Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le lehet szoktatni egy 5...

Le lehet szoktatni egy 5 hónapos babát a játszó cumi használatáról és baba kocsiban való tologatásról?

Figyelt kérdés

A nagy probléma hogy csak ringatás árán babakocsiban és játszó cumival hajlandó aludni babám éjjel nappal, már pedig ami nem tesz jót a gerincének szerintem.

Csak azért lett a kocsiban altatásra szoktatva mert nagyon hasfájós volt és sehogy nem aludt el.

Tulajdonképpen a cumira sincsen nagy szüksége mert 5 hónapos kora létére nem bírja a szájában megtartani a cumit, sőt azzal bosszant hogy tekergeti a fejét és azzal a lendülettel ki is esik a cumi a szájából.

De ha viszont nem teszem a szájába akkor ordít érte.

Úgyhogy tehetetlen vagyok, elmaradhatatlan kellék a kezébe a ruha is mindig dörzsölni akar valamit.

Nappal ébren létben amikor nem éhes nem szomjas nem is veszi be a szájába a cumit löki ki a nyelvével, elalvásnál ezt nem csinálja mégis hagyja hogy kiessen a cumi a szájából, nincs vákum a cumi és a szája közt.

Esetleg tippek hogy hogyan szoktassam le ezekről?



2014. febr. 23. 13:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Hány álmatlan éjszakába fog ez kerülni?
2014. febr. 23. 13:04
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem kell leszoktatnod, változni fog.

NÁlunk sokszor volt, hogy sétálgatva aludt el a vállunkon, vagy kézben, aztán már beérte :) hogy mellém fektetem. Aztán mikor elalszik beteszem a kiságyába.

A cumit miért ne használhatnátok? Szopóreflexe dolgozik, megnyugtatja. ugyanúgy mint sok gyereket egy pokróc, párna stb, szóval amit rághat.

A ruha amit írsz és dörzsöli, tök normális.

Adj neki egy rágós rongyot, lehet kapni ilyeneket, vagy egy pihe puha pokrócot (wellsoft tök jó anyag) ezeket tudja rágni dörzsölni. Ne akard leszoktatni, ezekre szüksége van, megnyugtatják.

Majd ha nagyobb mondjuk ovis na akkor már próbáld leszoktatni.

Azért kell hogy rászokjon, mert meg fog nyugodni vele, esetleg el is tud majd aludni velük.

2014. febr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ja és ha nyűgős, akkor csak odaadod neki, rágja kicsit aztán megnyugszik.

Neked is biztos volt valami ilyesmid gyerekkorodban. pl játszócumi vagy bármi kedvenced.

2014. febr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én azért gondoltam hogy le kéne szoktatni a cumiról mert néha nem tudom eldönteni hogy kell e neki vagy nem.

Egyszerűen nem marad meg a szájában, idegesíti de viszont nélküle meg nem tud elaludni.

A babakocsi már lassan kicsi lesz neki, mert sport babakocsi és ülő babáknak van kifejlesztve ő meg még csak feküdni tud benne.

A másik kocsit nem akarom behozni a házba mert azzal szoktunk sétálni az utcán és mindig saras a kereke, nem tesz jót a szőnyegnek, nincs időm mindig szőnyeget sikálni, főleg így is hogy néha semmit nem tudok csinálni tőle mert vagy kézben van vagy pedig tologatom kocsiba.

Asszem jön a foga is és nagyon nyűgös hetek óta.

+ nem teljesen vízszintbe dönthető kocsiban fekszik.

2014. febr. 23. 13:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyen korban a legkönnyebb leszoktatni őket bármiről is. Egyszerű a képlet. Megvonod tőle és kész. Na persze elég drasztikus, de belehalni nem fog és nem fogja 20 évesen fejedhez vágni, hogy anyám, azért 5 hónapos koromban hogy elvetted tőlem a cumit, na azért az nem volt szép. Persze lehet finoman, fokozatosan is csinálni:D

A babakocsiban ringatást tényleg be kéne szüntetni, a cumi még maradhat meg a rongy. Rászoktathatod új dolgokra. Leteszed szépen az ágyba a kis kellékeivel, kicsit simogatod. Első időszakban esetleg addig simogatod, amíg el nem alszik. Ez az időszak lehet magától rövidülni fog. Majd egyre rövidebb ideig simogatod. Az se jó, ha arra szoktatod, hogy órákat ott kell mellette ülni és simogatni. El kell jutni odáig, hogy max 2-5 percig simogatod. Legyen egy rutin az egészben, hogy tudja, hogy mi mi után következik. Ezt a sorrendet próbáld betartani. Így hamarosan rövidebb ideig fog tartani az altatás és majd önállóan is megtanul elaludni.

2014. febr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem lehet hogy a szoba nem barátságos neki?

Mert abban a szobában alszik mint mi csak neki a sarokban van a babaágya a rácsot az egyik oldalt leszedtük róla és a mi francia ágyunk mellé van tolva így a cumiját hamarabb oda tudom adni neki, de ha véletlen el is alszik az ágyban 4-5 óránál többet nem tud ott tölteni és jön a kocsi mert visít és nem hagy senkit aludni.

Persze abban a 4-5 órában minimum 3 szor ébred vagy enni vagy mert megébredt és nincs a szájába semmi.

A nagyobbik tesó nagyon cumis volt , de ő úgy néz ki hogy nem, próbáltam más cumit adni neki az nem jó neki csak amit megszokott azzal alszik el a leghamarabb.

Úristen mi lesz ha majd elveszik ez a cumi és semmit nem fog elfogadni helyette?

És csak üvölteni fog, keresve azt az egy megszokott cumit.

Nem is lenne baj hogy cumizik, de akkor ne köpné ki és a szájába maradna.

2014. febr. 23. 14:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi lesz, ha elveszik a cumi és nem lesz másik?

A fiam kedvence egy pokróc, van belőle 3 db!!!!! Nyilván a mosás miatt, meg hogy ha valami baja lesz, vagy elhagyjuk.


Hidd el kell valami kedvenc és akkor ott lesz a mi lesz ha elhagyok, hát mi veszel mégegyet, azért csak lehet kapni valahol.

Kérdezd meg anyukádat biztos neked is volt valami.

Lehet a cumi megnyugtatja, de nem úgy hogy rendesen használja.

A fiam is elején cumis volt valamennyire, de kiköpte kb úgy mint a tiéd, de aztán a fogójával szeretett játszani és azt vette a szájába, aztán jött a pokróc és a cumi semmiképpen nem kellett már.

2014. febr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!