Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor most szabad ültetni...

Akkor most szabad ültetni vagy nem?

Figyelt kérdés

Babám még nem tud ülni. Azt olvastam, hogy nem szabad ültetni, mert az árt a gerincének. De egyik ismerősöm ültette a babáját, aki nemsokára rá meg is tanult ülni, és semmi baja nem lett az ültetéstől.

Akkor most hogy is van ez? Árt vagy inkább hasznos?


2014. febr. 25. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:

árt

nem szabad ültetni, amíg magától fel nem ül

később fájhat ettől a háta, akár felnőtt korában is, nagyon megterheli a gerincét, ráadásul nem ettől tanult meg az ismerősöd babája ülni

ne ültesd, kárt okozol vele, várd meg, amíg a saját ritmusában megtanul ülni

2014. febr. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A "semmi baja nem lett az ültetéstől" nem most derül ki, hanem néhány év múlva gerincferdülés, hanyag tartás formájában.

[link]

2014. febr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nem ajánlott, persze nme midnenkinél lesz baj belöle de nem lehet elöre tudni lesz-e. Figylej engem pl 1,5 évig cipelt napi több órát Édesanyém sima kenguruba, mésem lett bajom de sokaknak emiatt van csipő probémája felnött korban. Jobb megelözni föleg ha rajtad mulik. Ez olyan mitn van aki 100 évig l ugy hogy napi 2 doboz cigit elszivott más meg meghal 40 évesen a cigi következtében.... Nincs olyan ami tuti mindnekinek árt vagy tuti senkinek sem. Ez ember függő. Szerintem nincs az az anyuka aki ennek tudatában kisérletezik hogy csináljuk csak nem lesz baja töle, ráadásul nem sok mulik azon hogy most eröltetve tanul meg ülni vagy 1 hónap mulva magától.
2014. febr. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!