Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Nálatok is vannak...

Anyukák! Nálatok is vannak mélypontok?

Figyelt kérdés

Kisfiam 18 hónapos, de egyszerűen megőrülök.

Borzalmas anyás, ha nem lát visít. Visít az öltözködésnél, visít a pelenkázásnál, visít ha nem veszem fel, tehát visít, hisztizik mindenért, de ezt szó szerint vegyétek, hogy mindenért. Ma már kiborultam, ráüvöltöttem, amit tudom nem kellett volna, szarul is érzem magam ez miatt. Reggel óta csak sírok. Persze jönnek a szem és rágófogai, biztos az is megviseli, de már én sem birom a kiképzést. Biztos fáradt is vagyok, ugyanis a fiatalúr még egyetlen egy éjszakát sem aludt végig, nagyon rossz alvó. Csak én vagyok ilyen érzékeny? Ti nem szoktatok néha kiborulni?


2014. febr. 11. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne hibáztasd megad,ez mindenkivel előfordul!Amúgy meg szerintem 1-1 rákiabálás nem tragédia!sőt...lehet észreveszi magát.

Nekem a 14 hónaposom ilyen,"levakarhatatlan",mellette van egy 3 éves dackorszakos "nagyfiam" is,ráadásul nekem rátesz ez a hülye idő is a hangulatomra,ne meg persze szintén az éjszakázás,ááá tiszta zombinak érzem magam.

Szóval nem vagy egyedül:)

2014. febr. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, mindenkinél vannak mélypontok, főleg ha nem alszik az ember. Engem a 2,5 évesem készít ki mostanában, ő sem alszik éjjel, meg ő is visít mindenért. Nálunk most az vált be, hogy fél éjjel az ágyunkban alszik. Tudom, nem a legjobb megoldás, de így legalább ő is alszik, mi is, meg a két másik tesója is. Egy-két hete én is rendszeresen kiabáltam velük.
2014. febr. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ilyen, mostanában a mélypont alatt vagyok, sokkal. De ha arra gondolok, hogy nem tart örökké, kicsit jobb lesz. Na meg, hogy nem vagyok egyedül. Amikor a hajam tépem és sírok, kinézek az ablakon, és arra gondolok, hogy hány anyuka csinálja most ugyanezt, és szinte már nevetek kétségbe esésemben, hogy na anyukák, kellett ez nekünk? :) Nehéz időszak, embert próbáló. De a gyermekeinknek sem könnyű. Bár még kicsit, már okosak, kinyíltak, és marha ijesztő lehet nekik ez. Nézz rá, milyen pici. Minimum 3szor kisebb, mint te. Képzeld el magad egy háromszor akkora szobában, háromszor akkora bútorokkal, háromszor olyan hosszú és széles utcákon úgy, hogy igazából csak egy biztos pont van veled. Ezek vagyunk mi. És képzeld el, hogy a te biztos pontod, aki 3szor akkora mint te, rád kiabál. Hát elég elkeserítő lehet. De szerintem nem baj, ha nem mindig tudjuk visszafogni, emberek vagyunk, vannak határaink.
2014. febr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenki! Ez az idő már engem is kikészít, jó lenne ha jönne már a tavasz, talán a kedvem is jobb lenne.

Hát igen, kedves utolsó, biztos ijesztő lehet néha nekik a világ, teljesen igazad van. Ebbe még bele se gondoltam :)

2014. febr. 11. 13:14
 5/8 A kérdező kommentje:
Az meg a másik, hogy néha úgy hiányzik a régi, gyerekmentes, gondtalan életem. Nektek nem?
2014. febr. 11. 13:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem most már az nem hiányzik, de a hisztimentes az igen.
2014. febr. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy 13 hónapos kis "piócám":), és egy3 éves dacos, nyavajgós fiam. Aludni összefüggően a ipici születése előtt aludtam.

És igen, néha elmerengek a gyerekek előtti életemen. Igen, van, hogy kiabálok, van, hogy sírok, és sokat nevetek is, mint egy mániás depressziós. Azért próbálom kiélvezni ezeket az időket, mert olyan gyorsan nőnek.

Mi is emberek vagyunk, a gyerekek megismerik a fáradt, szomorú, ideges, jókedvű anyát is, és ez így van jól.

2014. febr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinél vannak mélypontot, ne hibáztasd magad. Nekem tegnap volt egy ilyen a négyévesemmel. Itthon volt, egész nap pakoltam, takarítottam,porszívóztam, főztem, etettem, bevásárolni mentünk, haladtunk szépen, aztán délután rátört a hiszti. (azzal kezdődött, hogy ki veszi ki az újságot a postaládából, hiába tettem vissza, már nem volt jó sehogy) Nagyon akaratos, és nehéz fegyelmezni, de ezt még megoldottam. Utána telefonáltam (több hívás is volt), és nem bírta elviselni, hogy nem vele foglalkozom. Harapdált, csapkodott, kiborított dolgokat, rácsapott a beltéri ajtó üvegére...stb, hiába szóltam rá szépen. Aztán már én is kiabáltam vele, ami csak olaj volt a tűzre és a végére úgy felidegesített, hogy kapott egy pofont. Mikor megjött a férjem (gyerekszobában, nappaliban hatalmas kupleráj fogadta, hiába takarítottam egész délelőtt) volt egy hozzászólása a telefonszámla miatt, mert épp nem tudott elérni, amikor akart, és ez volt az utolsó csepp volt a pohárban. Egész este csak bőgtem, ma délelőtt sikerült megnyugodni. Ilyenkor én is azt érzem, hogy rossz anya vagyok, nem bírok a gyerekemmel, meg hasonlók. Szerencsére a gyerkőc reggel vidáman ébredt, nagy puszival indult az oviba. Én meg igyekszem összeszedni és utólérni magam.
2014. febr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!