Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nyűglődhet a babám, ha...

Miért nyűglődhet a babám, ha elvileg minden rendben?

Figyelt kérdés
Lassan 3 hetes kisfiamat miután megszopiztatom (2 ciciből kap és eleget, szépen gyarapodik, és cicizés után elalszik, szóval a tejcsivel nem lehet gond), leteszem a kiságyába, de csak vergődik, nyöszörög, kínlódva nyújtózkodik. A pelus tiszta, pocak tele, mégsem alszik el nyugodtan. Nagyon szeret emberközelben lenni, imádja, ha fogják, sajnos annyira elkapattam, hogy éjjelente a mellkasomon alszik csak el teljes nyugalomban (engem nem zavar, csak félek az elkényeztetéstől), de biztos, hogy anyahiánya van? Félek, hogy beleestem egy ördögi körbe... De nekem is kell egy kis szabadidő nappal! Hogyan szoktassam vissza a régi normális kerékvágásba?
2009. dec. 12. 08:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én babám is nyöszörgött három hetesen.Azt hittem, hogy én is elkényeztettem egy kicsit, mert főként a kiságyban csinálta.Szegénykém csak helyezkedett, mert fájt a pocija.Ez akkor derült ki, amikor picit véres lett a széklete tejallergia miatt.

Nem lehet, hogy nálatok is van egy pici pocakfájás?Hát ha nem, akkor csak kényeztetés kell neki.Szerintem ebben a korban még le tudod szoktatni arról, hogy folyton rajtad aludjon.Próbáltál neki énekelni ha beteszed a kiságyba?Aztán simizni a hátát, kis fejét, vagy engedni, hogy fogja közben az ujjad.Az enyém pl. imádja, ha simogatom egy ujjal az orrocskáját.Simán bealszik tőle.

Valami ilyesmi praktikákat fokozatosan be lehet vezetni, csak próbálkozz:)!

2009. dec. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még ha 3 hónapos lenne, de 3 hetesen még szó sincs elkényeztetésről! Még azt se tudja ő kicsoda-miocsoda, főként csak belső ingerei vannak, a külvilágra még csak most kezd reagálni. Inkább poci problémái lehetnek, és persze hogy nálad nyugszik meg hisz még ismeretlen neki minden, a szívedet viszont már több mint 9 hónapja hallgatja.
2009. dec. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is a pocija fájhat. Azért nyűglődhet. Az én kislányomnak is fájt. Mi infacolt használtunk/használunk.


A kényeztetésről: az ilyen pici babának még igenis kell a biztonságot nyújtó anyaközelség, egy kis kényeztetés. Ettől nem lesz elkapatva. Idővel majd kevesebbet lesz kézben. Mi is sokat ringattuk az első 6 hétben, mindig kézben aludt el. Aztán megfáztam, és szájmaszkkal a számon járkáltam, a gyereket egész nap a kiságyban hagytam, még enni sem vettem ki, hanem ott kapta meg a tejet (én üvegből etetem, fejem Neki) csak büfizni és pelenkázni vettem ki. Féltem hogy el ne kapja tőlem (a férjem elkapta). Nagyon jól elvolt a kiságyban, nézegette a forgós zenélőkét, vittem be cd-lejátszót és babazenét. Néha beszéltem hozzá a szájmaszkban, de nem sokat akartam bent lenni a szobában a sok bacimmal. Eléggé lelkiismeret furdalásom volt hogy nem foglalkozom Vele, de hát nem akartam megfertőzni. Azóta már egyedül alszik el a kiságyban miután evett a karomban, az éjjelt átalussza, és sokat mosolyog, nézelődik, gagyorászik. Kiegyensúlyozott baba. Kap kényeztetést, de el tud magától aludni. :)


Nagyon sok boldogságot kívánok!

10 hetes kislány anyukája

2009. dec. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam 11 hetes. 3-4 hete még ő is csak kizárólag úgy aludt el, hogy vagy mellettem volt a mi ágyunkban, vagy a mellkasomon. Viszont utána egyik napról a másikra simál elaludt a kiságyában, főleg fürdés-evés után. Leteszem és már alszik is reggelig. Nem kényezteted el azzal, ha babusgatod egy kicsit, hogy elaludjon. Nálunk is bevált, hogy fogtam a kis kezét, vagy csak simogattam a buksiját. Az a lényeg, hogy biztonságban érezze magát, hiszen neki még minden új. 9 hónapig biztonságban volt odabent, most meg hirtelen sok inger éri. Babusgasd nyugodtan.
2009. dec. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg minden etetésnél csak az egyik melledből szoptatni, mert először magas cukortartalmú előtej jön és csak utána a zsíros tej és a baba szervezete lehet, hogy nem termel elegendő cukor lebontó enzimet, ami viszont hasfájást okoz.Ha két mellből szopik, túl sok a
2009. dec. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
bocsi, tehát sok a tejcukor a szervezetének.
2009. dec. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!