Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdted el tanítani a...

Mikor kezdted el tanítani a színeket és a számokat? Mennyire tudott már beszélni babád?

Figyelt kérdés
2014. febr. 27. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:

21 hónapos a lányom. Mondogatom neki a színeket, de nem tanítom. Számokat meg eszembe se jut. Nagyon szépen és érthetően beszél, kerek mondatokban, hibátlan ragozással. (most ezért le leszek pontozva)

Ja, azt marhára tudja mondani, hogy "nyolc, kilenc". Ezt szereti ismételgetni, persze fogalma sincs, hogy mit mond, a tesója szokott számolgatni. A nagynál nem emlékszem, de ő sokkal később kezdett beszélni és nála sem erőltettem a számokat.

2014. febr. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jövőhéten lesz 20 hónapos a kisfiam. Színeket csak úgy tanuljuk, hogy az építőkockáknál mondom, hogy melyik milyen színű. Most már az utcán ő mondja, hogy zöld vagy piros kamiont lát. Ezt a kettőt jegyezte meg. Számolni tud négyig, ezt a versikékből, mondókákból tanulta meg. Egyébként egyszerűbb szavakat kimond rengeteget, de mindennek mondja az elejét. Mondatokat még nem mond.
2014. febr. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Soha nem ültem le ezeket tanítani. Játék közben természetesen előkerül a téma, hogy melyik építőkocka milyen színű, vagy épp milyen színnel rajzolunk, de nem "tanítom". Mindketten 2 éves koruk táján kezdték felismerni a színeket, a számokat is ilyen tájban kezdték sorolni, de számfogalma csak a nagyobbiknak van, aki most 4 éves, neki is csak egy rövid ideje, a kicsi szavalja a számokat, mint egy mondókát.
2014. febr. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1,5 éves kora körül kezdtük játékból a színeket "tanulni" nyilván játék közben, színezés, firkálás, építés közben. Beszélni még ekkor nem tudott, viszont ha megkérdeztem, hogy melyik a piros pl, akkor megmutatta. 22 hónapos kor körül kezdett beszélni, azóta mondja is őket.

A számokat nem tanítom neki, mert tudom, hogy később lesz csak fogalma róla, hogy mi is az, bár most, 23 hónaposan a kettőt teljesen tudatosan használja, szóval 1-2-ig tud számolni :)

2014. febr. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

direkt tanítani én sem kezdtem, csak a játék közben, ahogy egy-egy darab karikát vagy építőkockát megfogtunk, vagy a lapozós kis keménytáblás könyvecskékben a képeket nézegettük és akkor stb.

nagyon jók pl. az Alexandra kiadó Lépésről lépésre könyvecskéi 12-18, 18-24 és 24-36 hós gyerekeknek való lapozóik vannak állatok, tárgyak, színek stb. témakörben, egyre részletesebben.


Az én kisfiam elég későn kezdett el beszélni, már elmúlt 2,5 éves.

Egy ideig minden csak SÖTÉTKÉK volt- bármi, a piros is :)

3 éves korára ugrásszerűen megindult a beszédfejlődése, ezzel együtt a színek is, ekkora már biztosan tudott kb. 10féle színt.

A számokat mondókákból ugyangy viszonylag korán tudta, olyan 2,5 éves kora után, ahogy elkezdett beszélni- de számfogalma most kezd alakulni (3,5 éves, pontosan tudja, mennyi a 2 és a 3, ennél többet megszámol képek alapján is kb 12ig, de már nincs annyira képben a nagyobb számokkal).

Szerintem játékkal, mondókákkal, kockákkal, képeskönyvvel természetes, hogy lehet kezdeni picikorban is- óhatatlan, hogy előbb találkozik színekkel és számokkal a pici, mint ahogy kifejezni tudja magát.

Ezért nem haszontalan az egész kicsikkel a mondókázás, énekelgetés, könyvlapozgatás, építés, firkálás sem.

2014. febr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!