Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sok a tejem, de úgy érzem,...

Sok a tejem, de úgy érzem, sosem elég neki?

Figyelt kérdés
Nagyon jól fejlődik a babám, 100% anyatejes. 4 hónapos korára megduplázta a súlyát, már-már sok is talán. Rengeteg tejet iszik, néha üvegből kapja ha túl fáradt vagyok éjjel vagy nem vagyok otthon épp, de folyton éhes, legalábbis a szokásos jeleket adja. Lehetséges, hogy híg, vagy nem elég laktató neki a tejem? Lehetséges, hogy 4 hónapos babának 2dl-nél több egy étkezésre az igénye éjszaka? Vagy valami gond van? Első baba és meg vagyok lepődve. Úgy érzem, sok tejem van, mégis folyton azon aggódom, vajon lesz-e elég a köv. etetéskor, vagy sem... néha mindkét cicit kiszívja egymás után. Mit gondoltok?
2014. márc. 9. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Mikor mutatja az éhség jeleit?Mikor szoptatod utána vagy a cumisüveges étkezés után?Mert ha csak az után akkor lehet nem elég neki.Én fiaim 1 nap 1x legalább többet ettek 200 ml-nél.Amúgy cumizik?Mert lehet csak valami bántja,nő a foga,és ilyenkor is az éhség jelét mutatják,de igazából csak az orális inger kell nekik,ettől megnyugszanak,szóval szoptatás után próbálkozhatsz cumival.

A "lesz-e elég tejem köv.szoptatásra" nagyon ismerős,én is mindig aggódtam,de nem kell,ilyen szépen fejlődik a babád,biztos minden oké!!!Tényleg nem gondolnám,hogy baj lenne a tejjel,más lehet a gond.

2014. márc. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján elég a tejed. Amikor kéri szoptasd meg, és akkor mindig annyi lesz amennyire szüksége lesz. Olyan nem létezik hogy az anyatej nem elég tápláló.
2014. márc. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A cumit visszautasítja, nem szeret cumizni. A kezét rágja, ha épp rághatnékja van, de ezt sosem tekintettem az éhség jeleként. Viszont ha a kezembe veszem hanyattvágja magát és keresi a cicim, ha éhes. Ezt megteszi apukája kezében is, tátog, mint a kismadár, és lelkesen keresgél, amíg valamit nem kap enni. Próbálkozhatunk ilyenkor rágókával, rongyival, nem elég jó, gyorsan reagál, hogy nem azt kéri. Csak azért aggódom, mert úgy érzem, több tejem nem lesz, az igényei meg mintha folyamatosan nőnének, és olyan érzésem van, hogy egy idő után a rengeteg is kevés lesz. :) köszi a megnyugtatást.
2014. márc. 9. 22:48
 4/6 anonim ***** válasza:

a mellről táplálás olyan tökéletes dolog, úgy fejlődött évezredek során, hogy pont a kisbaba igényének felel meg pontosan. vagyis pont olyan összetevőből áll (kolosztrum, zsírosság, cukor...) és pont annyi, amennyi az adott babának kellhet, kor, napszak szerint...

a lefejt tej nem ilyen pontosan alkalmazkodott étel, ital, de egyszer egyszer adva ennek úgysincs jelentősége.


a legvalószínűbb, hogy te se tudod még pontosan, mikor eszik, és mikor komfortcicizik...

mérleggel le kellene mérned egy héten keresztül a babád, ledöbbennél :) 5 perc alatt leszív a kicsi 150 grammot, a többi egy órát meg nyamogással tölti, még 10 gramnyit se eszik :)


én mindig elfogadom a gyerek igényét. ha most, 9 hónaposan 30 percig akarna cicizni, engedném neki, de persze már 5, 6 hónapos kora óta a kislegény erre nem ér rá, mivel fel akarja fedezni a világot :)

de bezzeg az első 3 hónapban, csak ha elaludt,akkor tudtam a szájából kihúzni a mellem :) iszonyatosan hízott akkoriban :)


szóval ne aggódj, csak nyamnyog :) a cumis mennyiséget nem tekintheted mérvadónak, hisz 1 1 alkalom a szoptatáshoz képest :)

2014. márc. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Épp attól lesz több tejed ha többet szopik.
2014. márc. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok,direkt kérdeztem a cumit,mert szerintem ez a "ludas" :) Mármint valószínű cumizni szeretne.Nekem 2. fiam utasította el a cumit és már kicsinek is volt,hogy 1-1,5 órát tudott a cicimen lógni,ha hagytam.Most 15 hónapos,éjjel fekve szoptatom és ma reggel 7 kor arra keltem,hogy még mindig a cicimen van,kb 6kor tettem rá...és mikor elvettem tőle még ő volt felháborodva:)

Ahogy nő,egyre jobban érdekli a környezet, de a szopizási inger megmarad,amit sokszor éjjel pótol...legalábbis nálunk így volt.Ezért lehet,hogy keresgél.Szerintem,de ez csak egy tipp,nekem ez a tapasztalatom:)

2014. márc. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!