Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A bébiitalt hogyan kell adni...

A bébiitalt hogyan kell adni a babának?

Figyelt kérdés
Lehet buta kérdés, ha igen akkor bocsi. Van üveges bébi ital itthon, őszi-sárgabarack ital, 4hós kortól. Az én babám fél éves. Tápszeres, és eszik már napi 1x mást is, kiskanállal. Hogyan kell neki odaadni ezt az italt? Kanállal? Vagy cumisüvegben? Vagy csőrös itatóban? Ti hogyan adtátok? Köszönöm.

2014. febr. 11. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a 6 hós fiamnak cumisüvegből adtam, 8 hós kora óta használ csak csőrös poharat, viszont azt tanácsolnám, hogy ha először kap ilyet, akkor kicsi vízzel (babavíz, vagy forralt-hűtött) hígítsd neki.
2014. febr. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gyümölcs italt először kapna. Kecskeméti egyébként. Túl sürü, vagy miért kell higítani?
2014. febr. 11. 13:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Én vizzel higitva adom,kb fele-fele arányban.

Így szivesebben iszik,sima vizet kezdetektől alig akarta meginni.

2014. febr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert SZERINTEM nagyon édes, a fiam csak szomjasabb lett utána, de ha te nem akarod hígítani, akkor ne tedd, minden baba más :) Egyébként csak halkan mondom, h ha hígítod, kiadósabb is, mert valljuk be, nem olyan olcsó.
2014. febr. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tica0121 ***** válasza:
Én itató pohárban adom a kicsimnek és nem higítom neki. Naponta egyszer kap ilyet, kb 1,5 dl-t. 6 hónapos és egyébként vízből szívesen iszik, ezeket az italokat "csak" nasiként kapja, nem szomjoltónak! :)
2014. febr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

bölcsiseknek a 10óraijuk egy pohár gyümölcslé, szóval 10 órai helyett nyugodtan adhatsz neki egy ilyen italt. ha higítod akkor pedig víz helyett, innivalónak. én így adtam neki fele-fele arányban hígítva. cumisüvegből vagy csőrös pohárból, de nyugodtan próbálkozhatsz sima pohárral is.

szerintem kiskanállal butaság lenne, te se kanálból iszol ;)

2014. febr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
cumisüvegbe töltve is lehet, de adhatod a saját "babakanalával" is. az enyém gyönyörűen eszik-iszik kanálból, én kanállal adom neki és nem higítom. szintén féléves és szintén kecskemétit kap. sima barackot v alma-barackot.
2014. febr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!