Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napi kétszeri Junior tejital...

Napi kétszeri Junior tejital helyett szeretnék egyszer már tehéntejet adni másfél évesnek, így lehet (20 hónapos)?

Figyelt kérdés
Reggel és lefekvéskor iszik 2-3 dl tejitalt. Az a gond, hog hamarosan bölcsis lesz, és reggel nem lesz időnk a tejital után 1-2 órát várni, hogy megéhezzen, és reggelizzen, hiszen menni kell, és ott lesz tízórai.Ha reggel felkeléskor rögtön kapna reggelit, és ahhoz pl. kakaót tehéntejből, az jó lenne? Vagy nagyon fontos felkeléskor mindjárt a folyadék? És este elalváshoz maradna a tejital. Ti hogyan csináljátok?
2013. jan. 28. 14:22
 1/5 A kérdező kommentje:
20 hónapos, nem másfél éves, bocs :)
2013. jan. 28. 14:23
 2/5 anonim ***** válasza:

A kérdés kifejtését nem 100%-ig értem, de ennyi idősen szerintem simán válthattok tejre, a tejitalra már nincs szükség igazán.

Amúgy a bölcsiben nálunk reggelivel indult a nap, és később volt tízórai is.

2013. jan. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lányom reggel 6-kor kel, adunk neki egy joghurtot (ő tejitalt és tejet nem hajlandó inni 10 hónapos kora óta).

Utána fél 9-kor reggelizik a bölcsiben.


Én igazából nem értem mi a baj. Ha reggel iszik tejitalt vagy tejet, akkor azzal elvan egy ideig, míg nem reggelizik. Vagy mikorra viszed bölcsibe? Csak tízóraira vagy hogy?

Ha csak tízóraira viszed, akkor reggel etesd meg otthon, és adj mellé inni neki (szerintem mindegy, hogy mit).

Amúgy attól sem lesz baja, ha nem iszik tejet/tejitalt...

A lényeg, hogy ha nem értek be reggelire, akkor azért egyen-igyon valamit.

2013. jan. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam otthon reggelizik mert en 9-re vittem bolcsibe es oviba is 9-re jar de ami a tehentejet illeti nyugodtan adj neki tejital helyett. Esetleg ne egybol add neki mert lehet mas lesz az ize es elutasitja. En igy jartam. Ekkor a vedono tanacsara fokoztosan vezettem be neki. Pl ontesz 2 deci tejitalt es hozza 1 deci tehentejet. Szepen fokozatosan noveled a mennyiseget. Egy hetig legyen igy aztan valtasz mondjuk 1.5 deci tejital es 1.5 deci tehentej. Majd 2 deci tehentej es 1 deci tejital es utanna mar atalltok. Csak jo tippkent irtam le ha netan elutasitja a tejet.
2013. jan. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 krisztivan ***** válasza:
Kisfiam 6-fél 7-kor kel.Azonnal iszik 2.5dl tejet és 8-kor a bölcsiben vigan reggelizik.Ha hozzászokik akkor a pocakja is követelni fogja az időben való étkezést.A tejet már rég bevezetheted,persze ha nincs egészségügyi probléma:-))
2013. jan. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!