Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátoknak hozzátáplálás...

Babátoknak hozzátáplálás kezdeteként melyik étel volt a favorit, azt hogyan készítettétek el és mennyi idő alatt váltottatok ki egy étkezést?

Figyelt kérdés
már egy hete elkezdtük és még mindig 2 kanálnál tartunk. hogyan van ennek a menete? Segítsetek légyszi mert a védőnőm elég hiányosan tájékoztatott az egészről.:(
2009. dec. 16. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Őszibarack alma illetve őszibarack banán alma :)

Még most is imádja pedig 2 éves...hmm.

Amúgy ez bébiételes volt, nem kellett készítgetni.

Próbálkoztam reszelt almával azt nagyon utálta, úgyhogy hanyagoltam egy darabig.

Aztán lehet répát magában vagy krumplival, vagy almát krumplival esetleg.

Ezeket (répa, krupmli)vmi saját kis edénykéjében érdemes főzni eleinte, kevés főzővízzel.Mikor jól megfőtt, botmixerrel kevertem össze és a főzővízzel visszahígítottam hogy olyan jó pépes legyen.

Mondjuk nekem utálta eleinte akármit próbáltam, 7 hónapos volt már mire egy fél kisüveges bébiétel mennyiséget megevett végre, és utána is csak szép lassan haladtunk.

Amúgy lehet megsütött sütőtök belét kikaparva azt is keverni a répával, krumplival, almával.

2009. dec. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

van kis főzőedénye amibe főzöm neki azt a hatalmas adagot. :)

a bébiételt sajnálom kibontani mert annyit nem eszik meg (2 kanál) ha másnap is az 4 kanál a többi meg menne a semmibe. vagy te hogy oldottad meg?

kösz

2009. dec. 16. 13:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Banán, őszibarack, körte, mindegy csak édesnek kellett lennie

De az én lányom nem kóstolgatott, hanem nyomta befelé ezerrel ezeket.

A zöldségeket viszont csak későb szerette meg, eleinte édes gyümölccsel ette amit egyáltalán megevett.

Most 9 hóbanapos és megeszik mindenféle zöldséget(főzelék

Mellet még 4x szopik.

2009. dec. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első vagyok, ja az igaz amit írsz de mondom nálunk érdekes mód csak a bébiételes változat jött be, ha én nyomtam össze neki a barackot meg banánt, azt köszönte utálta és tényleg csak 2 kanállal lehetett beleimádkozni.

Nem akarlak rábeszélni a bébiételre, mert mindenhol azt hallani hogy a legjobb amit az anyuka főz a babának stb.

de mondom az én fiam csak azt fogyasztotta.

Egyébként pici hipp-es üvegest vettem ami 4 hós kortól van az nagyon kevés mennyiségű, nem a nromál bébiétel kiszerelés, és egy napot eláll hűtőben.

2009. dec. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az első vagyok megint. Úgy értem hogy eleinte fogyasztotta CSAK a bébiételt, aztán persze már főztem neki mikor nagyobb adagokat megevett de neki is eleinte mindenhez (főzelék félék, zöldségek, husik) banánt vagy őszibarit kellett tenni hogy megegye.
2009. dec. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Eleinte alma banánnal vagy barackkal. Eleinte ő se ette meg a saját készítésűt, csak az üvegeset, de nem csak 1-2 kanállal, hanem amennyit akart (régebben se tartott hetekig a kóstoltatás). Esténként tejpépet kapott. Már most én főzőcskézek, banán, alma, krumpli, sárgarépa és sütőtök, ezeket variálom, néha belekerül egy kis háztartási keksz is. Imádja. Még csak most 4 hónapos, de a tápszert utálta.
2009. dec. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi négy hónaposan kezdtük a répa-krumpli variációval. A gyümiket nekem se szerette. Ahogy elöttem már leírták én is úgy készítettem. Főzés aztán botmixer. Bár nekünk a védőnéni javasolta, hogy tegyünk bele egy kis tápszert (anyatajet, de akkor azzal hígitsd vissza, ne a főzővizével), hogy táplálóbb legyen. Mivel nem eszi meg mindet én jégkockatartóba fagyasztottam le és másnap elővettem két kockányit és azt adtam neki.
2009. dec. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!