Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás? De ha úgy...

Hozzátáplálás? De ha úgy érzem hogy tényleg nagyon kevés a tejem akkor lehet ebédre is adnom neki ennivalót?

Figyelt kérdés
Kevesebb lett a tejem az elmúlt 1 hétben , ezért elkezdtem a hozzátáplálást most az uzsival kezdtem .
2014. febr. 1. 20:05
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

vagy tápszerel kell kiegészítenem a tejem ?


Most 5 hónapos a kis fiam

2014. febr. 1. 20:06
 2/14 anonim ***** válasza:
Növekedési ugrás? Ha akarsz még szoptatni, legyél kitartó, szoptass sokat és megint lesz sok.
2014. febr. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
de a hozzátáplálást már elkezdhetem ?
2014. febr. 1. 20:39
 4/14 A kérdező kommentje:
sőt 3 napja elkezdtem
2014. febr. 1. 21:03
 5/14 anonim ***** válasza:
Nyugodtan elkezdheted,azokkal amiket egy 4 hónapos babának lehet adni.Én is 5 hónaposan kezdtem a kostóltatás, demég este és reggelmost is szopizik a kisfiam.
2014. febr. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha csak azért kezded a hozzátáplálást, mert úgy érzed, hogy kevés a tejed, akkor mindig előbb szoptasd meg és utána kínáld.

Ha egyébként is elkezdenéd, akkor előbb kínáld kajával és utána szoptasd.

2014. febr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem kell feltétlenül a tápszer, egy ekkora babának.
2014. febr. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen még nekem is szopizik reggel , este.

Csak uzsona időben szopi után kb 15-20 percre rá kináltam eddig répával 2 napot de nem nagyon ízlik neki aztán most próbáltam a őszibarackot de az nagyon bejön neki .

Azért gondoltam hogy többet adok neki hamit mert tápszert nem akarok az anyatej mellé nagyon . Gondoltam akkor nem csak uzsira hanem ebédre is adok szopi után gyümit.

Próbálok most szoptatós teát inni hátha segít valamit :).

2014. febr. 1. 21:33
 9/14 anonim ***** válasza:

ez így jó, de attól a pár kanál őszibaracktól nem fog jól lakni akkor sem ha 2x adod neki.

egy étkezés kiváltása kb 2 hét, ráadásul egy ízt 3-4 napig kéne kóstoltatni, nehogy allergiás legyen rá, tehát első nap 2 kiskanál, második nap 4...


és akkor ugye a lényeg, a gyümölcs az gyorsan bomló szénhidrát, cukor és víz, nagyon hamar átszalad a szervezeten. egy ovis egy egy almát és banánt 1 1,5 óra alatt emészt meg, gondolj bele, hogy egy 5 hónaposnak mennyi az a pár kanál pép.

ha tényleg kevés a tejed és nem szeretnél tápszert akkor talán köztes megoldás lehet a tejpép, szopi után kínáld meg.

de ha annyira nagyon kevés a tejed akkor ha ízlik neki se fog tudni még hatékonyan bekanalazni egy adagot, 3 napja találkozott a kanállal, ennél azért jóval több idő.


arra figyelj, hogy új ízt mindig csak 1x adj neki és egyébként jobb lenne ha délelőttre tennéd a kóstoltatást mert ha allergiás akkor éjszaka fog kijönni rajta. enyém az, 10kor kóstoltattunk és délután 6 körül lett pöttyös, éjszaka nem veszed észre :/

2014. febr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Olvasgatam a neten én azt olvastam először az uzsival kell kezdeni . Mivel azt vettem észre hogy a répa nem jött be neki nem akartam erőltetni azt olvastam nem kell erőltetni sem. Most iszok szoptatós teát ami vissza hozta valamennyire sírni nem sír hogy éhes szopi után.

Ő még eddig csak szopizot még cumisüvegből se adtam soha csak cicizet. Persze most az őszibarackot több napig adom. Aztán próbálkozok majd fözelékkel ami azért laktatobb mint egy gyümölcs. 1-2 kanálal próbáltam első nap aztán második nap is 1-2 kanálal nem is kért többet. Ma is kb 2 kanálal evett utána már cicit kért. Sokat olvasgatok a neten a hozzátáplálással kapcsolatban. Csak úgye arról nem talátam ami a kérdésem volt. De arra is kaptam tőletek választ köszönöm :).

2014. febr. 1. 23:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!