Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4hetes kisbabám beteg talán...

4hetes kisbabám beteg talán vagy ez normális?

Figyelt kérdés

Nem állandóan, hanem naponta kb. 4-szer vizes váladék jön a szájából, orrából. Olyan mintha bukna Nem sűrű, és nincs színe. Láza nincs a kicsinek, nem bágyadt, tehát semmi más jele nincs hogy beteg lenne, csak nem tudom mi lehet-ez?

Tapasztalt anyukák kérlek segítsetek, vagy nyugtassatok meg.

Borax-glicerinnel kezelem a picit lehet hogy ez okoz fokozottabb nyálelválasztást?

Első baba, és nem sok tapasztalatom van.

Tejsömör, vagy tejkiütés (pontosan nem tudom hogy hívják) mennyi idő után múlik el? A védőnőm szerint azért mert sok tejterméket ettem, itt meg azt olvasom hogy ürül ki a fiamból az anyai hormon. Melyik az igazság?


2009. dec. 8. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Vizes váladék vagy nyál? A babák orra-garatja még nincs kifejlődve így lehet hogy a nyál jön az orrán. De majd azért kérdezd meg a doktort. Ha nincs láza és jó a közérzete nem hiszem hogy baj lenne!


A kiütések az arcán normális jelenség, az anyai hormonok távoznak a szervezetéből, ne aggódj. Nem kell rá semmit kenni, el fog múlni idővel. Azt nem tudom hogy a tejterméktől lehet-e ilyen, én nem igazán eszem tejterméket, csak hébe-hóba, de a kislányomon akkor is volt ilyen pattanás szerű.


Jó babázást!

2 hónapos kislány anyukája

2009. dec. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Inkább vizes, szinte olyan mintha vizet ivott volna, és az jönne vissza.

2009. dec. 8. 18:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért mondanak többfélét a tjkiütésől, mert nincs biztos álláspont, nekem is mondtak mindent. Én a legelfogathatóbb válasznak azt gondolom, hogy még nem fejlett eléggé az emésztőrendszere, ezért pattog ki a bőre a tejtől. Nekem azt is mondták, hogy a nagy meleg ront rajta -nyáron volt pici a kicsim :) -. Pár hét alatt múlt el neki, lassan. Aztán még egyszer kijött rövidebb időre, azóta sehol.
2009. dec. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! A fiamon még 1 és fél hónaposan is volt tejkiütés. HA láza nincs nincs baja nálunk is volt ilyen a dokink azt mondta, hogy a száraz levegő miatt van. Párologtattunk és tényleg el is múlt.
2009. dec. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kevés anyatejjel kend be az arcát, másnapra elmúlnak a kiütések. Nekünk segített.
2009. dec. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!