Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek meg lehet tanítani...

Szerintetek meg lehet tanítani egy 8 hónaposnak úgy inni pohárból, hogy biztonsággal igyon belőle minden helyzetben? (tehát tápszert, vizet, bármit iszik, az szépen megy, és nem megy mellé)

Figyelt kérdés
2013. máj. 9. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha te tartod a poharat, akkor minden további nélkül igen. Pohárból már az újszülött is tud inni, ha megtanitják. Arra azonban figyelni kell, hogy a kisgyerekeke nem folyamatosan isznak, hanem mindig csak egy kortyot vesznek a szájukba, és csak miután lenyelték, tudnak újra kortyolni egyet. Sokan azért hiszik, hogy a gyerek nem képes pohárból inni, mert egyszerüen öntik a szájába a folyadékot, ö meg nem tudja olyan gyorsan lenyelni.


De ilyen idös gyerek még általában nem tudja a poharat egyedül tartani és megfelelö mértékben dönteni.


négy gyerekes anya

2013. máj. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fedeles tanuló pohárral esetleg.

10 hós kislányunknak ha fogom a normál poharat,szépen iszik belőle, de ha egyedül megtaqlálja a tanulópoharát (azaz a fedeles amiből csak akkor jön, ha odanyomja az orrát) na akkor ezerrel meglódítja. De tanulja, mert egyre ügyesebb, mostanában odakészítem neki valahova és ha arra mászik, felül, beleiszik, kicsit csepeg ide-oda de végülis nagyjából megy neki. De fedél nélküli pohárral mindet a nyakába öntené egyedül.

Mondjuk azt sosem tudtam, hogy aki lefeji az anyatejet és pohárból itatja, hogy van türelme napi 5-6x 200 ml-ket szépen kortyoltatni... én lefejtem, medela calma cumiból kapta, nem szokott le a ciciről és most simán poharazik is mellette. nem tudom, gyereke válogatja.

2013. máj. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen. Vagyis inkább úgy fogalmazok, hogy érdemes elkezdeni tanítani neki, nem fog menni rögtön, de egy éves korára már ügyesen fog inni pohárból.

Azért, ha tápszeres, én azt még cumisüvegből adnám, amíg nem megy biztonságosan, mert abból azért fontos, hogy mennyiséget igyon.

A kisebbik gyermekemet már így tanítottam, 1 évesen balesetmentesen ivott már pohárból, a tejet is bögréből issza, életében nem látott cumisüveget. Így megspóroltam magamnak egy plusz szoktatást.

2013. máj. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!