Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nehéz volt az első...

Gabi86 kérdése:

Akinek nehéz volt az első babájával az vállalt 2. -t?

Figyelt kérdés
Mindig is 2 gyereket terveztem és ez megváltozott bennem az elején.Rettenetes hasfájós volt 3 hóig,de utána sem igazán múlt el csak enyhült.aztán szorulással küzdöttünk,meg a fogzás is gyötrelmes volt és még csak kettő van kinn.9 hós most a lányom egy másfél 2 hónapja mondom azt hogy jó babázni és minden napot tudok élvezni még a nehezeket is.most hogy van a környezetemben akik szültek vagy szülés előtt vannak én is elgondolkoztam hogy majd pár év múlva jöhet a második,de előtte eszembe se jutott mert idegbeteg voltam abban a fél év.utáltam akkor magam hogy nem bírok nyugis lenni és félek hogy ha majd bevállalunk még egyet ismét előjön az az énem.pedig én egy elég nyugis ember voltam.mi győzött meg hogy 2.-t vállaljatok.azok írjanak akik ilyen bizonytalanok mint én,de a többiek válaszát is szívesen elolvasom.

2014. febr. 24. 23:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én azt mondogattam magamban hogy 2X nem "szívhatom meg", a második tuti nyugis lesz, nem lesz hasfájós ennyire. A férjem rábeszélt hogy legyen kicsi különbség így 1,5 év lett. Erre a kicsi még a nagyon is túltett, 9 hétig éjjel nappal ordított, nem aludt szinte semmit. Most fél éves és még mindig sokat sír sajnos. Nem bántam meg de ha tudom hogy ez lesz nem hagyom magam rábeszélni hogy ilyen kicsi legyen a különbség.
2014. febr. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is kifogtam elsőre egy "nehéz eset" babát! :-)

Hasonló mentalitású vagyok mint te, álmomban nem gondoltam h ennyire ki tudok lenni a faradsagtol.

Most 7 hónapos a picim, de bennem mindennek ellenére már megfogalmazódott a teso iránti vágy. :-) igaz, én várni szeretnék még, mert szerintem a 2-3 év korkülönbség az ideális. Meg persze reménykednek h nekem sem küld a sors még egy ilyen nyugos babát. :-)

2014. febr. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
jelen:) első baba hasfájós,bukos sírós nehéz természet, 2 évesen sem aludta át az éjszakát.....mégis vágytam 2.ra.mondván kétszer nem lehetek ennyire peches,csak hasfájós ne legyen::)most 7 hetes a kicsi 3 napos kora óta borzasztó hasfájós semmi nem segít......nem lehet 1 percre sem letenni,sokat sír....a nagy 3 lesz dacol ezerrel.....borzasztó nehéz.de semmi pénzért nem csinálnám vissza:)
2014. febr. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem 7 hós lesz a fiam, kimerült vagyok , alig alszom a mai napig! én is nagy családot akartam, imádom őt, rossz hogy ilyen gyorsan nő stb, de jelen pillanatba inkább felvágnám az ereim ha megtudnám hogy terhes vagyok! nekem is mondták egy "jó baba" mindenkinek jár, nem tudom én nem kockáztatok! remélem te másképp látod majd :)
2014. febr. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat.kedves utolsó én is így voltam vele sokàig,de nekünk most úgy érzem egyre könnyebb.persze az én lányom is ritkàn alussza àt az éjszakàd,de most legalàbb nem kel óránkènt és nappal is jobban alszik,nem csak fél óràkat.a ti pàrotok segít valamit?mert lehet nekem nagyok az elváràsaim,de az én pàrom szinte semmit.azon kívül hogy ha itthon van(ami ritka mert ugye vagy dolgozik vagy edzésen van,vagy még ősszel kinn a kertben dolgozott vagy mindig van vmi dolga)akkor nagykegyesen vigyàz a lànyunkra,hogy én tegyem a dolgonat.az elején tök sokat segítet(első 3 hónapban) aztàn egy idő után egyre kevesebbet.akkor azt mondtam neki hogy néha úgy érzem csak magamnak csinàltam gyereket,persze ezen nagyon megsértődött.utàna kicsit összeszedte magàt,de most megint ez a helyzet.nem akarom megint megbántani,de vhogy tudatnom kéne vele meg kicsit el is hidegedtünk egymàstól az utóbbi hetekben.most van abba a korba a lányom hogy wc-re alig jutok ki tőle.na mindegy majd túl jutunk ezen is.
2014. febr. 25. 10:49
 6/15 anonim ***** válasza:
nálam ugyanez! segítség 0 , még az első időbe se! sőt hazajöttünk a kórházból szabit kivette de sose volt itthon, elment inkább az előző munkahelyére segíteni! ezt én is sokszor mondom pláne mikor elkezdi a kistesó című műsort hogy én magamnak többet nem szülök ez biztos! nálunk a vigyázás annyi hogy elfutok egy héten kétszer 8 percre szoliba ha még beszaladok a boltba akkor olyan 20 percre megyek el de már hol voltam...reggel általába megkérdi hogy aludtunk (pedig mellettem alszik) de én már beletörődtem! aranyos vagy de nem hiszem hogy változni fog a véleményem, pláne hogy 0 segítségem van és itt a hatalmas kert a családi ház főzzek mossak takrítsak midnent csináljak tyúkok, kutyák ! á nem , elég nekem ő :) (utolsó voltam)
2014. febr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az én párom is olyan mint a tietek! A halálom az a kérdés, h jól aludtal? Ááááá, ilyenkor sikitani tudnék.

Ha itthon van, kb annyival.jobb nekem, h van kihez szolnom, plusz úgy napi fél órát azért elvan olyankor a babammal.

Amúgy rájöttem, minden nő valójában magának szüli a gyereket!

Nagyon kíváncsi vagyok h hogy fog ez változni, ha nől a pici. Mivel fiú, ezért gondolom lesznek közös programjaik. Na majd meglátjuk!

Ezért is várom meg azt a tervezett 3 évet a 2. Baba előtt, h lássam valójában milyen apa lesz a parombol.

2014. febr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
igen egyetértek szerintem is magunknak szüljük a gyereket! elején mindig azt mondták nézzem el neki hát még pici nem tud mit csinálni vele majd ekkor meg akkor 7 hós semmi nem vlátozott, ő nem szívja ki az orrát ő nem teszi tisztába ő ezt nem azt nem! 3 évesen mi váltzik? ő fog vele játszani? ő viszi oviba? majd ő fog vele később tanluni? akkor se lesz több ideje! én ebbe is már beletőrődtem hogy később se lesz jobb :(
2014. febr. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem az segìt volt hogy megfőzöt felporszívozott míg mi baba tornàn voltunk,de nekem az jobban esne ha a gyerekkel foglalkozna.én meg kicsit el tudénk tőle kicsit szakadni.az elejé mindig volt időm a virágos kertemre,a kutyáimra,de most a kert egymerő gaz tenger a kutyàim meg napi max 1-2 simit kapnak.jó most màr elég szépen lépeget a lànyom,de azért nem

tudok az ebekkel vadulni mint rég.a séta meg bele se fér(velük).Nam mindegy akkor én is beletörödöm.csak nekem ez azért rossu mert apà is ezz csinàlta,sőt meg ennyit sem törődöt velünk.

2014. febr. 25. 12:56
 10/15 anonim ***** válasza:

Szisztok Csajok! :-)

Hát az eleje nekünk is kijutott hasfájás, ordítás, nemalvás stb. Ma másfél éves a lányom és 100x könnyebb, bár mostanság hisztis, de akkor is jobb!

Mi is beszélgetünk a kistesóról és valószínű lesz is 1-2 éven belül.

És bocsi, ha bunkó leszek, de szerintem nagyongáz férjet választottatok!!!

Az én férjem is dolgozik természetesen akkor egyedül vagyok a gyerekkel, de amint hazajön rögtön segít MINDENBEN! Orrotszív, tisztázik, elmennek sétálni vagy egyszerűen játszik Vele, addig én csinálom a dolgom vagy PIHIZEK!

Szerintem beszéljétek meg a férjetekkel, mert ez nagyon nem jó így, az Ő gyereke is!!!

2014. febr. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!