Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jelenleg 18 hónapos kisfiammal...

Jelenleg 18 hónapos kisfiammal vagyok itthon GYED-en (2009. decemberig).2010. januárjában érkezik a kistesó! Anyagilag mi ilyenkor a legjobb megoldás? - visszamondani a GYED-et, kivenni a szabadságot majd elmenni táppénzre - vagy maradni GYED-en?

Figyelt kérdés
És ha táppénzre megyek az mellett jár a GYES? Vagy ha én táppénzen vagyok, apuka pedig dolgozik ő igényelheti a GYES-t? Sajnos nagyon tájékozatlan vagyok ebben a témában, és azt sem szeretném hogy ha papíron visszamennék dolgozni (szabadság+táppénz) és közben esetleg felmondana a cég! Ezt egyáltalán megtehetnék (egy eléggé embertelen és gátlástalan cégről beszélünk)?
2009. máj. 26. 22:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

szia, nekem majdnem 20 hós a fiam és ha minden igaz akkor januárban jön a kistesó, szoríts nekem,

a következő eshetőségek vannak-


1.feltéve hogy nem akarjuk hogy kirúgjanak és viszonylag jóban maradjunk a céggel:


maradsz gyeden, és utána kiveszed a , illetve egy részét aztán már szülsz is ha minden igaz, utána tgyás gyed, szabi alatt te is apuka is lehet gyesen pluszban

2. amilyen gyorsan tudsz jelentkezel munkára és még azelőtt értesíted őket a terhességről így nem rúghatnak ki és kiveszed az összes szabit aztán elmész táppénzre, ezalatt végig jár a gyes viszont arra figyelj hogy mikor táppénzen leszel akkor már apuka kapja, mert ha te kapod táppénz alatt akkor csak minimálbér után jár- én rögtön apára kérem és nem kell újra kérni és lemondani ( anyagilag ez tűnik a legjobbnak, kérdés a cég hogy áll hozzá) szüléstől tgyás gyed, itt is mielőtt munkára jelentkezel(szabikivétel) előtte tudasd hivatalosan! papíron a terhességed

2009. máj. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
és ha dolgozik apa akkor is kaphat gyest
2009. máj. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Tehát akkor ha úgy mondom vissza a GYED-et és veszem ki a szabikat hogy közlöm velük a terhesség tényét, akkor semmiképp nem rúghatnak ki?

Tuti biztosra szeretnék menni! :)

Mégegyszer köszi!

2009. máj. 27. 07:48
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

a terhesség véd és nem rúghat ki, amúgysem ha előbb visszamész és közlöd utána akkor is visszamenőleg megvéd és a felmondás tárgytalan, de tisztább előbb közölni szerintem és így ezek a kellemetlenségek elkerülhetőek

minden jót kívánok!

6+5 hetes könyvelő kismami

2009. máj. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen és gratulálok!!!

Utólag az első válaszadónak is gratula!!! :)

2009. máj. 27. 08:49
 6/23 anonim ***** válasza:
mindegyik én voltam, egyedül írtam mindhárom választ, jó babavárást és babázást, örülök hogy segítettem:)
2009. máj. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Akkor Neked 1000 köszönet és minden jót a bébihez!!! :)
2009. máj. 27. 09:03
 8/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom a terhesség valóban véd-e.

Viszont a munkáltatód a gyermek 3 éves koráig nem küldhet el.

2009. máj. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
utolsó válaszoló, csak akkor nem küldheti el, míg tart gyed után a 30 nap, vagy más felmondási tilalom védi, mint például a terhesség, 3 éves koráig csak akkor véd ha gyesen marad 3 éves koráig, vagy ameddig gyesen van, a könyvelő kismami
2009. máj. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És akkor anyagilag úgy kedvezőbb ha visszamondom a GYED-et, ugye? Akkor elméletileg megint a munkabérem után kapok majd GYED-et?

2009. máj. 27. 09:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!