapott már csirke májat is. Joghurtot is kostolta már. Natur joghurtot keverek neki össze gyümölccsel, van hogy teszek hozzá még egy kiskanál zabpehelyhet. Hamarosan adni szeretnék neki túrót, karalábot, brokkolit is. NEm szoktam már teljesen lepürésiteni. Pl, van, hogy csinálok vegyesen párolt zölds´getket, pici vizzel, azt leturmixolom, külön fözök neki rizst, és azt belekeverem. De úgy általában, a fözelékek kb felét szoktam darabosra hagyni. A gyümölcsök közül is amit lehet azt inább reszelem, vagy villával töröm össze. Ennyi jutott eszembe, de biztos van ami kiamaradt igy is.
2014. jan. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesen hígra készítem, öklendezik ha sűrű nagyon, vagy darabos.

Eszik alma körte banán narancs mandarin mangó sütőtök sárgadinnye barack

Burgonya, édes burgonya, cukkini, répa, zeller, karalábé, cékla, brokkoli csirke comb, rizs tészta

Szopik még reggel este, délelőtt gyümölcs, délben főzelék, uzsonna tejpép, vacsora főzelék 6x eszik egy nap 160-200 Milit


Inni nem iszik semmit csak szopik, pedig jó lenne ha inna, de még az édes baba üdítő se kell neki

Ül, mászik, feláll.

2014. jan. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!