Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan nyugodjak meg?

Hogyan nyugodjak meg?

Figyelt kérdés
Sokszor van ,hogy kisbabámmal egyedül vagyok éjjel itthon!Ha baj van ,hogyan kérjek segítséget a szomszédba lakó szüleimtől rövid időn belül ?
2009. dec. 15. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Telefonon? ....

Vagy ha közel van, akár személyesen is..

De mi baj lenne pont éjjel, olyan nagyon sürgős? --nem ezen kell agyalni, éjjel aludni kell!! :-)

2009. dec. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk gondolkozz logikusan. Ha valami baj akkor telefonálni kell előbb vagy utóbb. Akkor is ha veled vannak. Mentőért vagy rendőrért, akármiért. Ha pedig nem ilyen jellegű dolgokról van szó akkor nőj fel, egyedül is meg tudod csinálni a dolgod. Egy csomó anyuka van egyedül mert pl a férje sokáig dolgozik és a szülei sem laknak ott. Mégis megoldják.

De mégis mire gondoltál ami gyorsabb a telefonnál vagy átkiabálásnál, átrohanásnál? Újabb technikák még nincsenek.

2009. dec. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Már az is szerencse, hogy a szomszédban vannak a szüleid. Ez engem már eleve megnyugtatna. Nem lehet baj !

Örülj minden nap a kisbabádnak!

2009. dec. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha leáll a baba légzése összesen 4 perc van az újraélesztéshez..
2009. dec. 15. 20:04
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

mi most vettünk légzésfigyelő készüléket, és rajta van a dobozán, hogy ingyenes újraélesztő tanfoylamon lehet részt venni. te voltál ilyenen? Mi januárban megyünk. Igazából saját magunk megnyugtatására.. ha baj lenne.


Bocsi hogy nem a kérdésre válaszoltam

2009. dec. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha leállna a légzése, akkor úgyis neked kéne cselekedned, nem pedig futkározni...

De miért agyalsz ilyenen?

2009. dec. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

De miért állna le a baba légzése? Pozitívan kell hozzáállni a dolgokhoz és nem a legrosszabbra gondolni. Egyébként ha tényleg leállna a légzése, akkor neked kell észnél lenni, és elkezdeni az újraélesztést, nem pedig segítségért szaladgálni.

Ez nem csak éjszaka következhet be, hanem bármikor, de tényleg nem szabad ezen agyalnod.

Az én párom 3 műszakban dolgozik, most is éjszakás a héten, de nyugodtan alszom. Anyukám külföldön, apukám nincs, anyósomék 3 várossal arrébb, szomszédok idegenek (nemrég költöztünk), én nem is tudnék kinek szólni, mégsem parázok. Menj el egy tanfolyamra, hogy hogyan kell az újraélesztést csinálni, és megnyugszol.

2009. dec. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb, hogy ne idegeskedj, pláne ne előre.

Ha bekövetkezne a baj, akkor kezdd el az újraélesztést és telefonálj a mentőknek. Az újraélesztést el tudod kezdeni a légzésfigyelő használati utasításában leírtak alapján is, vagy pedig tényleg menj el egy ilyen tanfolyamra (bár én voltam egyen és semmit sem mondtak...).

A legfontosabb, hogy azonnal hívj mentőket, mert akkor is meg kell figyelni a babát, ha sikeresen újraélesztetted.


Légzésfigyelőd van, ugye?!

2009. dec. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem kéthetente jár haza a munkája miatt. A szomszédban egy idős néni lakik, a másik szomszéd szintén idős. A szüleim 30 km-re laknak, anyósomék a város másik végén. Szerintem nem is kell folytatnom...

Ha baj van azonnal telefonálj az illetékes szervhez, és próbálj higgadtan cselekedni! Ezt tudom tanácsolni.

2009. dec. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm ,kicsit megnyugodtam ! Bár tanfolyamon voltam ,nem tudom ,hogy tudnám -e alkalmazni :(

Viszont a 104 gondolom menet közben segítene akár telefonon is ! Nem ?

2009. dec. 16. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!