Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye tênyleg nem ártok...

Ugye tênyleg nem ártok vele a babámnak?

Figyelt kérdés

Kislányod 4,5 hónapos. Szerintem jön a foga. Nagyon fehér az inye rám mindent nyáriladzik nagyon illetve nyűgös. Egy csecsemős nővérke is mondta mikor korházban voltunk látogatni. A védőnő mondta hogy 3*1 paracetamol végbélkupot nyugodtan adhatok neki nem árt. Lehet ennek köszönhetően aludta àt az éjszakát. Tényleg nem ártok neki?

Illetve egésznap fáj az inyük vagy van mikor elmúlik?

Nektek mi vált be? Dentinoxal mentek az ínyét de nem használt. A kúpnak mennyi ideig van a hatása?

Bocsi a sok kérdésért.


2014. márc. 2. 05:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezzel ártasz neki! Nem szabad neki paracetamol Kúpot adni!!!!

Max ha nagyon sír, annyira hogy nem tudod elaltatni, és hőemelkedése is van a fogáról, akkor 1-et, de azt is csak 2-3 este.


A fogzás ezzel jár, át kell vészelni.

2 éves korára jön ki az összes foga, addig akkarod gyógyszerezni!?

2014. márc. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De ártasz vele,ha gyógyszerezed.A nővérke sem arra gondolt,hogy mostantól egész nap kúppal tömd,amig jönnek a fogai.Alkalmanként lehet neki adni,de inkább szirupot,mert az gyengébb.És én nem adnék neki csak éjjelre és max 2-3napig.

Én panadolt adtam neki ,de egy fogára 3x csak,többire nem.6foga van és jönnek a rágói,nem kap semmit rá.Se gélt,se szirupot,se kúpot.

2014. márc. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én sem arra gondoltam hogy végig gyógyszerezem. Csak este ha nagyon sír és tényleg nem tud aludni. Ja és nem rendszeresen.

Köszi a válaszokat.

2014. márc. 2. 08:14
 4/9 anonim ***** válasza:
én panadolt adtam neki mert ő is keservesen sírt és nem tudott elaludni. de azt is max 3 napig.
2014. márc. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én Nurofent szirupot adtam, fél adagot, ha nagyon nyűgös éjszakáink voltak. Paracetamol kúpot biztosan nem adnék erre, esetleg Viburcol kúpot lehet még. Dentinox biztosan használ valamit pedig, a 20 hónapos lányom most növeszti a rágófogait, gyönyörűen elmutogatta, hogy kenjem be az ínyét, ahogy az apja szokta. Fogínygél van még a Dologel is, ami homeós.
2014. márc. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ráadásul 3*1-et, vagyiss 3 db/nap???

Persze, az egészségügyiseknek első dolga gyógyszerrel tömni mindenkit, mint legegyszerűbb megoldást.

Nagyon nem kellett volna adnod neki!!!!!


Nem baj, ha pár napig nyűgös, a fogzás ilyen.

Inkább legyen pár átsírt éjszaka, mint a máj/vesekárosító gyógyszer.

Ha nagyon szenved, inkább adj neki Viburcol kúpot, vagy kend a fogát Dologéllel, próbálj homeopátiás kamillás bogyót, vagy csak nyugtatgasd.

Mi lesz még később? Mind a 20 fogánál gyógyszerezni akarod?

2014. márc. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak Dentinoxot használtunk,semmi mást.
2014. márc. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A paracetamol terápiás és halálos dózisa nagyon közel esik egymáshoz - egy kis testsúlyú gyereknél én nem kísérleteznék, hogy sikerül-e elérni a halálos dózist...
2014. márc. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Csak egyet adtam nek, mert gondolkodtam és én sem akarom gyógyszerezni. Holnap megyek orvoshoz és ott rákérdezek , mert halottam arrol hogy a doki ir fel valami krémet.

Amugy nem kicsi a súlya mert 9 kg. :D

2014. márc. 3. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!