Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a gyereke szellemileg...

Akinek a gyereke szellemileg fejletlen vagy az idegei erzekenyebbek, milyen koran vettek eszre? Latszott ez mar kisbaba koraban? Nem szemetkedesbol kerdem.

Figyelt kérdés
2009. dec. 18. 07:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ismerősöm, akinek a gyermeke enyhe értelmi fogyatékos. 11 éves, de még csak néhány betűt tud leírni. Külsőre amúgy nem látszik. A legelső jele - amiről mi tudtunk, hogy 3 éves korában még nem beszélt, meg olyan furcsa volt kicsit. De a családnál nem faggatózom, mert nem olyan közeli ismerős, csak egy utcában lakunk.

Szabad tudni, hogy miért kérdezed?

2009. dec. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia


Mi érintettek vagyunk és már nagyon pici korban észre lehet venni ha te nem, de a védőnő biztosan észre veszi. Van egy táblázat amiben figyelni lehet, hogy mennyi idős korában mit kell csinálnia, ott meg vannak adva a tűrési idők is. Mi ilyet budapesten kaptunk Beke doktornőtől. Ha védőnő nem talál semmi kirívót, akkor ne ijedj meg, sok baba csak lusta. A legjobban a mozgásán veszed észre ha baj van, ha nem mozog rendesen ezáltal szellemileg sem fejlődik olyan ütemben ahogy kellene.

2009. dec. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat. masodiktol kerdeznem, 6 honapos, ul egyedul, kuszik, forog, szerintem kiegyensulyozott baba. de 3 napja voltunk oltason, es ott ugy uvoltott es okolbe szoritotta a kezeit es ugy razta, es a doktorno ingatta a fejet, nezte kb 5 percig ahogy ordit es azt mondta h lehet baj van az idegeivel. kerdeztem elkuld valahova kivizsgalasra, de azt mondta nem szukseges, de akkor meg nem tudom miert kell ilyen kijelenteseket tenni. szerintetek akkor van baj vagy nincs?
2009. dec. 18. 12:44
 4/11 anonim ***** válasza:

Meg ne haragudj, én nem végeztem orvostudományi egyetemet, de mégis hülye lehet az a doki. Mert sírt idegen környezetben és rázta az ökölbe szorított kezét?

Az orvosoknak sem kell mindent komolyan venni, nem istenek. Pláne ilyet...

Bocsi, teljes szívemből ez a véleményem. Első voltam.

2009. dec. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok a dokid egy hülye idióta én kimerem mondani!! Minden egyes oltásnál üvöltött a gyerek, pedig kijött a dokink badni neki. Én kétségbe voltam esve, soha nem felejtem el akkor azt mondta, hogy ne sírjak és ne aggódjak még emiatt is. AZ LENNE A NEM NORMÁLIS, HA NEM ÜVÖLTENE A GYEREK! A gyereknek fáj teljesen normális, ha üvölt! Felbosszant, hogy ilyen hülyeségekkel ijesztegetnek. Nem lesz semmi baj, te csak figyeld, hogy szépen fejlődjön. Ha jól emlékszem a gézengúz alapítvány honlapján le van írva, hogy miket kell figyelni, de nem lesz semmi baj, nyugi egészséges okos babád van!! Hiszen azt már tudja, hogy ha fáj valami akkor annak hangot kell ám adnia!!:-)
2009. dec. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A parom is azt mondta felejtsem el mit mondott a doktorno, de felek hogy ha telleg van valami baj nehogy ne vegyem eszre, mert azota mar mind kepzelodok es egyre fejletlenebbnek latom, pedig eddig meg sem fordult ilyensmi a fejembe. Talan dokit kene csereljunk.
2009. dec. 18. 14:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nagyon félsz akkor kérheted te is, hogy a helyileg illetékes pedagógiai intézetben mérjék fel az állapotát mi is kértük és meg is nézték. Ott megnézi gyerek orvos és gyógypedagógus is, de attól sem kell csodákat várni, bár mi tudtuk, hogy baj van, de amikor elmentünk a fiam olyan szintű érdektelenséget mutatott mint még soha! Semmit nem volt hajlandó a kezébe venni semmi nem érdekelte alig tudtam meggyőzni őket, hogy azért ez nem így van ám!!
2009. dec. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Lemaradt 2. és 4. voltam:-)
2009. dec. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
de ha baj lenne en is eszre kellene vegyem, nem? 6 hosan mar latszana? mikor oltoztetem neha ugy nez mintha a feje moge nezne es olyan furcsa olyankor a szeme, de ezt eddig nem is csinalta.
2009. dec. 18. 14:27
 10/11 A kérdező kommentje:
sajnalom hogy baj van a babaddal, en nem is tudom mit csinalnek ha kiderulne h baj van vele, mert nem vagyok egy turelmes tipus, persze azert ugyanugy szeretnem, de mindenki szeretne hogy a gyereke "tokeletes" legyen
2009. dec. 18. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!