Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki az aki a "régifajta"hozzátá...

Ki az aki a "régifajta"hozzátálálással eteti a babáját? Mit és hogyan ad neki? Hogyi működik ez a fajta dolog?

Figyelt kérdés
Még amikor a mi szüleink is gyerekek voltak és mi! Aki csak leponozni jönne az már rá se kattintson! NEM ÉRDEKELNEK A NEM-lő válaszok és a lehurrogások! Őket kérdezem és kész.
2009. dec. 8. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát engem és öcsémet is hasonlóan etetett anyukám. 33 éves vagyok.

Most én is ez követtem. régen is ezeket ajánlották csak van aki úgy döntött, h. nem bíbelődik vele. Eszik ami van...

Részletesen az alant lévő könyvben. Ez régi, csak már új kiadás.

Devics Józsefné: Csecsemők szakácskönyve.

2009. dec. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is így kezdtem a hozzátáplálást.
2009. dec. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Szia, nekem 3 hónaposan fogyni kezdett a tejem, ezért ekkor kezdtem el a hozzátáplálást.

A tejpéppel nagyon gyorsan ki is váltottuk az utolsó kajálást, eleinte hígabbra kapta cumisüvegből. A bolti tejpépre gondolok, konkrétan a Milupa Gyermekálom tejbedarapépre. Mivel volt tejem, és azt hittem, hogy ez így is fog maradni, ezért nem a tápszerhez nyúltam.

3 és fél hónaposan kapott répát és sütőtököt, eleinte 40 grammokat nyammogott belőle, szívesen fogadta. 4 hónaposan már a tejpépet is kanállal ette, aztán körtét és almát kapott. Egész adagokat megevett belőle jó hamar. Eleinte mindig bébiételt vettem neki, de 5 hónapos korára már csak egy szoptatás maradt, amit nem váltottam ki.

6 hónapos korától már kapta a gluténos kajákat, gluténos tejpépeket, illetve natúr joghurtot gyümölccsel összekeverve, ekkor már nem tudtam szoptatni, még tejem éppenséggel lett volna, de ő köszönte szépen, nem kért belőle. Boldogan rágcsálta a babakekszet, a gyümölcseit pedig háztartási keksszel dúsítottam. Húst 5,5 hónapos kora óta kap a kajáiba. Most már 8 hónapos, darabos kajákat is megeszi, gyümölcsjoghurtokat, stb. Kicsit sokat hízott, ezért az esti tejpép helyett 2 hónapig a Humana Baby fit 1-es tápszert kapta, ami banános, most meg a banán-vaníliás 3-ast.

Azt hozzá kell tennem, hogy ő kezdetektől egy nagyon nyugodt, mindenre nyitott vidám boldog kisbaba volt. 6 hetesen már hagyott minket aludni este 10től reggel 8ig nem kellett kajálnia, nyugodtan aludt, szinte soha nem ébredt, most pedig már este 7től reggel 8-9ig alszik.

Nem érzem úgy, hogy bármit is elsiettem volna, a tempót mindig is ő diktálta, én egy falatot sem tuszkoltam le a torkán, amit nem szeretett volna, egy nagyon jó evő baba.

Ha a tied is ilyen, akkor nyugodtan kezdd el. Ha viszont még nem érett rá, és kiköpi a kaját, akkor ne erőltesd. Ma már ott tartunk, hogy ki akarja venni a kezemből a kanalat, hogy ő lapátolja be. Persze ehhez még azért ügyetlen. :) A tejjel és a tojással én vigyázok, mert allgeriás vagyok jónéhány dologra, ezek miatt kivárom az egy éves korát, de joghurtot, túrót, sajtot is kapott már. Mindent 1 hónappal hamarabb kapott, mint a "tápszeres" csecsemők hozzátáplálására "előírt" séma. Jó babázást kívánok!

2009. dec. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom 9 hós. 3-3.5 hós volt mikor elkezdtük a hozzátáplálást,mert a tejem mennyisége csappant.


Most sem csinálnék semmit másképp.

2009. dec. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is a régi fajta hozzátáplálást választottam. Alig volt 3 hónapos, mikor elkezdtem neki a reszelt almát adni. Utána jött a banán, és a főzelékek. Tejet nem rakok bele, nem is habarom, de pici só és cukor mindenben van szinte. Gabonából csak gluténmenteset kap egyenlőre, rizst, kukoricát. Mindent én készítek neki, kivéve amit a zöldségesnél nem lehet meglapni, azt bébiételként veszem neki. Most 5 hónapos, és húst is nemsoká fog kapni. Én anyukám Mit egyen a gyerek? című régi könyvéből meritettem az ötleteket.

Az elsőtől kérdezném, hogy ebben a könyvben tényleg a régi táplálás van leírva? Csak ebben a webáruházban kapható?

2009. dec. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Belenéztemm anyyósomnál az anyák könyvébe és ott 2-3 hónapsan csukamájolajat, répalét és gyümölcspépet írtak.

Meg hogy 4-5 hónaposan el kell kezdeni az elálasztást és 9-10 hónapos korára el kell választani.

kicsit meredek szerintem, na mindegy.

Fiamat 3 hónbaposan elkezdtemhozzátáplálni, de végül 21 hónapig szopott, úgyhogy nem kellett volna.

Most 10 éves lesz és ekcémás :-((

Most a kislányomnál már megvártam a 6 hónapot.

2009. dec. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
hát, én még csak kismama vagyok, de nekem nagyon tetszett, ahogyan anyukám az öcsémet etette 15 éve, és úgy döntöttem, én is úgy fogok tenni, ugyanazt adom az enyémnek. Az az igazság, hogy nem is tudom, milyen a „reform” hozzátáplálás. Üvegest nem szívesen adnék neki, és a tejjel is várni fogok. Attól függ minden, hogy meddig tudok szoptatni.
2009. dec. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A nővérem ,3 hósan kezdte a hozzátápálást,cici mellett(3 éves koráig szoptatta a lányát) most a lányai 13 és 7 évesek semmi bajuk.
2009. dec. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem reform hozzátáplálás van, hanem nem kell fölöslegesen 3-4 hónaposan elkezdeni a hozzátáplálást!
2009. dec. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

16:49-vagyok

A 70-es évek elején születtem, anyukám 4 hónaposan zsemle belét összenyokodva párizsival és feles tejet adott.

Az egyik hugom lisztérzékeny lett.(2 hónapig kórházban volt) És ez az akkori elvek hibája is, mert ugye:

-senkinek nem volt teje

-anyukámnka az ikerhugaimnál az orvos nem ajánlotta más anyatejét, a tápszert nem bírták és 6 hetes koruktól krumlit meg répát ettek

-minden gyerek tápszert evett, amik még mások voltak

-propagálták a nagyon korai hozzátáplálást

Szóval nem tudom ezek az érdekes elvek manapság kinek szimpatikusak, mindenestre nekem elég "érdekesek"


És én is elkezdtem a fiamat 10 éve 3 hónaposan hozzátáplálni, mert nem mondta senki, hogy ettől nem lesz több tej. Amit ezerszer megbántam.

2009. dec. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!