Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a legjobb "vésztartalék...

Melyik a legjobb "vésztartalék" étel a babának itthon?

Figyelt kérdés
olyan esetre gondolok,hogy,ha pl a nagyi vigyáz rá-és közbejön váratlan szituáció(dugó,baleset..stb)akkor mit tud neki hirtelen adni?tápszer,tejpép..stb-mig hazaérek
2014. febr. 21. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, mekkora a baba?
2014. febr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez attól IS függ, hogy mekkora a baba, meg hogy mit szeret, mert az is változik-
2014. febr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk, amíg anyatejesek voltak, mást nem fogadtak el. Amikor már mást is ettek, mindig volt itthon egy üveg főzelék meg egy üveg gyümölcs bébiétel vésztartaléknak (hátha valami miatt nem tudok neki főzni). 1 évesen már azt ették, amit mi, akkor már jó vésztartaléknak egy darab kenyér is.
2014. febr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy életkorfüggő, de egy 4+ hótól adható gyümölcspürével (pl. áfonya stb.) nagyon nem lehet mellélőni, azzal ki lehet húzni egy következő étkezésik, általában szeretik a gyerekek, a nagyobbak is szívesen megeszik stb.


Ha már tejterméket fogyaszthat, olyan 7-8 hós kortól pl. egy Humana babapuding vagy babajoghurt is jó lehet.


Ha 4 hónál kisebb, akkor egyértelműen tápszer, ha nem vagy vele otthon, akkor pl. a DM-ben kapható kis tápszeradagoló torony, egy fakkjába egy étkezésnek megfelelő mennyiségű port belemérsz, a cumisüvegbe előkészíted nagyinak a megfelelő mennyiségű vizet, csak melegítenie kell, beletölteni a port, megrázni és már kész is.

Ez a torony jó kis megoldás utazásra is, babatáskába vagy kocsiba is.

2014. febr. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Amíg pici volt,addig volt mindig lefagyasztva anyatej. Utána hirtelen előkapósnak volt mindig fagyasztva pürésitett husi,zöldség,illetve tejpépet is lehetett 2 perc alatt. 1 éves kor után már bármi,amit mi is ettünk.
2014. febr. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Enyém majdnem mindent megeszik.Tápszer van itthon,de már nem kötelező ennie,mert 16hónapos is elmúlt,de mivel mi 90%-al kaptuk a receptet,agy be lett vásárolva belőle ,de nem is fogy sok,1hónapra elég a 450grammos doboz.

Tejpép,főzelék és gyümölcs babakaja mindig van itthon.Ezek a fixek.

2014. febr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez a kicsi korától is függ, de ha még pici, akkor szerintem a tápszer. Végül is bármi jó amit csak össze kell keverni vízzel. Én az előző babám születésénél sajnos nem tudtam szoptatni, mert egyáltalán nem lett tejem. Nagy szájhúzások közben írtak ki tápszert a kórházban. A mostaninál reménykedem, hogy lesz tejem, de vésztartalékként előre veszek tápszert, biztos, ami biztos.
2014. febr. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi-már eszeget sok féle dolgot-7hónapos lesz.akkor nem kell feliratnom tápszert,vagy tejpépet-bármi jó?anyatejes,de ha nem vagyok itthon,akkor az nyilván nincs.
2014. febr. 21. 14:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha már 7 hónapos és anyatejes, akkor csak azért ne írass ki tápszert, mert néha nem vagy otthon!

Ilyenkor bőven jó már az üveges étel, vagy te magad is fagyaszthatsz neki valamit, amit csak elő kell kapni.

(Első voltam.)

2014. febr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!