Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kor után adtatok...

1 éves kor után adtatok tehéntejet/bolti/ tejet a babátoknak, vagy tápszert, junior italt inkább?

Figyelt kérdés

Jövő héten lesz 1 éves a kislányom,eddig Milumil Ha-s tápot kapott,kap is jelenleg. Arra lennék kíváncsi ki mit adott a babájának 1 év után. Sokan ellenzik még a bolti tejet,én személy szerint nem vagyok ellene.

Védőnő szerint a gyerekorvos Milupa Fermentált szokott felírni,de én talán ha lehet nem adnék tápszert már..Éjszaka is eszik még a kislányom egyszer,gondolom a Ha-s tápszer már nem elég neki,meg este nem is eszik sokat max 160ml.


2014. ápr. 9. 09:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Már előbb is kaptak tejet, ahogyan mi is kaptunk. Senkinek nem ártott meg.
2014. ápr. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia, én nagyon nem vagyok híve ezeknek a tápszereknek. A kislányom 13 hónapos koráig anyatejet kapott, utána pedig áttértünk a rendes tejre. Itt én a házi, felforralt és lehűtött igazi, finom tejet értem, nem a műízű uht-s dobozos tejeket.
2014. ápr. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hallgasd meg Balázsék egyik műsorát erről: [link]
2014. ápr. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azért azt nem mondanám, hogy senkinek nem ártott kedves 1-es hozzàszóló. Azert mert neked nem, az nem azt jelenti, hogy senkinek sem. Sokan nem is tudják, hogy laktózérzékenyek pl.
2014. ápr. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én egy évesen kaptam tejet, a mai napig nem ihatok... A férjem is érzékeny rá, ő is korán kapott, ő csak 5 évesen lett allergiás.


Ő egyébként orvos, nem engedi a tejet a lányunknak 2 éves kora előtt. Ő sem, és a gyerekorvosunk sem. Én nem adnék.


A legtöbb ember nem lesz rá allergiás, de ha éppen a te lányod mégis, akkor nagyon rossz érzés lesz, hidd el.

2014. ápr. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Fiam már 11hónaposan is kapott de akkor még higítva és fokozatosan kevertem a tápszerhez,tejbegrízt csináltam 1/3tej 1/3 vízzel stb.Forralt házitejet vagy 2,8%os bolti tejet(nem Uht tejet)kap azóta 3 éves imádja a tejet,a mi családunkban senkinek nincs baja,sőt egy angol kutatás kimutatta az első hat hétben tejet kapott babák abszolút nem lettek allergiásak a tehéntejre, laktózra.Allergia általában azért alakul ki,mert későn ismerkedik meg a szervezet egy-egy étellel,hozzávalóval illetve ha a családban van tej-laktóz érzékeny érdemes óvatosabbnak lenni.Szerintem nyugodtan adhatsz neki,és is jobban preferálom,mint a tápszereket,azt max 1 éves korig tartom megfelelőnek az anyatej helyett.
2014. ápr. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tejterméket eszik,sajtot,túrós,sok joghurtot! Remélhetőleg nem lesz allergiás..Hétfőn megyünk egészségházba kíváncsi leszek mit ajánl a doki,szerintem a milupa fermentált!
2014. ápr. 9. 10:30
 8/12 anonim ***** válasza:
A mi dokink 2 éves korig nem ajánlotta a tejet nem is adnám semmi pénzért a fiamnak, nincsen benne semmi ami tápláló. Természetesen eszik minden tejterméket sőt készítek neki tejberizst is tejjel de hogy reggel-este 2 dl tejet igyon azt nem!!Pedig nálunk nincs a családban tejérzékeny. ezek a betegségek később jönnek ki a barátnőm 20 évesen lett tejérzékeny..
2014. ápr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok tejitalt iszik a fiam 1 éves kora óta előtte 3-as tápszert ivott, nem is volt még beteg soha, ezekben nagyon sok a vitamin nézd meg a dobozát!
2014. ápr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én 14 hónaposan elkezdtem tejet adni neki, úgy gondolkodva, mint az első válaszoló. Na, a fiam egy idő után folyamatosan beteg volt (nem komoly, orrfolyás és köhögés, de egyszerűen nem tudott belőle kijönni). Ekkor olvastam, hogy ennek lehet oka a tej. Leváltottam a reggeli és esti tejet tejitalra, és azóta lekopogom, de egyszer sem volt beteg (4 hónapja) Eszik minden tejterméket, iszik a vacsorához egy kis tejet, ha megkívánja, de reggel és este még jó darabig maradunk a tejitalnál.
2014. ápr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!