Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy mondjam meg a nagymamáján...

Hogy mondjam meg a nagymamájának, hogy ne vegyen ilyen cuccokat?

Figyelt kérdés

Anyósom nagyon jó lelkű, nem vagyunk szerelmesek egymásba, de elfogadtuk egymást.

Nem akarom megbántani.

Viszont minden alkalomra ilyen szutyok dolgokat vesz a kislányomnak, a 100 forintos boltban, az euros boltban, vagy a kínaiban.

Mindenféle vackot.


Ne értsetek félre, nem az a baj, hogy olcsó dolgokat vesz, hanem az, hogy megvesz 5 féle 300 forintos szutykot, amit már nem tudok hova tenni, és ráadásul a legtöbb baromira nem bababarát (pl: az egyik felhúzós vacakról pattog le a festék...)


Hogy lehet megmondani, hogy ne vegyen ötféle szarságot, inkább vegyen egyet, de az normális minőségű játék legyen?


2009. dec. 8. 10:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
64%
Én soha nem bántanám meg ilyennel.Szerintem ami nem jó,megfelelő a te szempontodból,azt egyszerűen köszönöd meg és tedd el ha már nincs ott.
2009. dec. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát így, kedvesen, norálisan, a szutyok, meg hasonló jelzőket kihagyod, de a többi mehet. "Inkább vegyen egy darab, de minőségibb játékot, hiszen ő se szeretné, ha az unoka lerágná a festéket a játékról és lenyelné. Ezek még nem neki valók, inkább a játékboltból válasszon, az biztonságosabb az unoka számára. Nem kell drágának lenni, nem is érdemes még neki drága ajándékokat venni, bármivel eljátszik ám és mindennek úgy tud örülni. Köszönöm."
2009. dec. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
75%

Hát így. Ne vegyen vacakokat, hanem egyet, de az minőségi legyen.

Szerintem az lehet a gond, h nincs sok pénze, de el akarja halmozni a gyerkőcöt, sok-sok játékkal.

Mutasd meg neki, h lepattog a festék, h kitört a kerék, stb.

Nálunk is hasonló a gond, anyósék egy csomó plüssállatot vesznek a gyereknek, mert a lányuk imádta/imádja az ilyeneket. Nálunk meg itt állnak, porosodnak, a fiam egyáltalán nem rajong értük.

Szóltunk húsvétkor, h nem kellene, erre jöttek egy bazi nagy nyúllal, a gyerek vigyorgott, és azt mondták, h jaj, szereti, na azóta is ott ül a polcon.

Mikura megint kaptunk 2 zenélős plüsst, pedig most is kértük, h ne.

Na most ilyenkor mit lehet tenni? Semmit, továbbra is kapjuk, és én továbbra is őrizgetem őket:(

2009. dec. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Próbálhatod indirekt módon: "Legközelebb meglephetnéd xy-kát egy ...-vel", és mondasz valamit, ami nem túl drága, de tényleg kell nektek.
2009. dec. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg, hogy ne játékot vegyen, mert abból már rengeteg van,és már azokat sem tudod hova tenni, hanem ruhát, cipőt,egy kiló narancsot, vagy mittudomén, amire nagyobb szükség van, és hasznosabb is...:)
2009. dec. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondanàmmmeg.Én is kapok sok hasznàlhatatlan dolgot,de elfogadom,max le a pincébe dobozba,idövel ha összegyülik neki ajàndékozhatod olyannak akinek még olyanra sem tellik.

Célozni célozhatsz hogy mit szeretnél:9De ne bàntsd meg,lehet utàna még ilyet se fog venni!

2009. dec. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Hát, ha ez ennyire egyszerű lenne, nem írtam volna ki a kérdést.

Azért ő eléggé sértődős ember.


Próbáltam már, hogy azt mondtam, hogy inkább ruhát vegyen, de azzal meg az a baj, hogy nem kérdezi meg a méretet, és vagy nagyon nagyot, vagy nagyon kicsit vesz.

Névnapjára hozott egy kiskabátot, ami újszülött méret volt... (9 hónapos volt akkor a picim)


Nagyon kellemetlen szituk ezek.


Páromat fűztem, hogy beszéljen vele, de ő meg olyan bumburnyák, hogy úgyis csak beszólna neki, nem pedig kedvesen mondaná.

Tőlem meg sértésnek venné, az a baj.


Marad az, amit az első írt (most is így van), hogy elteszem a játékokat, amik apró alkatrészeket tartalmaznak, meg lepattognak, csak így meg olyan pénzkidobás az egész.

2009. dec. 8. 10:59
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg neki hogy nagyon aranyos hogy így el akarja halmozni az unokáját ajándékokkal, csak az a baj hogy ezek rossz minőségűek (mutasd meg h jön le a fesék) és félsz, nehogy lenyelje..stb. Inkább vegyen egyet ami nem megy tönkre gyorsan, vagy nem kell félni hogy baja lesz a babának. Attól még tudni fogja a gyerek hogy a nagyija imádja. :) Nem hiszem hogy meg fog sértődni ha ezt így elmondod neki. Nincs ebben semmi rossz. :)

Minden jót kívánok!

2009. dec. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Köszi.

Hát megpróbálom.


Csak nagyon nehezen szánom rá magam.

Utálom az ilyen szitukat, ahol esélyes a sértődés.

De hát mindenki érdeke ez, és hosszútávon megéri a beszélgetés.

2009. dec. 8. 11:03
 10/29 anonim ***** válasza:
51%
Ha tényleg olyan jólelkű (szerencsére nekem is az van) sosem sérteném meg azzal, hogy azt mondom neki, ne vegyen ilyen "szutykokat". Megköszönném, mosolyognék hogy "jaj, de szép és jó" és amikor elment, eltenném a szekrény méjére. fél év múlva meg mondhatod, hogy tönkrement, szétszedte a gyerek, stb.
2009. dec. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!