Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis tamogatast szeretnek...

Kis tamogatast szeretnek kerni!? 7 hónapos baba

Figyelt kérdés
Van egy 7 hónapos babám, nem akar forogni semerre, nem tudja kinyomni magát hason, csak a könyöken támaszkodik! En mar regóta el akartam vinni kivizsgáltatni,de párom csak most egyezett bele, mert ő is latja mostmár, hogy gond van! Es az van, hogy most kapom minden felől, anyutól, anyóstól h minek kell vinni, hogy majd fog forogni, meg hogy az ő idejükbe nem volt ilyen, megis mi is megtanultunk jarni meg ilyenek! Es komolyan mar ki vagyok akadva, mert senki nem ert meg, első gyerekem egyébként, es azzal vannak h túl parazom! Egyebként jó velük a kapcsolatom, de ezzel mar az agyamra mennek! Úgy erzem mindenki hülyének néz! Sajnos rendesen csak juniusba kaptunk volna időpontot, így magan úton rendezzük, ami igaz fizetős, de en mar nem tudok varni! Szerintetek is túl parázom és varnom kene még? Anyuéknak h tudnam ezt elmagyarazni, h nem az van már mint reg?! Mindig azt hallom, h várjak még, de hát hova várjak még?

2014. márc. 24. 19:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Te vagy az anyukája a picinek, ami azt jelenti, ha bármi furát látsz rajta, jogod van mindenféle külső egyetértés hiányában azonnal szakemberhez vinni. Max. feleslegesen mentek, mert semmi baja. Annál jobb.:) Ha meg valóban probléma van, milyen bölcsen tetted, hogy nem tétováztál, hanem mentél.

Én ilyen dolgokban egyedül a férjemmel beszélnék, anyuka-apuka-anyós-após-sógorok és sógornők véleménye a gyermekem témában semmilyen szerepet nem játszik!

2014. márc. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Jól teszed hogy elviszed. 7 hónaposan már kéne ezeket tudnia.Lehet szervi vavagy idegrendszeri probléma, korai fejlesztéssel mindkettő rendbehozható.
2014. márc. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval, csak a férjem véleménye számít ha a gyerekről van szó. Mi vagyunk a szülei, a nagyszülő maradjon nagyszülő, nem kell nekik tudni az ilyen dolgokról.

Nem kell nekik magyarázni semmit. Persze ők úgy érzik, mindig mindent jobban tudnak és jobban csináltak anno....

2014. márc. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Mondd el anyukádnak, anyósodnak, hogy valóban amikor mi voltunk gyerekek nem volt ilyen, mégis mindenki megtanult járni. De! Emlékszik e arra, hogy pl voltak ügyetlenebb gyerekek a tornaórán, akiknek nem ment még a legegyszerűbb tornagyakorlat, vagy olyan aki még a saját lábában is képes volt hasra vágódni? És lát-e korunkbeli felnőtteket tolószékben, mert annak idején oxigénhiánnyal születtek és senki nem segített rajtuk?

A kisfiammal is jártunk Dévényre fél éven át, mert nem forgott, nem szopott és a fejét furán tartotta, csak az egyik oldalon aludt, hason.

Anyósom is jött a szöveggel, hogy túlaggódom, meg minek. Van a kisfiamnak egy uncsitesója, egy kisfiú, aki kis ügyetlen, esetlen. A születésekor voltak komplikációk, anyukája alig bírta megszülni. Mindent később csinált és 16 hónapos volt, mire elindult. Mindenki csak azt hajtogatta, ááá, lusta baba.

Anyósom tudott mit mondott, amikor látta a kisfiamat 1 évesen focizni és labdát dobni, később ugrálni és táncolni? Azt mondta, hogy úgy gondolja, a másik unokájával is valami hasonló gond lehetett, mint a fiammal és kellett volna neki is a Dévény torna.

Egyébként a fiam enyhe oxigénhiánnyal született, 4/9-es apgarral. Így nekem nem volt kérdés, hogy vigyem-e fejlesztésre, amikor láttam, hogy nem megy a forgás.

2014. márc. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Vidd mindneképpen. Ettől még valószínű minden rendben van, de lehet valahol van valami gond, akár az izomzata gyenge vagy feszes, ha ilyen gond van akkor biztos igényel valami foglalkozást, magától tuti nehezebben alakulna a fejlődése.

Az rendben, hogy majd fog csinálni mindent, de az egészséges agyi fejlődéshez hozzátartozik a testi fejlődés is.

Nem parázod túl, bár első gyerekes anyuka sok mindent túlaggódik, ezt magamról tudom :) de inkább vidd most el megnézetni mint késő legyen és pl kimaradjon a mászás ami nagyon fontos.

Bp-i vagy?

2014. márc. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!! Nagyon jól esik, hogy legalább ti így látatlanban támogattok! Nem fogok velük törődni, nekem a kisbabam a legfontosabb! Egy hete voltunk egyebkent Devényesnel aki azt mondta, h tornaztassam, meg hogy azert nezessem meg egy dokival, a gyermek rehabilitaciós osztalyon! Csak hat ott kesőn kaptunk időpontot, így aki ott van doki, ahoz megyünk maganrendelesre! A dévényes azt mondta, ő nem lát semmi bajt, egy kicsit kötöttebbek az izmai, de azert nezessem meg! Debreceni vagyok!
2014. márc. 24. 20:52
 7/15 anonim ***** válasza:
Gyerekorvos, védőnő nem mondott semmit? Az talán elég erős érv lenne a kezedben. Egyébként én megértem, hogy aggódsz, én is ezt tenném. Semmi baja nem származik abból, ha megnézi a doki, de ha nem talál semmit, akkor nyugodtabban alszol, mert nincs gond, ha esetleg talál valamit (ne így legyen), akkor is megnyugszol, mert tudsz rajta segíteni. Nekünk azt mondták, hogy fél éves korig kell mindkét irányba forogni. Amikor 5,5 hósan még nem forgott, én már akkor aggódtam, így megértelek. Ne foglalkozz anyósékkal. Régen sok minden máshogy volt, én például azt nem tudom megmagyarázni a szüleimnek, akiket imádok és tisztelek, hogy miért nincs szüksége a kisfiúnknak cukros teára, miért elég a sima víz neki. De az egyik fülemen bemegy, a másikon kijön, amikor ezzel jönnek. Tegyél te is így! A babád a legfontosabb!
2014. márc. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát megprobálok en is igy tenni! Nekem még azt nem értik a szülők, hogy miért nem kaphat tejet 1 eves korig, mert mi is azon nőttünk fel, de azzal már sikerült őket leállítani! Igen mar en is aggódtam korabban is, de mindenki hülyének nezett, még a vedőnő is, mert mindig azt mondta, h biztos lusta, várjunk meg! De most mondtam neki, h magán uton rendezem, erre azt mondta, h mostmár ő is küldeni akart! Na hat köszönöm szépen, ilyenkor mar!
2014. márc. 24. 21:39
 9/15 anonim ***** válasza:

Az első gyerekem után megfogadtam, ha lesz még egy, mindenképp megmutatom Dévényesnek. Senki véleménye nem érdekelt, még a páromé se. Nyilván megbeszéltük, de ebben hajthatatlan voltam. Neki ő az első, nekem a második. A lányommal én küszködtem, mert nem látta senki azokat a finom eltéréseket, amik később gondot okoztak. Én se vettem észre, csak 6 évesen hívta fel rá a figyelmemet egy gyógypedagógus.

Szerencsére nincs semmi eltérés, mindent időben csinál. Ha lenne harmadik, azt is elvinném, szimplán megelőzésképp. Ha valakinek nem tetszik, ő baja. A számlát én állom, a gyerekkel nekem kell foglalkozni, innentől kezdve nem érdekel semmilyen tiltakozás. Doki azt mondta, 1 éves koráig nem kaphat semmilyen tejterméket, így nem is fog. Senki nem akadékoskodik.


Melyik Dévényesnél voltatok? Mi a Vezér úti lakótelepen.

2014. márc. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, mi is ott voltunk, Majorosné Vágó Juditnál! Meg most is majd oda megyünk, mert az egyik dokinak, ott van a magánrendelője! Hát remélem minden rendben lesz! Köszönöm mindenkinek!!!!
2014. márc. 25. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!