Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiatok mennyi idős volt,...

Kisfiatok mennyi idős volt, amikor elkezdett szókapcsolatokat használni?

Figyelt kérdés
Pl " kell hami,baba iszi" ilyenekre gondolok.
2014. febr. 12. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
2 év 2 hónaposan mondta ki az első 2 szavas mondatát. Emlékszem rá, mert már nagyon vártam.
2014. febr. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi :) azt is megírhatnátok,hogy mi volt az!
2014. febr. 12. 16:58
 3/6 anonim ***** válasza:
A nagyobbik lányom egy évesen (12 hós) használt két szavas mondatokat, például "néni elment". Másfél évesen már elég hosszú mondatokat mondott, de csak én értettem meg az apja.
2014. febr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Az első mondatát a kistestvérének címezte: Szia Anna! A kiságy fölé hajolt, amikor mondta, ma is élénken emlékszem rá.

Egyébként szerintem a Kérdező nem véletlenül kérdez a kisfiúkról, ők általában (nem mindig, de általában) később kezdik, mint a lányok. A kislányom még nincs 2 éves, de már teljesen jól beszél, döbbenetes látni a különbséget.

2014. febr. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
kedves Válaszoló, neked ez igazán szívmelengető lehetett :) (már a szia Anna :)) igen,kisfiúkról kérdezem direkt,mert úgy tudom,hogy ők később kezdenek el beszélni. Nemrég találkoztunk egy ismerős kislánnyal,egyidősek a fiammal és elképesztő,hogy mennyire előbbre tart a beszédben. Mindent elismétel,mindent mond,bonyolultabb szavakat is. Az én kisfiam is mond szavakat,kb. 20-at tud,de ebből úgy 5 lehet teljes szó,a többi vagy csak egy szó eleje,vagy csak a vége. Olyan is van,hogy valamit kimond teljesen magától,pl tegnap,hogy csüccs,de amikor én kérdezem,hogy "mit mondtál?" akkor a válasz "tá,hmm :) " a múltkor is kértem,hogy dobjuk ki a kukába a pisis pelust,erre ő "kuka",de azóta sem mondta. Inkább mutogat,ha hall valamit,akkor a füléhez nyúl és "kérdezi",hogy "ha?" és hasonlók vannak. Hozza a cipőjét és rakja a lábára,hozza az én cipőm és rakná a lábamra,szóval el tudja activityzni,hogy mit szeretne,talán ezért sem hajlandó beszélni.
2014. febr. 12. 17:53
 6/6 anonim ***** válasza:

20 hónaposan. Pl. mama gyere, apa elment, papa jött, esik az eső, borul az idő, stb. És ekkor már nagyon nagy szókinccsel rendelkezett.

22 hónaposan pedig már összetett mondatokban és teljesen érthetően. Az egyik első összetett beszéde a macskához szólt a teraszon, ami így hangzott: "Mi van cilumilu? Meleged van? Menj a levegőre.":)

2014. febr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!