Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudsz másik lázcsillapító...

Tudsz másik lázcsillapító kúpot babáknak mint a Germicid-c?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 napja lázas, a nurofent (szuszpenziót) úgy kell beleerőltetni, hiába a gyümölcsös íz, meglátja a pipettát már zárja a száját. Kanállal is próbáltam, úgysem megy. A germicid-c kúpot adtam neki, de csak 6 óránként lehet. Esetleg ibuprofen tartalmú végbélkúp? Tudsz ilyet?
2014. márc. 2. 16:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ben-u-ron kúp! Nagyon hatásos! Mi ezt használtuk nem amit a doki kiirt mert az nekünk se hatott. Amúgy a nurofen sem használt semmit! Nekünk a Panadol baby vált be! Szivesen beveszi és hamar leviszi a lázat.
2014. márc. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi!

Vény nélküli, ugye?

2014. márc. 2. 17:01
 3/16 A kérdező kommentje:
Nekem sem a nurofen,sem az algoflex baby nem viszi le a magas lázát. Csak a kúp meg a váltófürdő..
2014. márc. 2. 17:02
 4/16 anonim ***** válasza:

Mexalen kúp.

De a Nurofennek is van kúp változata is.

Egyik sem vényköteles.

És ha magas a láza két lázcsillapítás közt is, akkor hűtő fürdőztesd a fiadat.

2014. márc. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Igen, úgy tudom vénynélküli a Ben-U-Ron
2014. márc. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Éjjel már hűtőfürdő is volt. Szegény nagyon sírt közben, de 39,3 C-os láznál én sem tudtam jobbat,mint a kúp és ez...

Holnap bemegyek egy patikába, és megveszek egy másik kúpot is.

2014. márc. 2. 17:10
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. márc. 2. 17:20
 8/16 anonim ***** válasza:
Mi is most vagyunk túl ilyen magas lázon, 5 napig tartott. Ebből 3 nap kórház volt, mert nem alig lehetett csillapítani a lázát. Nurofen kúp a legjobb, ha az nem viszi lejjebb, akkor nyugodtan lehet 1 óra múlva mellé adni a nurofen szirupot. Nem kell megvárni a 6 órát,A kórházban is ezr csinálták, csak ott vénába nyomták az algopirint és 39 fölött priznicelték is, de így is még 2 óra volt mire lement 38 fok alá. Ha tud sok folyadékot inni, az is nagyon jó, mert ha van elég folyadék a szervezetében, akkor nem lesz ilyen magas láza. Miután hazajöttünk a lelkemre kötötték, hogy sodioralt itassak vele, hogy ne szaradjon ki.
2014. márc. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Utolsó: Az szép. Remélem azért kórházba nem kerülünk.. Most nincs láza, 5-kor eröltettük bele a nurofent.

Estére még kap majd egy kpot.

Nagyon sajnálom szegényt, olyan rossz, hogy neki rossz...

2014. márc. 2. 19:25
 10/16 anonim ***** válasza:

Noraminophenazoni. De ha jól tudom ez is vényköteles.

Jobbulást!

2014. márc. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!