Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a feltétele a rendszeres...

Mi a feltétele a rendszeres gyermekvédelmi kedvezménynek? Vajon kaphatnék-e?

Figyelt kérdés

a családi pótlékot egyedülállóként kapom,mert habár együtt élünk a párommal,de nem hivatalosan.

a nevemen van a lakás amiben élünk,ő ide ideiglenesen van bejelentve.mind a két gyermek az ő nevén van,apasági nyilatkozatot tett.valami olyasmit hallottam,hogy hivatalosan le kell mondania a gyámügynél a gyerekekről akkor igényelhetem meg.ez így van?vagy valamit félreértettem?

Az egyik ismerősöm egyedülálló,egy nagylányt nevel és ő kap havi 40.000ft-ot egy éven keresztül.ez lenne az?


2009. dec. 18. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
2009. dec. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm,hogy elküldted, ezt olvastam,de ebből nem minden kérdésemre kaptam választ..:-))
2009. dec. 18. 11:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Én úgy értelmeztem a szöveget, hogy akkor is jár, ha mindkét szülő neveli a gyereket, de nincs a családnak egy főre jutó 399000 Ft jövedelme.A havi ősszege gyerekenként 6270 Ft. A kedvezményt családban élő gyerek is kaphatja, nem kell lemondani róla az apának!
2009. dec. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Így nem fog menni.Mindkettőtök fizetését beleszámolják,és ha a megadott összeg alatt van,akkor megkapod.De ez nem havi pénzt jelent,hanem évente kétszer gyerekenként 5800Ft-ot kapsz,ezen kívül pl az ovi,iskolai étkezés ingyen van,ingyen van a tankönyv...azt a havi 40E Ft-ot nagyon félreértetted,sehol nem adnak ennyit.

Az,h a párod lemondjon a gyerekről,meglehetősen drasztikus dolog,én évi 10E Ft-ért nem csinálnám.Egyedülállónak úgy fogadnak el,ha van papírod arról,h igényelted a gyerektartást.

2009. dec. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
a 40e ft-ot onnan szedem, hogy egy ismerősöm most kapja,sőt visszamenőleg is kap egy hónapot.passz..nem tudom mi lehet akkor az,nem én beszéltem vele...és akkor mi van,ha én nem kapok gyerektartást?mert ugye erről nincs semmi papír,ahogy másról sem..természetesen az,hogy lemondjon a gyerekéről,ha erre volna szükség,nekem sem érne két forintot sem.
2009. dec. 18. 11:49
 6/10 A kérdező kommentje:
ja és még valami...miért számolnák bele az ő fizuját is,ha elvileg ő nincs is velünk.attól ,hogy ideiglenes lakcíme ez még nem jelenti azt,hogy bármihez is hozzájárul,mármint lehetne pl.ilyen alapon az "albérlőm" vagy egy ismerősöm is aki nálam lakik ideiglenesen,nem?attól még őt nem kell feltűntetnem..vagy igen?
2009. dec. 18. 11:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezzel az "egyedülállósággal" az a baj, hogy bármikor ellenőrizhetik és ha kiderül, hogy mégsem vagy egyedülálló, akkor úgy visszafizettetnek veled mindent, mint a pinty. Onnantól kezdve, hogy oda van akár ideiglenesen bejelentkezve már nem vagy egyedülálló és beszámolják a háztartás egy főre jutó jövedelmébe az ő jövedelmét.


Nem lehet, hogy az ismerősöd az államtól tartásdíj előleget kap? Ezt később állambácsi bevasalja apán, erre nem érdemes építeni.

2009. dec. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az ismerősöd valami mást kap,hidd el.

Addig nem kapsz semmiféle segélyt vagy hasonlót,amíg nem igazolod,h legalább megpróbáltad a törvényesen járó juttatásokat megszerezni-ezért nem kapsz semmit,ha nincs arról papírod,h legalább elindítottad a gyerektartás miatt az eljárást.

Sajnos éppen emiatt van az,h ha valakit valóban elhagy a férje,hirtelen semmiféle segélyt nem tud szerezni,hiába lenne rá szüksége.

2009. dec. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok,próbálom érthetőbben elmagyarázni.

Ha van gyerek,akinek van apja-jelen esetben van-,akkor két eset lehetséges:

1.függetlenül attól,h hol lakik,az apa keresetét is beleszámolják a család jövedelmébe

2.azt mondod,h külön él és nem ad pénzt,ebben az esetben kérhetik a gyerekelhelyezésről a bírósági végzést,plusz a gyerektartás kérelmezéséről,tehát nem fogadnak el olyan helyzetet,h te azt mondod,nem éltek együtt,nem ad pénzt,és te nem kértél gyerektartást.

Remélem,így már érthető.

2009. dec. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
oké,köszönöm a válaszokat...igen így már érthetőbb...talán akkor érdemesebb a páromat is "bevallanom"és úgy megpróbálni
2009. dec. 18. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!