Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tippeket tudnátok adni az...

Tippeket tudnátok adni az első időszakra, második babához?

Figyelt kérdés
Tesó 3 éves,hazaérkezés utáni tapasztalatokra lennék kíváncsi,illetve tippekre.Ki mit csinálna másképp a két gyerekkel,vagy mi vált be,jóanácsokra lenne szükségem!

2014. febr. 19. 20:34
 1/7 lcs ***** válasza:
Nálunk tavaly áprilisban született a tesó, akkor 3 éves volt a lányom. Ha van rá lehetőségetek, akkor próbáljatok minél több programot csinálni a nagynak, hogy ne érezze mellőzve magát, és persze amikor a tesó alszik, akkor minél többet foglalkozni vele anyának :) otthon pedig próbáld bevonni minél több mindenbe - én tettem egy fellépőkét neki a pelenkázó mellé, fürdetéskor a kád mellé, és onnan nézte mit csinálok az öcsivel, utána megkértem, hogy vigye ki a pellust a kukába stb :) együtt mentünk bepakolni a mosógépbe, aztán adogatta a teregetnivalót, és mindig megdícsértem, mondtam neki, hogy ő már ügyes nagylány, és anya nagyon boldog, hogy segítesz neki :) persze az hazudik, aki azt mondja, hogy náluk nem volt testvéri féltékenység, mert van azért olyan szakasza a napnak, legfőképpen az etetés/szoptatás,vagy az altatás, amikor nem tudsz a naggyal foglalkozni, mármint odaülni mellé, maximum beszélgetni vele, és néha azért ezt neheztelte:) de ilyenkor mondtam neki, hogyha hagyja, hogy foglalkozzak a tesóval, hogy hamar elaludjon, akkor annál hamarabb, és annyival több időt tudok vele játszani. esti mesét meg úgy oldottuk meg néha, hogy odaültem az ágya mellé, tesó szopizott, közben meg olvastam neki a mesét :)
2014. febr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nalunk csak ket ev a korkulonbseg, szerintem az a plusz 1 ev is nagyon sokat szamit. Amit en mashogy csinalnek: (bar meg csak az elejen vagyunk ): a szoptatasra is felkeszitenem a nagytesot. Mi eleg sok mindenrol beszelgettunk mar a szuletes elott, hogy milyen egy kisbaba (sokszor sir, alszik, az elejen meg nem nagyon lehet vele jatszani, stb), de a szoptatas kimaradt. A nagyteso kb sokkot kapott, amikor meglatott szoptatni, most 3 hetes a pici, de meg mindig remalom, kvazi letepne rolam, beletenyerel az arcaba, stb...

En messze nem tudok annyit foglalkozni a naggyal, mint terveztem, mert a pici rengetegszer es hosszan eszik, nehezen alszik, kb olyan, mint egy ragtapasz, csak rajtam van nyugton. Remelem ez azert egyre konnyebb lesz majd, bevallom sokkal nehezebb, mint gondoltam. Sokkal nehezkesebb termeszetunek is tunik, mint a nagy volt ilyenkor, remelem ez is javul majd.

2014. febr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 lcs ***** válasza:
igen, sokat számít az egy év :) 3 évesen azért már sok mindent megértenek, de azért így is vannak nehéz pillanatok :) nekem egyik szoptatáskor megszólalt a lányom, hogy ő is kér anyatejet, kiskanálba tettem neki, megkóstolta, közölte, hogy nem finom, nem kér többet :) aztán volt, hogy ő is azt játszotta a babájával, hogy szopizik, aztán büfiztette :)
2014. febr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 lcs ***** válasza:
ja, még annyit csináltam - ami most is így van -, hogy az ebéd utáni alváskor a lányommal lefekszem a mi ágyunkba, és akkor ott csak az övé anya (este gond nélkül a saját ágyában alszik) :) de mindig elmondom neki, hogyha felébred a tesó, akkor át kell mennem hozzá.
2014. febr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a legcélszerűbb a pici napirendjét a nagyéhoz igazítani. A pici még sokkal rugalmasabb, nagy igényei nincsenek, viszont a nagynak bőgen elég, hogy már nem ő van egyedül. Mindenbe bevontam a nagyot, de csak az elején érdekelte, aztán ment inkább a dolgára.

Lehetóleg ne a kisbaba születése környékén vidd oviba, ha addig nem tetted meg. Ne eróltess semmit a nagynak. Ne mondogasd, hogy szeresse a picit, ne eróltesd, hogy foglalkozzonnvele, csak hagyd a saját útemében , hogy elfogadja a picit.

2014. febr. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek,kimazsolázgattam a válaszokból,mire készüljek!

:)

Mentek a zöld kezecskék mindenkinek!

2014. febr. 20. 11:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Keresgess az archivumba is mert mar nagyon sok ilyen kerdest tettek itt fol. sok hasznos valaszt fogsz talalni azok kozott is!
2014. febr. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!